AYYILDIZ NEFERLERİ

18.06.2019
A+
A-

Bursa Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü…

Gönlü ve yüreği büyük bir avuç Ülkücü’nün kurduğu, Elif gibi dik duruşlu dernek!
Namerde Boyun Eğmeden, Kimseye Avuç açmadan, Bebelerinin Mama Paralarından kısarak, Türk Milliyetçilerinin Ayakta tuttuğu Yiğitlik Abidesi Bir Yapı..

2017 yılında, Bursa Ülkü Ocakları Eski Yöneticilerinden ve Hareketin bir çok alanında çileye talip olmuş bir Ülkücü olan Kerim Gürsel ÇELEBİ Liderliğinde kurulan Dernek, Başta Türk Gençlerini Uyuşturucu, Alkol ve Zararlı tüm maddelerden uzak tutmak, bunları yaparken de Gençlerin spor ile tanışmaları için kurulmuş..

Siyasiler şunun elini öpeyim de şuraya geleyim, Şunun yanında saf tutayım da şu makama ben getirileyim hesapları yaparken, Gücü elinde bulunduranlar rantlarla, ihaleler ile uğraşıp servetine servet katarken, Ülkücü’ye yakışır bir şekilde Çileye talip olup, Binlerce Türk Gencinin yükünü omuzlarına almış bir yapıdır Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü..

Elinde imkan olmaksızın, Belki salonun kirasını öderken zorlanan, çayını şekerini tüpünü zor karşılayan ama yine de Türk Gençleri Küresel Taşeronların oyununa kurban edilmesin diye, o gençleri derneğe toplayarak ücretsiz spor eğitimi veren, bunu yanı sıra her ay düzenli olarak yaptıkları konferanslar ile Bursa halkını Türk dünyası ile kaynaştıran, bilgilendiren bir yapı…
Takip Ettiğim kadarı ile Başta Doğu Türkistan davası olmak üzere, Azerbaycan, Güney Azerbaycan, Çanakkale ve Milli Mücadele isimli Konferanslar ile Binlerce kişiye ulaşıp Esaret altındaki Türk Yurtlarının sesi olmuşlardır.

20 yaşındaki fidanlarımız Şehit edildiğinde Sokakta Kimseyi görmezseniz, Mutlaka Ayyıldız’ı Görürsünüz!
Herkes Kafasını kuma gömerken, Onlar Bursa’da Bölücülere meydanları dar etmiş bir oluşumdur.
Bursa’da ki HDP Binası dile gelse de konuşsa, Kim bilir neler anlatır Ayyıldız’dan Çektikleri ile alakalı.. Kaç Uyuşturucu satıcısına, Kaç Kadın ticaretçisine, Kaç Bölücü Terör Örgütü Üyesine neler çektirdiklerini Bursa’da hemen hemen herkes bilir.

Ramazan aylarında, Gariban Ailelere öyle güzel ve adaplı yardımlar yaparlar ki; Hadis’i şerife uyarak ‘Sağ elin verdiğini, sol el görmez’!
Herkesin Hastasına, Cenazesine, Düğününe, Cemiyetine, Karakoluna, sıkıntı ve derdine büyük bir kitle halinde koşarlar.
Bursa’da Ülkücülerin kardeşliğini en güzel işleyen yapıdır.

Örneğin Ülkücü Hareketin Tarihinde pek rastlanmayan bir eyleme imza attılar geçtiğimiz günlerde: ‘’HAYVANLARA ŞİDDETE HAYIR’’ isimli bir eylem düzenleyerek, Sağcı solcu, Fakir Zengin her kitleyi bir araya getirerek, Ses de getiren güzel bir eylem yaptılar.
Kulaklarımla duymuştum CHP’li Bayanlardan ‘’AAA ÜLKÜCÜLERDE BÖYLE HASSASİYETLERDE VARMIŞ, HELAL OLSUN’’…
Ülkücünün ne olup ne olmadığını en güzel şekilde ifade etmişlerdi..
Hatta Kerim Başkanın Halen Kulaklarımda yankılanıp, Aklımda yer edinen ve unutamadığım şu meşhur sözünü hiç unutamıyorum: ‘’Biz Türk Milliyetçisiyiz, Bu Ülkenin Taşını, Toprağını ve İnsanını nasıl Milliyetçiliğimizin gereği olarak sahipleniyor ve koruyorsak, Bu ülkede zulüm gören, katledilen hayvanlarını da Ülkemizin ahalisi kabul ederek sahipleniyoruz’’…
Elinde şişe, sokak sokak gezip, ülkenin hiçbir değerine sahip çıkmayı aklından geçirmeyen ama Elit takılan solculara bile kapaktır bu söz!
Türk Milliyetçisinden daha elit ve duyarlısı yoktur o halde!

En son geçtiğimiz günlerde ise, hepimizin yüreğini parçalayan, utandıran, insanız demeye yüz bırakmayan olaylar ile alakalı yani ÇOCUK TECAVÜZLERİ ile alakalı Eylem düzenlediler.
Bursa Nilüfer FSM Caddesinde Efsanevi bir yürüyüş ile alakalı TERÖR VE TECAVÜZ SUÇLARINA İDAM temalı bir eylem yaptılar.
Toplumun hemen her kesiminden büyük takdir ve destek buldu bu hareketleri..
Tabi Hükümet ve TBMM bu olaylara idam getirir mi bilinmez!
Ama Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü Kabe’ye su taşıyan karınca misali hem tarafını göstermiş hemde Toplumda farkındalık oluşturmuştur.

Aynı zamanda Kick Boks ve diğer branşlarda minik sporcular yetiştirerek Türkiye 3. sü çıkarmış bir kulüptür Ayyıldız…
Üstelik 2 yıl gibi kısa bir sürede..
2 yılda hem Türkiye genelinde hemde Bursa genelinde onlarca başarılı Türk Genci spora kazandırılmıştır sayelerinde..

En Başında dedim ya, Bir Avuç Ülkücünün kurduğu Dernek diye…
O bir avuç Ülkücü’nün kurduğu spor kulübü’ne seçim dönemi HDP hariç bütün partiler ve adayları ziyaretlerde bulunmuş, hem tebrik etmiş hemde destek vermek istemişlerdir.
ancak dik duruşundan taviz vermeyen Ayyıldız Neferleri, ‘’Biz bu işi Allah’ın rızası için yapıyoruz, bugün yardım almaya alışanlar yarın emir almaya da alışır’’ diyerek hiç kimsenin maddi desteğine de eyvallah etmemiştir.

50 kişilik Yönetim kadrosu, kirasından elektriğine, suyundan, Çayına şekerine kadar her masrafı cebinden karşılamakta ve herhangi bir dünyalık menfaat de beklememektedir.
Dernek bünyesi Altında, Ahıska’dan gelen soydaşlarımız, Doğu Türkistan’lı Kandaşlarımız ve Azerbaycan Türk’ü Candaşlarımız da vardır.
Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Fazileti Burada Yaşanmaktadır.
Allah Hepsinden Razı Olsun…

Devletimiz Kuranı Ne Zaman Kurar, Bilinmez Ama….
AYYILDIZ GENÇLİK ve SPOR KULÜBÜ Neferleri TURAN’ı Çoktan Kurmuş ve MİLLİYETÇİ TÜRKİYE’yi İnşa Edecek Türk Gençlerini Geleceğe Hazırlamaktadır..

FIRAT AKTEN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.