Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

“Atma Recep Din Kardeşiyiz” Diyeceğiz De , Hangi Dindensiniz?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
12.06.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Başbakan niye bu kadar yalan söylüyor. Küçükken ateşli bir hastalık geçirdi de bunun bir tesiri mi kaldı? Eğer yalanlarını bir kitapta toplamaya kalksanız inanın kitap sayfalarına sığmaz boyuttadır. “Dünya tükenir , yalan tükenmez” atasözüyle bakarsak onun yalan boyutunu ancak anlarız.

Kendi yönettiği ülkenin bayrağını koruyamayan ama AKP zekası ile “Dünya Lideri” diye sıfat verilen Recep Tayyip Erdoğan AKP’li Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıda konuşmuş.. Bir saat konuşmuş ama konuşmasında bir tane doğru , bir tane ölçülü söz olmaz mı? Recep Tayyip Erdoğan söz konusuysa asla mümkün değildir. Kendini kurtarmak için sürekli yalana ve iftiraya başvuruyor. Hangisinden başlayacağımızı inanın şaşırdık.

Konuşmasının bir yerinde “Biz 30 Mart öncesi gittiğimiz her yerde Arif Nihat Asya’nın bayrak şiirini okuduk. Bunu her bölgede okuduk. Beyefendiler bu şiiri daha dün farkettiler. Niye? Çünkü istismar fırsatı vardı. ” şeklinde konuşuyor. Oysa bu konuşmayı yapan Başbakan’ın yönettiği Milli Eğitim Bakanlığı, Arif Nihat Asya’nın yaklaşık 72 yıldır ders kitaplarında bulunan “Bayrak” şiirini ders kitaplarından çıkarandır.

Dönemin Milli Eğitim Bakanı AKP’li Ömer Dinçer, ortaöğretim Türk Edebiyatı kitaplarında yer alan Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiirinin “Sana benim gözümle bakmayanın/ Mezarını kazacağım/ Seni selamlamadan uçan kuşun/ Yuvasını bozacağım” mısraları nedeniyle kitaptan çıkarıldığını açıklamıştı. Ömer Dinçer, Talim Terbiye’nin değişikliği çocukları “Seçilen metinler öğrencileri  iyiye, güzele, doğruya yöneltmeli, iyi alışkanlıklar kazandırmalıdır” hükmü gereğince yapıldığını söylemişti. Yani AKP’ye göre bu mısralar şiddet barındırıyordu , o yüzden kitaplardan çıkarıldı.

İşte bu bakış açısı yüzünden, Türk bayrağını dalgalandığı gönderden indirip , ayaklarıyla çiğneyen PKK’lıların kafasına kurşun sıkılıp ,onların mezarı kazılmıyor. Çünkü bu tür şiirlerden PKK’lılar , bölücüler , soysuzlar rahatsız oluyordu , AKP iktidarı da onların ruh ve eylem tarzına göre hareket ettiği için bu ‘Bayrak ‘ şiirini ders kitaplarından çıkarmıştır.

Şimdi hal bu iken Arif Nihat Asya’nın şiirinden bahsetmek , onu “biz okuduk” demek nasıl bir karakterdir?

Yalan sadece bunlarla bitmiyor ki. Güneydoğu’yu PKK’ya teslim etmiş birde hala kahramanlık masalları okuyor.

Konuşmasının bir yerinde de “Mesele sadece bayrağı dalgalandırmak değil o bayrağın gölgesinde var olduğunu gösterebilmektir. Ey MHP ey CHP Çukurca’da neden yoksunuz? Orada teşkilatlarımızı dik tutmak için mücadele ediyoruz.” diyor.

MHP, 30 Mart yerel seçimlerinde hem Hakkari’de , hem de ilçesi Çukurca’da adaylarıyla seçime girmiştir. “Kürdistan’dan gelen haberler bizi mutlu ediyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan yalanın kime?

PKK’nın hamisi Barzani’yi Diyarbakır’da sözde Kürdistan’ın paçavralarıyla karşılayan ve sözde Kürdistan’a selam yollayan sen değil misin? Bu neyin kafasıdır? Senin partin AKEEPEE Hakkari’de olsa ne yazar , olmasa ne yazar?

Konuşmanın bir yerinde “Diyarbakır’da askeri garnizondaki alçakça saldırının hesabını soracağız. Olayı seyreden kim olursa olsun, saldırıyı yapan haine de ipini tutan hainlere de hesabını soracağız. Kamu görevlileri hakkında da soruşturmayı başlattık. Gözaltılar devam ediyor. ” şeklinde nutuk atıyorsun.

Dün de yazmıştım. Sen değil miydin PKK’lının cenaze töreni yapılan Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde askere ait lojman balkonundan PKK’lılar rahatsız olmasın diye Türk bayrağı asker tarafından indirildiğinde “Türk bayrağının zarar görmesini engellemek için oradaki birkaç erimiz, yapılan iyi niyetli bir girişimle, orada bayrağımızı korumak niyetiyle bayrağımızı oradan alıyorlar. Bu tabii ki orada vatandaşlarımızı olduğu gibi batıda da vatandaşlarımızı ciddi bir reaksiyona sevk ediyor.” şeklinde açıklama yapan? Dün bayrağı PKK’lılar tahrik olmasın diye indirdiğinde öven sen iken , şimdi bu nutukları atarak kimi kandırmaya çalışıyorsun? İşine geldiği gibi davran ,sıkıştığın yerde siyasi yalanlara başvur. Senin siyaset tarzın aynen budur.

“HDP gençlerin kadınların arkasına saklanarak güç devşirmeye çalışıyor.” derken , Apo’nun İmralı’dan talimatla kurdurduğu HDP’nin kongresine “Halkların Demokratik Partisi Olağanüstü Kongresi’nde nazik davetiniz için teşekkür ederim. Kongre çalışmalarının birlik ve beraberlik içinde geçmesi temennisi ile alınan kararların partiniz ve Türk siyasi hayatı için hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcıları selamlıyorum.” şeklinde kutlama mesajı gönderen sen değil miydin? HDP’nin o kongresine birde Öcalan kongre mesajı göndermişti. HDP’yi sözde eleştiriyor gözükürken , bu yaptıkların hiç mi aklına gelmiyor? Yada kendini akıllı , alemi aptal mı sanıyorsun?

Recep Tayyip Erdoğan senin milletimizi kandırma adına söylediğin yalanların hızına inan yetişemiyoruz. Her cümleni ,her kelimeni “hece hece” analiz etmeye kalksak inan ne gecemiz , ne gündüzümüz yeter… Hem biz TÜBİTAK(P) kadar pratik değiliz.

Biz en iyisi yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in Hadis’i Şerif’i ile yazımızı noktalayalım: “Yazıklar olsun o kimseye ki, insanları güldürmek için konuşur ve yalan söylerler! Yazık ona, yazık ona!” [Ebu Davud, Edeb 88, (4990); Tirmizî, Zühd 10, (2316).]

Yeter Recep Tayyip Erdoğan bu kadar yalan söyleyerek ,kendine bu kadar güldürdüğün için…Yeter !

Bir Müslüman bu kadar yalan söylemez.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.