Ülkemizin bir ihanet sarmalıyla karşı karşıya kaldığı ve beka sorunu yaşadığı, akıl ve izan sahibi herkesin kabul ettiği acı bir gerçektir. Beka sorununu sadece bugünün meselesi olarak değerlendirmemek gerekiyor. Beka gelecektir. Dolayısı ile asıl sorun geleceğimizle ilgilidir. Bugün doğru adımlar atamaz, ihanet sarmalını kıramaz ve huzur ve güvenliği sağlayamazsak geleceğimizi garantiye alamayız.Bizim beka sorunundan anladığımız tam olarak budur.

GELECEĞİMİZİ KURTARALIM
Türkiye yıllardır birikerek gelen yanlışların, ihmallerin, yetersizliklerin bedelini ödüyor. Olan olmuştur ve oturup ağlayacak halim yok. Bedeli bugün ödeyelim, ama hiç olmazsa geleceğimizi kurtaralım. Dolayısı ile her ne pahasına olursa olsun etrafımızdaki bu ihanet sarmalını kırmak ve yeniden silkinip ayağa kalkmak zorundayız. MHP’nin yapmak istediği budur. Kan kusup kızılcık şerbeti içtiğini söylemesinin sebebi buralarda aranmalıdır. Elbirliği ile ülkemizi düze çıkarmak en ivedi meselemiz ve kelimenin tam anlamıyla vatan borcumuzdur. Bazı zavallıların hala MHP’ye saldırmaları, asla iyi niyetli olamayacağı gibi, vatanseverlikle de izah edilemez.

GİDECEK BAŞKA ÜLKEMİZ YOK
Türkiye doğrudan hedef haline getirilmişken siyasi hesaplar yapamayacağımız gibi, bu acı tabloyu görmezden de gelemeyiz. Susmak, yılmak, geri çekilmek bizim karakterimize terstir. Bazıları için bu ülkeyi terk etmek, kendilerini garantiye almak bir tercih olabilir. Ancak, bizim bu topraklardan başka ne gidecek bir ülkemiz, ne de böyle bir niyetimiz var. Hiçbir zaman da olmadı ve olmayacak. Dedelerimiz kanlarıyla bu toprakları vatan yaptı. Bu içi boş bir laf değildir. Bu ülkede yaşayan, bu vatanın bölünmez bütünlüğünden yana olan herkesin geçmişinde bedel ödemiş birilerinin olduğunu peşin olarak kabul ediyorum. Bize düşen de, gerekirse yeni bedeller ödeyerek vatan kalmasını sağlamaktır. İşte bunun için, özel hesapları, siyasi beklentileri bir kenara bırakıyor, “önce ülkem” diyoruz. Demekle de kalmıyor gereğini yapıyoruz.

AÇIK DÜŞMANLIK
Türk milletinin geneli itibariyle bizim gibi düşündüğünü biliyor ve görüyoruz. FETÖ ihaneti ve terör kahpeliği karşısında bu milletin nasıl kenetlendiğine büyük bir gururla şahit olduk. Tehdit ve tehlike geçmediği gibi daha girift hale gelmiştir. Artık gizlenme ihtiyacı dahi duymadan doğrudan saldırıyorlar. Daha dün Şemdinli’de şehit edilen kahramanımıza yapılan saldırıda ABD’nin PYD’ye verdiği silahların kullanıldığı ortaya çıktı. ABD’nin açık bir düşmanlık içine girdiğini zaten biliyorduk, bir defa daha teyit edilmiştir. PKK denilen bu kahpeler hala saldırabiliyorsa, bunun sebebi kendi güçleri değil, sahiplerinin yardımı, desteği ve himmetidir. Aynı şey FETÖ ve Türkiye’ye saldıran diğer terör örgütleri için de geçerlidir. Şemdinli saldırısı aynı zamanda, ABD’nin Türkiye’den ayrılan büyükelçisinin “9 aydır terör olayı olmuyorsa, bu bizim sayemizdedir” anlamına gelebilecek sözüyle neyi kastettiğini de göstermiş, teröristlerin tamamen kendi kontrollerinde hareket ettiğini ispatlamıştır.

ANAMUHALEFET SORUNU
Türkiye bu kadar açık şekilde hedefe konulmuşken, anamuhalefet partisinin hala siyasi hesaplar peşinde koşması ve bu milletle meselesi olanların işini kolaylaştıracak eylem ve söylemler geliştirmesi içimizi sızlatmaktadır. Ülkenin Cumhurbaşkanına faşist diktatör yakıştırması yapılmasının kendilerine nasıl bir siyasi fayda getireceğini bilemiyorum, ama bu millete saldırmak için fırsat kollayan ve bahane bekleyenlere büyük bir koz olacağı muhakkaktır. Yapılan yanlışları söylemek, muhalefet etmek başka bir şeydir, milli güvenliğe tehdit olacak, bütünlüğümüzü zedeleyecek, düşmanlarımızı sevindirecek bir siyaset geliştirmek başka şeydir. CHP’nin ciddi bir milli güvenlik sorunu haline geldiğini daha önce de yazmıştım ve ısrarla beni haklı çıkarıyorlar.

TÜRK DÜNYASI
Ülkemizin bu girdaptan çıkması gerekiyor. Yapılacak çok iş var. Sistem değişti ve fiili durum sona erdirildi, ama uyum yasaları hala çıkarılmamıştır. Devlet FETÖ yıkımından geçti ve hala tehdit ve tehlike geçmediği gibi yeniden yapılanma tamamlanamamıştır. Terör canımızı acıtıyor ve mutlaka yeni bir şeyler yapmak gerekiyor. Sayın Devlet Bahçeli’nin “bir gece Kandil’de görünmenin zamanı çoktan gelmiştir” sözünün gereğini yapmak, elimizi güçlendirmekle kalmayacak, hainlere de büyük bir ders olacaktır. Ekonomi ne yazık ki alarm sinyalleri veriyor. Döviz aldı başını gidiyor. Enflasyon çift hanelere iyice yerleşti. Sosyal sorunlarımız gittikçe derinleşirken, dış politikada yeni açılımlar yapmak gereği artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Açılımdan kastımız Rusya’nın kucağına düşmek, İran’ın insafına kalmak değildir. Devasa bir Türk dünyası var, ne yazık ki, bu imkan hiç ama hiç kullanılamamaktadır.

BATAKLIK KURUTULMALI
Suriye en uzun sınırımızın olduğu ülkedir. Bu sınırın 600 kilometresi ABD’nin gayreti ile açık bir bataklığa dönüşmüştür. Kimin ne dediğine, ne yaptığına, ne istediğine, hatta nerede durduğuna bakmadan, kararlı biçimde bu bataklığı kurutmak zorundayız. Suriye’deki belirsizlik devam ettikçe, bize huzur yoktur. Varlığımızın temini için ne ABD’den, ne Rusya’dan, ne İsrail’den, ne de başka bir ülkeden himmet bekleyemeyiz. Neler yapabileceğimizi Fırat Kalkanı ve İdlip Operasyonları ile gösterdik. Gerekirse yine aynı sorumluluğu alacağımızı, başta bölgedeki devletler olmak üzere, bütün dünyaya hissettirmeliyiz. Risk almak gerekiyorsa, bunu almalıyız. Sıranın artık Türkiye’ye geldiği çok açıktır. Bu oyuna bozmak ve kendi varlığımızı ve birliğimizi her şeyin önünde tutmak bir vatan borcudur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir