Asker ve Terörist Aynı Evde! Nusaybin’den Her Satırı Olay Mektup

08.04.2016
A+
A-

Asker ve Terörist Aynı Evde! Nusaybin’den Her Satırı Olay Mektup

Nusaybin’den gelen mektup, asker ve teröristler arasındaki çatışmanın şiddetini ortaya koydu. İşte aynı evin bir odasında askerler ve diğer odasındaki teröristler arasında geçen diyaloglar..

Milliyet yazarı Nihat Ali Özcan, Nusaybin’den gelen bir okuyucu mektubunu köşesinde yorumsuz olarak paylaştı. Nusaybin’den görevli bir okurdan geldiği anlaşılan mektupta bölgede yaşananlar en acı şekilde anlatılıyor.

İşte o mektup:

“33’NCÜ ŞEHİT… BİLİYORUM ÇOĞUNUZUN UMURUNDA DEĞİL…”

“Az önce Nusaybin’de verilen 33’üncü şehidimizin otopsi işlemelerini tamamladık, kefenledik, dualarla tabutuna ve morga koyduk. Rengini, içine koyduğumuz şehidin kanı gibi şüheda kanından almış al bayrağa sardık. Yarın Allah nasip ederse uğurlama törenini yapıp memleketine uğurlayacağız.

Bu operasyon nedeniyle her gün şehit haberlerini alıyorsunuz. Biliyorum, çoğunuzun umurunda değil ancak, ben gene de bilin istedim…

“ÇANAKKALE’DEN DAHA ACIKLI…”

Burada, Çanakkale‘de yaşanan muharebelerin bir benzeri yaşanıyor. Hatta daha da acıklısı.
Aynı evin bir odasında askerler, diğer odasında teröristler. Asker, “Teslim ol lan şerefsiz” derken, terörist de “Sen teslim ol TC’nin p…” diye cevap veriyor. Hani Gazi Mustafa Kemal, Çanakkale’nin nasıl kazanıldığını anlatırken “Mevziler arası 5 metre…” diye anlatmaya başlar ya, aynen yaşanıyor şu anda.

“SUBAYLAR CEZALANDIRILABİLECEKLERİNİ BİLİYORLAR…”

Daha da acıklısı; bu gün yaralananlar, yarın belki de siyasi bir manevranın gereği olarak, hayata dönüş operasyonu sonrası yargılanan jandarma subayları gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi‘nde cezalandırılabileceklerini biliyorlar.

“KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ”

24 Temmuz 2015’ten bu güne terörle mücadele ediyoruz. Hem de kararlılıkla. Sonuna kadar gideceğiz. Tek bir barikat, tek bir terörist kalmayana kadar. Kökünü kazıyacağız.

Her gün kararlılıkla eksilmeye devam ediyoruz.

67 ŞEHİT…

Mesela Sur… Harekât iki taburla başlamış, bir an önce bitirilsin talimatıyla 18 tabura kadar çıkmış ve 14 taburla bitirilmiştir. Nerede 4 tabur diye sorarsanız, 67 şehit, 500’ün üzerinde yaralı… Ki bu da 4 JÖH taburunun operasyon toplamı eder. Sizi şehitliklerde ve hastanelerde bekliyorlar. Sorabiliriniz inanmıyorsanız. Gerçi ziyarete gider misiniz oralara bilmiyorum ama…

NE YAPTINIZ?

Ey Necip Türk Milletini yönetenler… Ey Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kıymetli vekilleri… Terörle mücadeleyi kararlılıkla yürütmek adına kaç tane yasa, kaç tane yönetmelik çıkardınız?.. Teröre alenen destek verdiği bilinen kaç vekili cezalandırdınız?..

Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak…

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak…

Bence de korkmayın. Ama artık bir parça endişelenmeye başlayıp harekete geçerseniz iyi olur. Zira her geçen gün kimi ocaklar sönüyor. Size de ateş düşebilir.

Elimden ne gelir demeyin. Bir mesaj atın mesela. Tanıdık tanımadık tüm yöneticilere…”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.