Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

ANLAMADAN ANMAYA ÇALIŞANLAR!

10.11.2019
1.050
A+
A-

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 10 KASIM 1938

OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ 10 KASIM 1983  

Son zamanlarımızın “Modern” hali “Belirli gün ve haftalarda” anlamadan ve idrak etmeden; sadece sloganlaştırılmış bir hal içindeyiz. Evet dört gözle bekliyorlar, anma vakti veya haftası gelsin ve sosyal medya hesaplarından Yardıralım dört yanı. Paylaşım üstüne paylaşım yapalım ve bizde analım o günün büyüğünü. Sadece o güne mahsus bir hal cereyan eder, akabinde neyi andıklarını, niçin andıklarını bilemezler sayın şuur yoksunlarımız. Çünkü herkes sosyal medyada paylaşım yapmıştır ve herkes birbiri ile yarışmaktadır. Kiminin derdi En iyi slogan, kiminin derdi en iyi fotoğraf, kimin derdi en fazla RT, kiminin derdi en fazla takipçi.

Kültürel emperyalizm denilen nokta şudur ki; Bilinç ve idrak yollarımıza enjekte edilen Sloganlaşmış ve içi boş haller sadece ve sadece anlamadan anmayı eylem haline getirmiştir. Her gün bir şekilde anıyoruz ama anlamıyoruz. Oysa mühim olan kişinin önce yaşaması sonra yaşatmasıdır. Kendimizin yaşamadığı bir olguyu, bir başkasına nasıl yaşatmayı düşünüyoruz?

Bugün 10 Kasım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milletinin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının seneyi devriyesi. Ruhu şad olsun. Kalemle, silahla, duruşla verdiği o muazzam mücadele ; Cepheden meydana, meydandan kainata aktarılan bir kavganın adıdır. Ömrünü Türk Milletine ve Türk Milliyetçiliğine adayan, Mustafa Kemal Atatürk ; bilinçli ve şuurlu bir nesil için haykırmıştır her daim. Verdiği her mücadelenin gayesi çerçevelenmiş bir hal değildir. Zihinleri ve gönülleri aydınlatan bir eylemdir. Gazi Atatürk sadece fotoğrafları paylaşılan, kendisine ait yazıları paylaşılan, kürsülerden nutukları seslendirilen, kimileri tarafından putlaştırılan, kimileri tarafından sadece bir maske olan kullanılan, kiminin önündeki atlama noktası olan biri haline gelmiştir ne yazık ki! Kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aşığı olduğu Yüce Türk Milleti Atasını bu kanı ve soyu bozuklar ile bir arada anmaktadır. Anlayanların zaten duruşu bellidir. Sadece ananların da yuvarlak duruşları bellidir. Atatürk; Türk Devlet’inin ve Türk Milletinin muasır medeniyet seviyesine ulaşması için mücadele eder iken; Emperyalizm, Kapitalizm, Faşizm ve daha nice izm ile mücadele verirken ; Bugün Atatürk’ü ananlar bu bahsi geçen düşüncelerin köpeği olmuştur. Tasması Kandil de olan, Atatürk maskesi altındaki soysuzlar bugün anıyor Atatürk’ü. Bir nesil Atatürk düşmanlığı ile yetiştirilirken, diğer nesil Kemalist putperest  şekilde yetiştirilmekte. Vay halimize ki sadece anıyoruz ve anlamaktan uzak kalıyoruz.

