Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Arınacağız, oyunu bozacağız

16.06.2016
A+
A-

Gaziantep’te geçtiğimz günlerde basın üzerindeki dizayn iddialarıyla ilgili sert açıklamada bulunan Taşdoğan şunları söyledi: “Şehrimizle ilgili endişe verici bir durumun yerel basının dizayn edilmeye çalışılmasıdır. Sayın vali, belediyeler, emniyet ve birçok sivil toplum kuruluşları bir otelde düzenledikleri toplantı ile adeta Gaziantep basınına aba altından sopa göstermiştir. Bu yanlış bir davranış biçimidir. Basın özgürlüğü diye nara atanların böyle küçük düşürücü durumların içerisine girmesi bu şehrin kamuoyuna hakarettir. Hiç kimse ‘bizde dâhil’ yıllardır alın terleriyle tek dertleri kamuoyunun doğru bilgilendirmek olan basın mensuplarına işini öğretemez. Bu yanlıştır. Sayın Valinin böyle bir hataya nasıl düştüğünü bilmemekle birlikte etrafındaki basın danışmanlarını gözden geçirmesini öneriyorum. Bu davranıştan dolayı ise kamuoyu adına haber alma özgürlüğüne dokunmaya çalışan ve yandaş psikolojisi yaratmaya çalışanları kınıyorum” dedi.

“KONGREMİZ 10 TEMMUZ’DA”

Son günlerde ülke gündeminden düşmek bilmeyen kongre tartışmalarına net bir tavırda MHP İl Başkanı Taşdoğan’dan geldi. Taşdoğan, 47 yıllık MHP tarihinde çok oyun gördüklerini ve hepsini bozduklarını ifade etti. Kurultayın ise 10 Temmuz’da yapılacağını vurgulayan MHP İl Başkanı, “Hepinizin yakından takip ettiği ülkemiz ağır sorunlarının çözümünde, huzur, birlik ve dirliğinin son kalesi; partimiz MHP üzerinde son 6 aydır dozu artan bir oyun tertip edilmektedir. 47 yıllık tarihimizde çok oyun gördük çok oyun bozduk . Biz oyun bozmada ustayız, inşallah bunu da bozacağız. Ülkemizin MHP’ye en çok ihtiyaç duyduğu, ekonominin daraldığı, morallerin bozulduğu bu günlerde, karabulutları dağıtacak yegane güç MHP’dir.

Geleneğimizde olmayan şekliyle talep edilen kurultay süreci çok merkezli ve yandaş yargı marifetiyle toplanma kararı çıkınca sayın genel başkanımız seçimli olağanüstü kurultay toplama yetkisini kullanarak kurultay kararı almıştır. Kurultayımız 10 Temmuz 2016 Ankara Arena Stadyumu’ndadır. Tüm partilelerimiz toyumuza davetlidir. Hal böyle iken; Ankara 12.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin tüzük kurultayı için görevlendirdiği çağrı heyeti 19 Haziran 2016, Mübarek Ramazan’ın 14. Günü tüzük Kurultayı adı altında çağrı yapmakta ve Ülkücü Milliyetçi Hareket’in kıymetli üst kurul delegelerine her gün mesajlar çekilmekte ve çağrıda bulunulmaktadır.

Bu çağrılarda oteller tutulduğu, tek kişilik odalar ayarlandığı, konaklamaların lüks otellerde yapılacağı, araçlar hazırlandığı, uçak biletleri ayarlandığı bilgileri de tarafımıza gelmektedir.

Bizde sizlerin aracılığıyla çağrı heyeti adı verilen şahıslara bir an önce cevaplamalarını beklediğimiz şu açık çağrıyı yapıyoruz: Otellere mahkum ettiğiniz partimizin her biri Türk Milletinin aşılmaz kalesini temsil eden Ülkücü kadroları, bu programlara davet ederken bu organizasyonun finansmanınn, daha açık ifadeyle parasının kaynağı nedir? Bu kaynaklar nereden akmaktadır.

Çeşitli örtülü ödeneklerden mi sağlanmaktadır? Parelel veya Parabol kaynaklarınız nedir? Kaynakları belirsiz veya malum olan paralarla azim mübarek Ramazan ayında ömrü Allah davasına adanmış, Milliyetçi hareket partililerine haram yedirmek ne kadar vicdanidir? MHP’liler haram saltanatları yıkmak için 47 yıldır sırt sırta vermiş aç kalmış susuz kalmış, gazi olmuş, şehit olmuş, cebinde ki tek kuruşla da olsa partimizi ve kurumlarımızı ayakta tutmuşlardır. Tutmaya da devam edecektir. Bilmiyorsanız bilin! unuttuysanız hatırlayın!

Ülkücüler; Pembe İncili Kaftan ruhuyla var olmuştur. Mazluma Yunus zalime Yavuz’lukla gelmiş Alparslan Türkeş’in ‘’sizi Hak yoluna Hakikat yoluna Allah Yoluna çağırıyorum’’ sesine kulak vererek Üç hilalli sancağın gölgesinde toplanmış, gözünü bir an Bilge Lider’inden ayırmamış, ne evine, ne ocağına, ne partisine tek bir haram lokma sokmamış samimi Müslümanlardır.

Eğer kaynaklarınızın sizin öz kaynaklarınızsa geçtiğimiz seçim kampanyalarında partililerimiz dolmuş parası dahi bulamayarak binlerce çileyle; adanmışlıkla katıldıkları mütevazi kampanyalarımızda sizler neredeydiniz? Aday olmayı düşünen şahısların ortak bütçesi gibi bir yalana sığınacaksanız şimdiden söyleyelim biz onların en azından son iki seçim kampanyasında ne kadar çok ‘’ para yok’’, dediklerini iyi biliyoruz, ülkücü milliyetçi camianın dişinden tırnağından arttırdığı, helaliyle seçim kampanyalarını yürüttük. Ayrıca bir kısım adaylardan para alırsanız sizin tarafsızlığınız nerede? Adaletiniz nerede? Görevin kutsaliyeti nerede? Ülkücülüğünüz nerede? Milliyetçi Hareket’in Kıymetli üst kurul delegelerine de şunu söylemek istiyorum: Kaynağı belirsiz, şaibeli, haram kokan hiçbir yerde biz Gaziantep teşkilatları olarak olmayacağız. Masrafları tamamen helal, bayramdan sonra ki ilk Pazar 10 Temmuz 2016 da Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ’nin ve teşkilatlarımızın davetine uyarak tam kadro Ankara Arena Stadı’nda olacağız. Bu bayrağı düşürmeyeceğiz lekeletmeyeceğiz, haram toz kondurmayacağız. Arınacağız, oyunu bozacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

ulkucu-irade

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.