Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

“Azılı Terörist” İlker Basbuğ’u Ziyaret

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.01.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Genelkurmay Başkanlarının teröristbaşı olarak cezaevlerine konulduğu, gerçek teröristlerin hapisten çıkarılmak için pazarlıklar yapıldığı bir süreci yaşıyoruz. Bu süreç ihanetten başka bir şey değildir. Bu ihanet süreçlerinde hep milli set olarak Türk milletinin menfaatlerini koruyan MHP Lideri Devlet Bahçeli açıktan ihanetlerin gerçekleştirildiği şu günlerde, yine o duruşunu göstererek şunları söylemiştir: Madem İmralı’ya ziyaret sıklaşmıştır, değil mi ki terörist başına gitmek kutsanmıştır; bu durum karşısında İmralı’daki terörist sizin olsun.

Bilininiz ki ben de Silivri’ye gidip, terörist olmakla ve terör örgütü kurmakla suçlanan, bize göre de terörle mücadelede tarihi vazife üstlenen ve bu konuda eşsiz hizmetleri bulunan 26’nci genelkurmay başkanımızı ziyaret edeceğim ve onunla Allah’ın izniyle kısa süre içinde kucaklaşacağım.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu duruşu sonrası, AKP-PKK ve cemaat borazanı sözde aydınlar anında ekranlara doluşacak ve MHP’nin nasıl “anti-demokratik” bir yapıyı desteklediğine ve darbecilerden yana saf tuttuğuna dair saçmalıkları kusacaklardır. Onlara göre Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ “Azılı terörist” , (AB)(D)ullah Öcalan ise “Barıştan yana, imanlı, ihlaslı, abdestli, namazlı” birisidir. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Öcalan gibi birine sahip çıkmayıp, İlker Başbuğ gibi “Azılı bir teröriste(!)” sahip çıkması bunları oldukça rahatsız etmektedir.

Onların fikirlerini, düşüncelerini ve küresel projelerdeki görevlerini tatmin eden (AB)(D)ullah Öcalan olduğu için savunmalarını ona göre şekillendirmektedirler. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’u ziyaret edecek olmasını görün bakın hangi ifadelerle yerden yere vuracaklardır. Ama aynı kişiler PKK’yı kutsamaya ve Öcalan’ı yüceltmeye devam edeceklerdir. Fethullah Gülen bile Amerika’dan İslam tarihinden örnekler vererek “Bize ters gelen bazı şeyler olabilir; ‘Keşke şu görüşme olmasa.. şu anlaşma olmasa.. şu uzlaşma olmasa.. biz Türk milleti.. şöyle onurumuz var, böyle gururumuz var; boyun eğmesek.. bazı şeylere evet demesek’ denilebilir. Muhtemel o türlü şeylerle bazı problemler çözülecekse, işte o Hudeybiye Sulhu mülahazasıyla, Hudeybiye Sulhu’ndaki mantık ve muhakemeyle, yapılması gereken şey neyse onu yapmak lazım.” diyerek AKP-PKK pazarlıklarına yol haritası vermeye çalışmaktadır.

Kürtçüsü, bölücüsü, 2.Cumhuriyetçisi, Sözde İslamcısı adeta ittifak halinde bayram etmektedir. MHP Lideri Devlet Bahçeli bu ittifakı da şu sözleriyle çok iyi analiz etmiştir: Damat Ferit lobileri, Sait Molla takipçileri, Şerif Hüseyin müttefikleri, Anzavur taraftarları, Seyit Rıza misyonerleri, Şeyh Said izcileri, Doğu Sorunu mucitleri, Mondros sevdalıları, işgal artıkları, isyan kalıntıları AKP’nin ampulünde toplanmış ve AKP’nin uyarıcı etkisiyle yattıkları kış uykusundan uyanmışlardır.”

Türkiye’yi bölmek için ittifak yapılmış ve bu konuda da çok kararlı davranmaktadırlar. Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan ve (AB)(D)ullah Öcalan ekseninde yönetilmektedir. Artık bu eksen son kozlarını oynamaktadır. AKP’nin yola çıkardığı ihanet trenine pervasız bir şekilde ilerlemektedir. Ama bu ihanet treninin MHP duvarına çarpacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin İlker Başbuğ’u ziyaret edecek olması Türkiye’de kimin hangi safta olduğunu çok net göstermiştir. Türk milleti ekranlardaki AKP-PKK borazanlarına karşı dikkat etmeli ve vatan hainleri karşısında şuurlu hareket etmelidir. Bu son kozlarında, son ihanet oyunları da bozulmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi takip edenler, bu oyunun bozulmasına büyük katkı vereceklerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.