Andıklarımızı anlamadan devam ettiğimiz bu hususi halin sonu hezimettir. Bu gidişatın sonu Türk Milletine eziyettir. Bu anlamadan, idrak etmeden, yaşamadan ve yaşatmadan yapılan paylaşımların sonu faciadır. Bize dalkavukluktan uzak, samimiyet ve içtenlik ile harmanlanan bir Türk Gençliği lazımdır. Bu şart olan hususun düzeni ise ANLAMAKTIR. Atatürk bir portre değildir. Atatürk bir sıçrama alanı değildir. Atatürk bir poz alanı değildir. Atatürk sadece edebiyat konusu değildir. Atatürk yaşanması ve yaşatılması gereken bir idealin ve bir Ülkünün mimarıdır. Sosyalist ve Marksist güruhun değil Türk Milliyetçiliğine sevdalı bir kadronun baş tacıdır. Bukalemunlar, dalkavuklar, riyakarlar, Marksistler, Kemalistler, Sosyalistler, Kandil Sıçanları, Mezopotamya sırtlanları ÖTEDE DURUN!

Yaşamadığımız bir husus hiç bir zaman YA-ŞA-TI-LA-MAZ!

Anlaşılmayan bir ideal A-NI-LA-MAZ!

Bir devri içine alan Kültürel emperyalizm hususunda canla başla mücadele edilmelidir.

Bugün 10 Kasım…

Ülkücü Hareketin muazzam ismi, Türk İslam ülküsünün aşığı, yol başçım dediğim güzide insan, Tek kişilik ordu, nefsini ayaklarının altına alan bir Ülkücü, Türklüğün aşığı, Türklüğün cefasını çeken cefakar, İslam’ın gür sesi; Mebus Osman- Mahpus Osman dediğimiz 3 Mayıs 1944 Türkçülük Turancılık davasının ateşini Sebahattin Ali denilen Komünistin suratına attığı Türklük şamarı ile bağrı yanık Osman Yüksel SERDENGEÇTİ ağabeyin vefatının seneyi devriyesi…

Ruhun şad olsun Serdengeçti. Anlamadan anlatmak nasıl mümkün olmayan bir kavramdır diye bahsettim. Serdengeçti Türkçülüğün kavgasını verir iken kimi zaman tabutlukta, kimi zaman işkence kafeslerinde, kimi zaman hapishanede, kimi zaman hasta yatağında vermiştir Ülkücülüğünün kavgasını. Allah demenin yasak olduğu bir devirde, Allah Allah nidaları ile Allahsızların üstüne yürüyen; Çıktığı mahkeme salonlarında Allah Vatan v3 Millet yolunda olduğunu vurgulayan kavganın ve sevdanın vücut bulduğu haldir Serdengeçti. Bugün anmak yeterli değildir Türklüğün ve İslam’ın düşmanlarına karşı anlamalıyız Osman Ağabeyi. Her kelamı, her şiiri, her yaşantısından kareler bizim yolumuzu aydınlatmalıdır. Bizi biz yapan değerleri savunduğu için çilekeş bir hal alan Serdengeçti bugün Milliyetçi Ülkücü hareketin kalesidir. Siyasal İslamcı ve Atatürk düşmanı olan bazı kimseler Serdengeçti ağabeye sarılmaya kalkmasın. Serdengeçti’nin kavgası İlahlaşmış hususlardı. Osman Yüksel’in kavgası putperest Kemalist ve Komünistlerdi. Türk İslam Ülküsünün bağrı yanık, yalın ayak mücadele eden durmak nedir bilmeyen ismi Serdengeçti’ye rahmet olsun.

Anmadan önce anlamalıyız Serdengeçti kavgasını. Türk İslam Ülküsü uğruna mücadele eden ve menfaat denen sinsi yılanın başını ezen bu davanın neferi olan Serdengeçti anlaşılmalıdır. İsimler davaların bir adım önde yaşanmasını sağlayan sembollerdir. Dava ise baki olan mukaddesattır.

Son olarak şunu tekrar edeyim. Gösteriş budalası, dalkavukluk mimarı, Sloganlaşmış haller, unutulan milli değerler, sadece sosyal medyada paylaşılan değerler, sosyal medyada anılan değerler, sosyal medyada ilan edilen sevgiler, sosyal medyada boy gösteren Anlaşılmayan ama anılan hallere son vermeli ve artık Türk Milletinin değerlerini ANLAMALIYIZ…

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.