DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Sağanak Yağışlı

Avcı’dan“Tutum,Yatırım ve Türk Malları Haftası’nda önemli mesajlar

Avcı’dan“Tutum,Yatırım ve Türk Malları Haftası’nda önemli mesajlar
16.12.2018
2.054
A+
A-

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’dan “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası”nda önemli mesajlar…

Avcı, ülkelerin ve milletlerin ancak ve yalnız kendi milli düşünce sistemleri, milli kaynak ve imkânlarıyla kalkınıp ayakta durabildiğine dikkat çekti.

“Emperyalizmle baş edebilmek, esasında bu savaştan galip çıkabilmek için öncelikle dilimize, dinimize, ilimize, emeğimize, ürünümüze sahip çıkmalıyız.”

“Geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize çalışkanlığı, milliyetçiliği, milli düşünmeyi, milli siyaset üretmeyi, milli strateji geliştirmeyi de öğretebilmeliyiz.”

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hayatımıza kattığı ‘Önce ülkem ve milletim’

ilkesini mutlaka öğütlemeli, yaşamalı ve yaşatmalıyız.”

“Çocuklarımıza çalışkanlığı

Milliyetçiliği öğretmeliyiz!” 

“Dilimize, dinimize, ilimize

Emeğimize sahip çıkmalıyız”

“Dilimize, dinimize, emeğimize

Ürünümüze sahip çıkmalıyız!”

“Milliyetçi düşünce

Milli siyaset mesajı”

“Önce ülkem ve

Milletim mesajı!”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Emperyalizmle baş edebilmek için öncelikle dilimize, dinimize, ilimize, emeğimize, ürünümüze sahip çıkmalıyız.” dedi.

MİLLİ DÜŞÜNCE, MİLLİ KAYNAK VURGUSU…

“Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımlayan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, istisnalar dışında ülkelerin ve milletlerin ancak ve yalnız kendi milli düşünce sistemleri, milli kaynak ve imkânlarıyla kalkınıp ayakta durabildiğine dikkat çekti.

PORTAKALI, ARABAYI, UÇAĞI…

Avcı, “Portakalı, arabayı, uçağı, cep telefonunu, çeşitli tüm ürünleri elbette kendimiz üretmeliyiz ve tüketimde de yerli malını tercih etmeliyiz. Tarımda, sanayide, bilişimde, hatta kültür, sanat ve her alanda, ithalatçı konumdan ihracatçı konuma erişmeliyiz. Zamanı, mekânı, emek ve sermayeyi, maddi-manevi tüm kaynakları da verimli kullanmalıyız.” ifadesini kullandı.

“ETKİNLİKLER TÜM TOPLUMU KUŞATMALI”

Avcı “Tutumlu olma, yatırıma yönelme, Türk mallarını tercih etme bilincinin geliştirilmesi amaçlanan söz konusu kutlamaları elbette önemsiyoruz. Her yıl özellikle ilkokul düzeyinde yapılan etkinliklerde çocukların hedef kitle seçilmesini de isabetli görmekle birlikte eksik bulduğumuzu ifade etmek isterim. Etkinliklerin tüm toplumu kuşatması, süreklilik arz etmesi, maddi kaynak ve ürünlerin dışında soyut mal ve hizmetlerin, değerlerin de içeriğe katılması gerektiği açıktır” şeklinde konuştu.

“MİLLİ DÜŞÜNMEYİ ÖĞRETEBİLMELİYİZ”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Bu bağlamda ifade etmek gerekirse; emperyalizmle baş edebilmek, esasında bu savaştan galip çıkabilmek için öncelikle dilimize, dinimize, ilimize, emeğimize, ürünümüze sahip çıkmalıyız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize çalışkanlığı, milliyetçiliği, milli düşünmeyi, milli siyaset üretmeyi, milli strateji geliştirmeyi de öğretebilmeliyiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hayatımıza kattığı ‘Önce ülkem ve milletim’ ilkesini ise mutlaka öğütlemeli, yaşamalı ve yaşatmalıyız.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.