Aziz Yıldırım’dan Rıdvan Dilmen’e destek: Futboldan baronları temizlemek şart!

Aziz Yıldırım’dan Rıdvan Dilmen’e destek: Futboldan baronları temizlemek şart!
23.09.2020
A+
A-

Aziz Yıldırım, Rıdvan Dilmen’in “Futbolda temiz eller operasyonu olmalı” çıkışına destek verdi. Sözcü’ye konuşan Yıldırım, “Yıllar önce Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. Baronları temizlemek şart! “ifadelerini kullandı.

2011’de FETÖ kumpasıyla hapise atılan Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Rıdvan Dilmen’in “Futbolda temiz eller operasyonu olmalı” sözlerine ilişkin Sözcü gazetesine açıklamalar yaptı.

“BARONLARI TEMİZLEMEK ŞART!”

Yıldırım, “Yıllar önce Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. ‘Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi huyu vardır’ cümlesi bir kez daha kanıtlandı ve gerçek ortaya çıktı. Baronları temizlemek şart! İsimler üzerinde durmuyorum! Daha o kadar konu ve olay var ki… 2016 yılında avukatlarımız, medyayla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu… Ona bakın!” ifadelerini kullandı.

Aytunç Erkin’in yazısı şöyle:

Dün, Fenerbahçe’yi 20 yıl yöneten ve 2011’de, ‘Gladio/FETÖ’ operasyonuyla cezaevine atılan Aziz Yıldırım’la, Rıdvan Dilmen’in açıklamalarını konuştum. Yıldırım şu tespitlerde bulundu:

“Yıllar önce Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. ‘Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi huyu vardır’ cümlesi bir kez daha kanıtlandı ve gerçek ortaya çıktı. Baronları temizlemek şart! İsimler üzerinde durmuyorum! Daha o kadar konu ve olay var ki… 2016 yılında avukatlarımız, medyayla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu… Ona bakın!”

Aziz Yıldırım’ın ‘Baronları temizlemek şart’ cümlesini 6 yıl önce kurduğunu fark ettim.

Tarih 22 Ekim 2014… Bir gazetecinin, Beşiktaş maçında kötü bir sonuç alınması durumunda İsmail Kartal’ın gönderilip gönderilmeyeceği sorusuna Aziz Yıldırım şu yanıtı verdi:

“Türk spor tarihinde uzun yıllar yazarlık yapanların hepsinin bırakması lazım. Spor basınındaki baronlar artık bıraksın. Yeni bir dönem başlasın. Ama o baronlar da oturup kahvelerde, lokantalarda Türk sporunu idare etmesinler…”

Peki 2016 yılındaki suç duyurusu neydi?

EYLÜL 2016’DA VERİLEN DİLEKÇE

Aziz Yıldırım’ın yol arkadaşı, 2011’de ‘Gladio/FETÖ’ operasyonuyla cezaevine atılan Fenerbahçe’nin Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da SÖZCÜ’ye şöyle konuştu: “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Aziz Yıldırım vekilleri olarak Eylül 2016’da verdiğimiz, ek suç duyurusu dilekçemiz eğer bugüne kadar ele alınıp neticelense idi Rıdvan Hoca’nın bahis ettiği spor medyasındaki temiz eller operasyonuna çoktan başlanırdı.”

Peki o ek suç duyurusunda ne vardı? Mosturoğlu, örgütle hareket edenler olduğunu söyledi ve daha açılmayan dosyalar olduğunu ifade etti: “Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda, o dönemin yargı mensuplarıyla ilgili dosyamız bekliyor. 12 Mayıs 2012’de stadımızda ve çevresinde yaşanan provokasyon dosyası bekliyor… 4 Nisan 2015’te futbolcularımızı taşıyan otobüs Rize’de kurşunlandı… O dosya ne oldu, bilinmiyor!”

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.