Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Sağanak Yağışlı

ATATÜRKÇÜLÜK BİR MASKE DEĞİLDİR

18.10.2018
A+
A-

Atatürkçülük; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve ülküleri ile hareket etmek ve Türk milliyetçiliği çizgisinde hizmet ehli olup, inkılaplar çerçevesinde muasır medeniyet seviyesine yükselip; anayasaya ve milli hususlara sahip çıkmaktır. Atatürkçülük Türk Milletinin menfaati için, idealler sahibi olunarak Milliyetçi Türkiye’ye koşmaktır.

Atatürkçülük; Moskof uşaklığı yapmak değildir. Yıllarca ve halen kendilerini Atatürkçü gösterip sözde çağdaş dedikleri komünistlere biat eden zihniyetler yüzünden,  bugün karma bir sistem görülmektedir. Atatürkçü diye kendini ilan eden sözde Cumhuriyetçiler Kandil sözcülüğü yapmaktadırlar. Marksist çatısı altında birleşen şuursuzlar bugün Atatürkçülüğün ne demek olduğunu anlamamıştır. Mustafa Kemal Atatürk bir Türk Milliyetçisiydi kendisinin yegâne özelliği Türk olarak yaratılması olduğunu beyan ederek; Taş kırılır Tunç erir, ama Türklük ebedidir diyerek Atatürkçülüğün özünün Türk milliyetçiliği olduğunu açıkça haykırmıştır. Milliyetçiliği reddeden Marksist düşünceye tabi olanlar kendileriyle çelişkiye düştükleri ortadır. Komünist düşüncede özel mülkiyet kavramı yoktur, oysa Atatürk özellikle köylüyle olan yakın ilişiklerde, tarıma ve özel mülkiye bilhassa önem vermiştir. Komünizm; Türk milletinin başına beladır, her görüldüğü yerde ezilmelidir diyen Atatürk dür. Siz hangi ekonomik düzenden bahsediyorsunuz?

Bugün kendisini Atatürk’ün partisi diye tanımlayan CHP, Atatürk partisi değildir o hüküm Atatürk’ün vefatıyla ortadan kalkmıştır. Çünkü Atatürk’ün milli şuur anlayışı; milli olmayan her şeye karşı bir tutum sergileme söz konusudur. Ama bugün kendisini Atatürkçü diye ilan edenlerin neden menşei Sosyalizme dayanmaktadır. Neden Milli kültürün zerresi görülmemektedir. Atatürkçülük; Türk ülküsüne gönül veren Atatürk’ün ilke ve ülküsünü kendisine şiar edinen ülkücülerdedir. Ulu önder Atatürk  ‘’Komünizm toplumsal bir meseledir. Memleketimizin hali, memleketimizin toplumsal koşulları, dini ve milli geleneklerinin kuvvetli, Rusya’daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir’’  sözleriyle açıkça komünizmin karşısında olduğunu beyan etmiştir. Atatürk’ün bir Türk Milliyetçisi olduğunu kabul etmek istemeyen, Atatürk’ün Ülkücü olduğunu sindiremeyen güruh, her daim bu tür saçmalıklarla meydanlarda beyhude laflar etmektedirler. Hâlbuki milli mukaddes değerlere bu şekilde karşı hareket ettiklerinin farkında değiller midir? fakındalar sadece onlar için Atatürkçülük bir maske.. Alayı kurban olsun gerçek Atatürkçülere ve Atatürk’ün ilke ve ülkülerine.

Atatürkçülük; Sosyal, İktisadi, Siyasal, Kültürel alanda Vatanımızı çağdaş ve uygar bir Devlet haline getirmeyi gaye edinen,  toplumun refahı için çabalayan bir düşüncedir ve dediğimiz gibi özü; Türk Milliyetçiliğidir. Atatürk; Türkiye’de Bolşeviklik olmayacaktır. Çünkü Türk Hükümeti’nin ilk gayesi halka hürriyet ve saadet verme, askerlerimize olduğu kadar, sivil halkımıza da iyi bakmaktır.  

O halde neyin hizmetkârlığını yapıyorsunuz? Turan ülküsüne düşman olanlar,  Atatürk’ün Turancı olduğundan bihaberler mi acep?   “İstanbul’da çıkan bir gazeteyi Kaşgar’ da ki Türk de anlayacaktır.” derken Atatürk, Turan ülküsünden bahsetmiyor da ne yapıyordu. Turan düşmanları nasıl Atatürkçü olabiliyor? Atatürkçülük; Atatürk’ün düşüncelerini benliğinde yaşamak değil midir?

Tanrı nasip eder, ömrüm vefa ederse; Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik de dahil Batı Trakya’yı Türkiye hudutları içine katacağım!  Kızıl elmamız olan Turandan ve içindeki o mukaddes arzuları böyle dile getiriyordu.

Türk Gençliği, Atatürk’ü CHP ağzından dinlemeyecektir. Aziz Türk gençliği okulunda Atatürk’ün resmini indirmeye çalışan öğretmeni; pencereden aşağı atan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ den ve kıymetli evlatları olan ülkücülerden dinleyecektir. Çünkü asıl Atatürk’ün emanetçileri ve sancaktarları ülkücülerdir. Atatürkçülük Türk ahlakı üzerine kurulmuştur. Atatürkçülük Türkün töresi üzerine inşaa edilmiştir. Rusya’dan kapıp getirilen bir düşünce, bir ideal değildir. Atatürkçülük maskesi altında her türlü bölücülüğü yapmak isteyenlerin karşısında Türk milliyetçileri daima engel olacaktır. Onlar Mao’nun temsilcileriyse eğer, bizlerde Kürşad olur o surları başlarına yıkar, Atatürkçülüğün ne olduğunu ve ne olmadığını anlatırız. Türk, Türk olduğu için kudretlidir. Başka bir güce ihtiyaç yoktur. Öyleyse bu demek oluyor ki Atatürkçülük tamamen milli ve yerlidir. CHP’nin Atatürk temsilciliği, Atatürk particiliği, Atatürk gençliği,  gibi söylemleri ne derecededir onu da Aziz Türk milleti karar kılsın. Ülkücü hareket dimdik ayaktadır ve Atatürk’ün inkılap ülkülerini yaşatmaktadır.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.

 

Doğacak ufuklar Türk’ün mutlak hâkimiyetiyle

Türk’ün adaletiyle

Türk’ün sonsuz hürriyeti ile olacaktır..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ERTUĞRUL SUBAŞI

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.