DOLAR 5,9494
EURO 6,6772
ALTIN 291,2
BIST 114.425
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Atatürk Düşmanları!

15.03.2017
199
A+
A-

Türk vatandaşlarının AB ülkelerinin ırkçı yaklaşımıyla aşağılanması ve yapılmak istenen anayasa değişikliğinde “Hayır” da yer almaları, bunların tarafsızlık görüntülerine ters düşmektedir. Bu birlikteliğin altında ırkçı yaklaşımların çıkması, bizde solun savunduğu “Hayır”ın ne manaya geldiğini tüm Türk Milletine, hatta dünyaya göstermektedir. Daha önce “Terör örgütü IŞİD’e karşı Türkiye PKK’ya yardım etmeli.” diyen Halk Tv gibi yayın organına bakarak yön çizen siyasi hareketten asla ve kata Türkiye Cumhuriyetine hayır gelmez. Y-CHP’yi Barzani ve ülkesi hakkında eleştirmekten korkan, çekinen Kılıçdaroğlu’nun tavrıyla nereye kadar hareket edebilirsiniz, ey bu partiye bağlılığını ifşa edenler?

Türkiye her zaman olduğu gibi Hollanda olayında da oynanmak istenen oyunun farkına vardı. Bakalım bu oyunun sonunu getirebilecekler mi? Bu farkında olanlar, bu oyundan kurtulabilecekler mi? Oyunun içinde ve oyuncusu olanlardan böyle bir şey beklememiz mümkün değil. Ancak Türk Halkının bu ısrarla terörü savunanlara karşı söyleyeceği bir şey vardır. Ve Türk insanı öncelikle Türklüğü reddeden bu partilerden ve bu insanlardan 16 Nisan’daki halk oylamasında “Evet” diyerek gereken hesabı soracaktır.

Y-CHP, Türklüğümüzü ısrarla ortaya koyan anayasamızın ilk dört maddesine nasıl karşı olduğunu daha önceleri konuştuğu şekilde genel başkanlarının ağzından vermiştim. Anayasayı değiştirelim dediği bölücü televizyon programında söylediklerini yazmış, yerel özerklik politikasını savunduğunu kendi ağzından vermiştim. Bunların üzerine bu kadar anayasa konusunda konuşan bir genel başkanın nasıl bu kadar bedavaya, bilmeden konuştuğunu kendi ağzından radyo programında söylediklerini yazmıştık. Türkiye, bu bilmeden konuşanların eline bırakılamaz. Bu gerçeği artık çok iyi görmek zorundayız.

Milliyetçi Hareket Partisini eleştirenler, bu yalın gerçeği ortaya koyduktan, bu konuda niyetlerini belirttikten sonra, bu gerçekler üzerine konuşmalıdırlar. Türk Milliyetçiğini bilmeden konuşan ve kedilerini komünist bir partinin kucağına atıp, Atatürk hakkında bu görüşleri dillendirmiş olanların partilerinde süs olmayı kabul edenleri de eleştiriyorum. Bakın neler demişler:

* “Türk milliyetçiliğine karşıyız. Mecbur değilim Atatürk milliyetçisi olmaya… Partimiz milliyetçiliği bir ideoloji olarak benimsemiyor ve Türkiye’nin ihtiyaçlarına da uygun görmüyor.”

* “Lozan’da emperyalistlerle uzlaşan Kemalist burjuvazi, devlet imkânlarını kullanarak hızla büyüdü. İşçi ve köylüleri insafsızca sömürdü.

* Mücadelenin siyasi önderleri Kurtuluş Savaşı sonunda büyük topraklar ve servetler ele geçirdiler. Yerli ve yabancı birçok şirkete ortak oldular. Madenler ve fabrikalar işlettiler. Vurgun ve talanın en ön safında yer aldılar.

* Kemalist burjuvazi işçiler ve köylüler üzerindeki diktatörlüğünü sağlamlaştırmak için gerekli hukuki ve siyasi tedbirleri gerçekleştirdi. 1924 anayasasıyla yürütme güçlendirildi ve Meclis’in yetkileri kısıldı.

* Kurtuluş Savaşı’nın burjuva önderliği halk kitleleriyle birleşmedi; tam tersine toprak ağalarıyla ittifak yaparak halkı baskı altına alan bir diktatörlük kurdu. Sovyetler Birliği ve dünya halklarıyla dostluğunu sağlamlaştırmadı; tam tersine emperyalistlerle uzlaştı.” (Yıdıray Çiçek Kardeşime bunları hatırlattığı için teşekkür ederim.)

Böyle davranmakla kendi isminizi karalatmayı kabul etmiş olabilirsiniz: ancak asla bizi, Türk Milletini bu karalar içinde olmasını sağlayamazsınız! Bu açıklamaları kabul etmiş olamazsınız! Gerçekten Atatürkçüyseniz sizden apaçık bir açıklama bekliyoruz.

Milliyetçiyim diyen ve Apo’nun peşine takılan Y-CHP’lilerden, Perinçek’in peşine takılan sahte Atatürkçülerden kendilerine gelmelerini bekliyor ve hasretle istiyoruz.

Kendinize gelin ve ondan sonra Türkiye’ye yön vermeyi kendinize görev edinin!
Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.