Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

APO’nun Geometrisi İle Yol Yürüyenlere Bak Sen !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
13.05.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı adayı için “Çatı Aday” projesini açıklaması ve Cumhurbaşkanı adayında olması gereken özellikleri de “Milliyetçi olacak, Muhafazakar olacak, Manevi değerleri taşıyacak. laik bir aday olacak. Demokratik değerlere sahip olacak.” şeklinde tarif etmesi Başbakan Erdoğan’ın kimyasını bozdu. Nasıl bozmasın ki , bu özelliklerin hiçbiri kendisinde yok…

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Milliyetçi olacak” diyor , Recep Tayyip Erdoğan “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Muhafazakar olacak” diyor , Recep Tayyip Erdoğan milli ve manevi değerleri muhafaza etmeyi bırakın , küresel projelerde rolünü oynayarak ve uygulayarak onlara sürekli darbe vuran kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Manevi değerleri taşıyacak” diyor , Recep Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık operasyonlarından sonra ortaya çıkan gerçeklerle manevi değerlere bakış açısını tüm dünyaya gösteren kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Demokratik değerlere sahip olacak.” diyor, Recep Tayyip Erdoğan “Demokrasi amaç değil araçtır” diyen kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Laik bir aday olacak” diyor ,Recep Tayyip Erdoğan “Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor, laiklik elden gidiyor. Yahu, bu millet istedikten sonra tabii elden gidecek yahu! Sen bunun önüne geçemezsin ki. Yani zorla bu milletin elinde tutmaya gücün yetmez. Millete rağmen bu yürümez zaten.” diyen kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, bir devlet adamında olması gereken daha başka hangi özellikleri sayarsa saysın, bir tanesini Recep Tayyip Erdoğan’da bulmanız mümkün değildir. İşte ilk sayılan beş özellikten hiçbirisi kendisinde yok…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin üçgen çizerek Türkiye’deki seçmen profiline işaret etmesi ve Cumhurbaşkanı adayında olması gereken vasıfları belirtmesi, Başbakan Erdoğan’da büyük eziklik duygusu yaratmış olmalı ki , 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın siyasi Stand-up yoluna giderek , ortaya konan ölçüleri “Şimdi cebirden ümidi kestiler. Kendilerini geometriye vermişler. Üçgenler çiziyorlar iç açılarını dış açılarını topluyorlar cetvel, pergel sanki LYS imtihanına hazırlanıyorlar. Zaten geometriden anlasalardı paralelle iş tutmazlardı. Çünkü 2 paralel çizgi sonsuza kadar birbirine değmez. Paralelle iş tutanın yolu milletle, devletle, Çankaya ile hiç kesişmez.” sözleriyle sulandırmaya çalışmıştır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Albert Einstein’a ait olan “Gerçeği aramak onu elde etmekten daha kıymetlidir.” sözüne uygun bir çıkış yolu aramaktadır. Cumhurbaşkanı aday tarifi de , seçmen profil işaretlemesi de gerçeği millete göstermek ve onun üzerinden milli şuurla elde etme çabasıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geometri çiziminden hırsız çıkmaz !

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geometri çiziminden vatan haini çıkmaz !

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geometri çiziminden küresel güçlere uşaklık eden çıkmaz !

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geometri çiziminden Türk/İslam düşmanı çıkmaz !

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu ölçüler belli ve bu ölçülerle birlikte “tertemiz bir isim Çankaya Köşkünde Türk milletini temsil etsin” diyor. Bundan sadece kirli işler peşinde olanlar rahatsız olur. İşte bu rahatsız olanlar ,MHP Lideri ne zaman üçgeni çizdi ve Cumhurbaşkanı adayı tarifi yaptı , kora halinde saldırıya geçti.

Oysa çizilen bu üçgen içinde AKP’li seçmen bile vardı. MHP Lideri “Partimizin adayı olsun” değil , “Türk milletinin adayı” olsun anlayışı ile hareket etmektedir. Toplumsal uzlaşmaya karşı adeta dinamit olan Recep Tayyip Erdoğan’ın anlamadığı işte budur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı adayı ölçüleri belli iken Başbakan Erdoğan “Çatı Aday” projesinden korkmuş ve dalga geçerek muhalefete Cumhurbaşkanı adayı önerilerinde bulunmaktadır.

Böyle bir zihniyete bizim önereceğimiz Cumhurbaşkanı adayı da “Hayırsever işadamı ” Reza Zarrab yahut ayakkabı kutularından yararlanmayı bilen zeka küpü Süleyman Aslan’dır. Reza Zarrab’a Erdoğan ailesine ait olduğu söylenen televizyon kanallarında Türk bayrağı fonunda programlar yaptırılması yada atandığı Ziraat Bankası yönetim kurulundan istifa eden Süleyman Aslan bunun işareti olabilir mi?Yoksa Egemen Bağış’ı , Muammer Güler’i, Zafer Çağlayan’ı , Erdoğan Bayraktar’ı da düşünebilirler. Nasıl olsa “sandıktan birinci parti çıktık ,aklandık” mavralarıyla halkımıza masal okumaya devam ediyorsunuz.

Gerçi “Türk milleti diye bir şey yok” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk devlet geleneğini yaşatması ,Türk milletinin ruhuna göre davranması beklenir mi?

O yüzden MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geometrileri bu zihniyete büyük huzursuzluk, rahatsızlık vermektir. Gazetemizin yazarlarından Av.Yücel Bulut’un “MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çizdiği üçgenle dalga geçenler, İmralı- Kandil- Washington üçgenine hizmet edecek bir Cumhurbaşkanı arayanlardır.” Sözü sizce her şeyin özeti değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.