Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

Apo’nun Sığıntıları Ülkücüleri Alet Etmeyin

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
13.06.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

2 Hafta öncesine kadar ortada Taksim olayları yoktu, Türkiye’nin tek gündemi PKK Açılımı ve Reyhanlı saldırılarıydı. MHP düzenlediği “Milli Değerleri Koru ve Yaşat Mitingleri” , Akil Adamları protestoları ve Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarıyla AKP’nin maskesini her yönden düşürmüştü. Başta Başbakan olmak üzere AKP’nin tüm yöneticileri, AKP’nin yandaş gazeteleri, televizyonları bu süreçte MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye saldırıya geçmişti. Bu saldırıları da PKK’ya sırtlarını dayayarak yapıyorlardı. AKP, PKK’ya her türlü sıcak mesajı verirken, MHP’ye her türlü nefretini ve kinini kusuyordu.

Geçtiğimiz hafta sonu “AK Parti barışı temin ederse Türkiye’de MHP’ye gerek kalmayacak. Bütün telaşları bu.” şeklinde MHP’ye saldıran ve PKK Açılımını destekleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in organize ettiği Başbakan Erdoğan’ın Ankara mitingciklerinde ilginç manzaralar vardı. MHP’nin sembolleri ve bayrakları kullanılarak Başbakan Erdoğan’ı karşılama programları tertip edilmiş, akıllarınca Ülkücülerde AKP’ye destek veriyorlar propagandası yaratmaya çalıştılar. Tabi bunu yaparken yedikleri küfürün, hakaretin haddi hesabı bile ölçülemedi.

(AB)(D)ullah Öcalan ve PKK terör örgütü ile yol yürüyenlere Ülkücüler destek verecek! Böyle bir alçaklığı yapabilecek içimizde ne bi kansız, ne bi şerefsiz vardır. Nerde Türk/İslam düşmanı var onunla beraber yol yürü, olaylarda köşeye sıkıştığın vakit Ülkücülere sığın… Bu taktik AKP’nin en iğrenç taktiği olarak artık çok sırıtmaktadır. Ve kimsede artık böyle ucuz oyunlara aldanmamaktadır.

Bu ucuz oyunları da Ankara’da kimin yapabileceğini herkes biliyor. Ankara’da son aylarını yaşayan bu muhterem aklınca yine Ankara’da bir sağ-sol kutuplaşması yaratarak aradan sıyrılmayı düşünüyor. Gerçi kendisinin organize ettiği mitingciklerle Başbakan Erdoğan’ın gözüne girebildiyse belki tekrar aday edilir. Daha onun bile garantisi yok. Ama bu aklınca MHP ve Ülkücüler üzerinden tezgahlar yaratarak kendi ortamını yaratmaya çalışıyor.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin “Partimizin simgelerini, işaretlerini kullanarak Başbakan’ı karşılama törenlerinde boy gösteren kimliksiz ve kiralık simaların da bizimle uzaktan yakından hiçbir ilgisinin olmadığını herkesin bilmesinde yarar vardır. Ve bu tip fırsatçılara, kapkaççılara göz açtırmama konusunda kararlıyız.” şeklindeki açıklaması, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un “Bir yerlere yanaşmak, yamanmak ve nemalanmak için zerre miktarındaki şahsiyetleri ve haysiyetleri dahil her şeylerini ortaya koysalar dahi yetmeyeceğini bilenlerin oynadığı bu tiyatroyu defalarca gördük. Kendilerinden menkul kıymetleri olmayanların “Ülkümüz, davamız ve Ocaklarımız” üzerinden kıymet devşirme çabalarına onlarca kez şahit olduk. Gittikleri yerin yenisi olamayanları da biliyor ve onların değirmenine su taşıdıkları Ankara kedisini de çok iyi tanıyoruz.” şeklindeki açıklaması bu oyunu oynayanlara bir uyarı olmuştur.

PKK ile yol yürüyenler artık bu soytarılıkları bırakmalıdır. Öcalan’la pazarlık masalarında düşüp kalkanlar Ülkücülüğün sembol ve kavramlarını kendi siyasetine alet etmenin iğrençliğinden artık vazgeçmelidir.

Şerefi ve haysiyeti olan hiçbir Ülkücünün AKP gibi bir partiye destek vermesi mümkün değildir. Zaten her Ülkücü de şerefli ve haysiyetlidir. Kendisini satanlar ve pazarlayanlar pazarlık aracı olarak başka sıfatlar ve semboller bulmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geçmişte söylediği “Buradan inanarak tekrarlıyorum ki, Milliyetçi Hareketin hiçbir mensubu, aziz milletimizin helal süt emmiş hiçbir ferdi;

•Habur’da terörist karşılarken ve kucaklarken gördüğü,

•Başımıza çuval geçirilirken suskunluğuna şahit olduğu,

•Katile sayın, şehide kelle diyen bir zihniyetin yanında kesinlikle yer almayacaktır.

Erdoğan’ın önce başbakan, sonra Eşbaşkan, şimdi ise başyargıç olma hezeyanlarına, bu dünyada hesaptan kurtulma arayışlarına asla ve asla destek olmayacaktır.” Sözünü tekrar hatırlatmakta herkese fayda vardır.

Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya çok meraklı olan varsa PKK Açılımı yapılan bu süreçte Apo posterleri ve PKK paçavralarıyla havaalanlarına gitmeli ve yollara dökülmelidir. Hem “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim” diyen Öcalan’a vefanızda bu vesileyle anlaşılır. Apo’nun sığıntıları size diyorum size… Duydunuz mu?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.