Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Anladın mı Bekir’im ?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
11.12.2012
112
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Türk milliyetçiliği, Türklük gibi milli kavramlara karşı düşmanlıkları dillere destan AKP’nin politikalarında sıkıştığı vakit merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fikirlerine sarılması kadar herhalde yaşanan politik-mizah olmamaktadır. AKP keşke tek başına iktidar gücüyle Başbuğ Alparslan Türkeş’in fikirlerini yaşatmaya çalışsa , bizde oluşacak böyle bir manzarayı alkışlasak… Ama AKP’nin zihniyeti ve kuruluş felsefesi buna aykırıdır. AKP ,Türk’ün dışında herkesle olabilir ama asla Türklük değerleri etrafında bir politika üretemez ve uygulayamaz.

Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’da Başkanlık sistemi ile ilgili MHP’nin karşı duruşuna karşılık “Bugünkü MHP’nin 9 ışıktan ışık almadığı, başka yerlerden aldığı açık” değerlendirmesinde bulunmuş…Güler misin , ağlar mısın?

Bir tarafta Başkanlık sistemi ile Türk milliyetçiliği merkezli güçlü Türkiye kurma ülküsünde olan Başbuğ Alparslan Türkeş ,diğer tarafta Başkanlık sistemi ile elini güçlendirerek ABD’nin BOP’un da Türkiye’yi tamamen köle yapmak isteyen Recep Tayyip Erdoğan…Bekir Bozdağ, Başbuğ Alparslan Türkeş ile Recep Tayyip Erdoğan’ın niyetini eşitlemeye çalışarak daha da komik duruma düşmemelidir.

MHP’nin Dokuz Işık’tan aldığı ışığı hiç sönmez ama AKP’nin de ABD’den, İsrail’den aldığı ışığında sönmeyeceğini çok iyi bilmekteyiz.

MHP Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman’ın ” Sayın Bozdağ’ın hangi ışıklardan beslendiği ortadayken Dokuz Işık üzerinden üslupsuzluk örneği sergilemektedir. Biz Dokuz Işık ile aydınlanırken, Bozdağ Kandil ile aydınlanmaktadır.” şeklinde verdiği cevapta bu manada anlamlı olmuştur.

AKP’nin İmralı, Oslo, Kandil aydınlanması ortada iken Bekir Bozdağ’ın Başbuğ Alparslan Türkeş’in ismini ağzına alarak, MHP’ye akıl vermeye çalışması iğrençlik ötesi bir durumdur.

PKK ile pazarlıkların yapıldığı Oslo görüşmelerinin ses kaydında Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeye ve bölgeye vizyonda (AB)(D)ullah Öcalan’la mı % 95 aynı düşündüğünü yoksa Başbuğ Alparslan Türkeş ile mi aynı düşündüğünü öğrenmiştik Bekir Bozdağ?

(AB)(D)ullah Öcalan’la %95 aynı düşündüğü “Başbakanın özel temsilcisi” sıfatıyla PKK ile pazarlık masasına oturan kişinin ağzından dökülen cümlelerden duymuştuk.

Demek ki neymiş Başbuğ Alparslan Türkeş ile Recep Tayyip Erdoğan’ın düşündüğü Başkanlık sisteminin niyeti ve amacı birbirinden tamamen farklıdır.

Attığınız adımlarınız tamamen Türk milliyetçiliğine aykırı olacak ama Başkanlık sisteminde Başbuğ Alparslan Türkeş’i referans alıp MHP’ye ahkam keseceksiniz.. Siz ne zeki insanlarsınız Bekir Bozdağ böyle?

“Bir milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü. Kimse söylemiyor, bari ben söyleyeyim…” şeklinde iftira kusan Orhan Pamuk gibilerini bağrına basma sicilini elinde bulunduran Bekir Bozdağ ,Alparslan Türkeş ismini ağzına almayı bırakarak, kendi zihniyetinde olanlarla kucaklaşmayı sürdürmelidir. AKP’ye ve kendine yakışan odur.

Recep Tayyip Erdoğan’ın niçin Başkanlık sistemini istediği ortadadır.

Başbuğ Alparslan Türkeş ile BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlık sistemine bakışı birbirine tamamen terstir. Bu durumu da Mevlana’nın şu sözü çok iyi anlatmaktadır:

“İki şey birbirine benzeyebilir; acı su da berraktır, tatlı su da. Tatma duygusu olan anlar ancak. Odur tatlı suyu acı sudan ayıran. Ayırt edemeyen, büyüyle mucizeyi kıyaslarda ikisinin de düzen temeline dayandığını sanır.”

Anladın mı Bekir’im…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.