Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Avrupa Türklüğünün Kalesi ve Cemal Çetin

30.09.2016
A+
A-

Gurbet, Türk’ün yüreğini acıtır.

Hasret, vatan kokusu yakar Türkü…

Lakin “Nerede karnın duyuyorsa orası vatandır” artık…

1950’lerden beri o “gurbet”, artık “acı vatan”dır.

Milyonlarca Türk Avrupa yollarındadır.

Vatan, bayrak, millet sevdası yüreklerindedir hep.

Yıllar içinde teşkilatlanır, elin gâvuruna karşı güçlenirler.

Milliyetlerini, dillerini, dinlerini unutmadan…

Anavatan Türkiye’yi unutmadan…

Ülkücüler, millete rehber olur, dernekler, federasyonlar, konfederasyonlar kurar.

Avrupa Türk Konfederasyon, Avrupa ve dünyadaki Türk milliyetçilerinin bağlı olduğu bir konfederasyon…

Avrupa Türklüğünün kalesi şimdi…

Bugün başında aynı zamanda MHP’nin MYK üyesi de olan Cemal Çetin var…

Bütün Ülkücüleri gönül bağı içinde tutmaya çabalıyor.

Çetin diyor ki Ülküdaşlarına:

“Bu dava kutsal bir davadır, dualı bir davadır. Kim olursa olsun, insanı dışlamak, ayırmak ve kategorize etmek bizim kitabımızda yoktur. Kavga, hizip, husumet ve düşmanlık gösterileri bizim üslubumuzda yoktur. Milliyetçiliğimiz demokrat, katılımcı ve özgürlükçüdür. Eşitlikçi, adaletli ve ahlakidir. Yeni bir insan ve hayat felsefesi için, kardeşliği ve huzuru sağlamak amacına dönük paha biçilmez bir yönetim ve kucaklaşma modelidir.”

Konfederasyon, dünya Türklüğü için bir şans…

Cemal Bey de Konfederasyon için…

O, “Başbuğum, Avrupa Türkleri ve Türk Federasyonlar olarak seni unutmadık, unutmayacağız.” diyen adamdır.

“AKP, Avrupa Türklüğünün aldatamayacaktır” diyen adamdır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Avrupa’da binlerce kişilik salonlarda coşkuyla buluşturan ve O’na moral desteği veren adamdır.

Anavatan Türkiye’den ayağını hiç kesmez. Ya MHP Genel Merkezi’ndedir, ya da Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde…

Özellikle Ülkü Ocaklarını hiç ihmal etmez.

Avrupa Türk Konfederasyonu, Almanya Türk Federasyonu, Fransa Türk Federasyonu, Belçika Türk Federasyonu, Avusturya Türk Federasyonu, Hollanda Türk Federasyonu, İsviçre Türk Federasyonu, İngiltere Türk Federasyonu, Norveç Türk Federasyonu, Danimarka Türk Federasyonu ve Avusturya Türk Federasyonu’yla büyük projelere imza atar.

Türkiye’den, Adana’dan Sözlü’nün Avrupa’da Türk Bayrağı dalgalandıran belediyelere yardımlar yağdırdığını ve Koca Yusuf’un evini restore ettirdiğini belirterek destek çıkar.

Irkçı Batı’nın tutumuna kafa tutar. Doğrudan Türk toplumunu, derneklerimizi ve camilerimizi hedef alan bu alçakça saldırıları şiddetle lanetler.

Soydaşlarımızla iftar programları düzenler.

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı ve MHP MYK üyesi Cemal Çetin, “Kurban-2016” bağış kampanyası ile Türk dünyasına ulaşır. Konfederasyon’a bağlı, Avrupa ülkelerindeki federasyonların topladığı yardımları Bayırbucak Türkmenleri’ne gönderir.

Avrupa’daki Türk hacı adaylarına rehberlik edip Hacca yollar. Avrupa’daki sıkıntıdaki kardeşlerimize fitre, zekat organizasyonu yapar.

Özellikle şehit ve gazi aileleri ilgi alanlarıdır.

Avrupa Türk Konfederasyon, Türklerin Avrupa’ya gidişinin 40. yılında çeşitli etkinlikler düzenler, Türkiye’den sanatçılarla buluşturur.

Federasyonlarda Türk dili çalışmaları, seminer ve dersler tanzim eder. Milli şuuru uyanık tutmaya, Ülkücü ahlakla donatmaya çabalar.

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Cemal Çetin Bey, zorlu bir görevin başında…

O’nun bir övünç kaynağı da başında bulunduğu kuruluştan hiç FEÖ’cü çıkmaması…

Lider’in emrinde ve kutlu davasının yolunda…

Ona dur durak yok… Hiç şikâyet ettiğini görmedik Çetin’in…

Avrupa Türklüğünün gururu O…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.