Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Ankara’da ”Mhp Bizim” Toplantılarını Kim Niçin Başlattı?

10.11.2014
A+
A-

Milliyetçi ülkücü hareketin siyasi geleneklerinde eşine ender rastlanır, bir süreçle MHP yi tartışmak, usul,adap ve yöntem açısından fiyasko ve Ülkücü ahlaka yakışmayan zamanlaması son derece manidar bir toplantı olarak kamuoyuna yansımıştır.

Türkiye geldiği nokta itibarı ile daha farklı gündemleri tartışması gerekirken en son tartışılması gereken MHP yi tartışmak utanç verici bir tertip komplo ve operasyon kokuları yayıyor.

MHP artık her mensubunun birer başbuğ, birer Devlet Bahçeli, birer ülkücü şehidin manevi mirasçısı gibi davranması gerekirken, faniler üzerinden,Türk milletinin umudu,Ülkücülerin siyasi kıblesi MHP sini kutlu ve mübarek son kalenin tartışmaya açılması asla mazur görülemez.

MHP ilçe kongrelerinin başladığı süreçte Ülkücü ahlak ve adaba yakışmayan kin,nefret ve hakaret boyutlarına varan,husumet kokan bir tartışma ancak MHP ve ülke düşmanlarını sevindirir.

AKP yaklaşan seçimlerde elindeki imkanlarla ucuz ikbal hastalığına yakalanan zaaf sahipleri üzerinden yapılan bu toplantılar ancak AKP ve PKK ihanet sürecinin işine yarar.İçimizdeki doğrudan veya dolaylı AKP adına çalışma yapanların beyanları ve davranışları kendilerini ele veriyor.

Bu toplantıların yapılması, zamanlaması ve muhtevası yapılan konuşmalar zaten fazla lafa hacet bırakmadan tertibin adresini ortaya koyuyor.MHP içten vurulmak kurumsal yapısını itibarsızlaştırmak için fitne eli düğmeye basmış buna orada samimi siyaset öngörü yoksunu insanlar alet edilmiştir.

Maksat hasıl olmuştur hedef MHP yi tartışarak, ümit olmaktan çıkarmak ve ihanet sürecinin dolu dizgin yol almasını sağlamaktır.Bu toplantıyı yapanlar bu ihanet süreci ve AKP PKK kara günlerini sona erdirmek için hangi toplantıyı tertip etmişlerdir?

MHP dışındaki siyasi yapılara oy vererek bunu ”17 senedir oy vermiyorum yine vermeyeceğim” demek şerefsizlik, alçaklık ve bu camiaya en büyük saygısızlıktır.
Nereye oy vermişsen git orayı konuş! Nerede yemlenmişsen oraya yumurtla ve orada öt! Yani bu hareketin mensubu hiç bir rütbesi apoleti olmayan binlerce samimi ülkücü sandık görevlisi için çocuğunun süt parasını verirken asgari ücretle ilçe kirası elektrik parası öderken hiç bu kadar alçakça konuşmamıştır.

Fedakarlıkta sınır tanımayan MHP ye oy veren bu harekete mensubiyettee asla kırık çizgisi olmayan ikbal hesabı sadece millet ve devleti adına olanlar için eleştiriler baş tacıdır.Bu eleştiri demokratik haktır ve fıtridir.Ama işi sadece eleştiri olan,hareketin başarısıs için ter akıtmayan, partiye oy vermeyen, sandıkta görev almayan ilçe il ve genel merkez kongre sonuçlarını içine sindiremeyen, hep kongre atama ve genel başkanı ahlaktan edepten yoksun biçimde davrananlarla, değil MHP yi tartışmak dağda birlikte çobanlık bile yapılmaz.

MHP bu dönemde ilçe il ve genel kongrelerini mümkün olduğu müddetçe tek adaylarla yapmalı ve birlik bütünlük ve beraberlik görüntüsü vermelidir.Bu davranış Ülkücü şehitlerin manevi mirasına uygun başbuğun aziz hatırasının gereğidir.Çünkü Ülkücü hareket ve MHP başbuğun Türk milletine emanetidir.Bu emanete sahip çıkmak Ülkücülerin onuru şerefi ve namus borcudur.

Ülkücülerin meselelerini nerede, nasıl, ne zaman, ne şekilde, nasıl ve hangi yöntemle tartışılmasının bilemeyenler ülkücü tedrisattan bir kaç fırın daha ekmek yemesi gerekir.

Bu ekmeği yiyen ve yediği ekmeği çiğneyene Allah müstehakını versin demekten başka ne söylenebilir?Bu kutlu, mübarek ve şerefli hareket ucuz koltuk şöhret avcılarının arenası olamaz. İlçe kongreleri başlıyor, ülkücü delege kararını verir, orada kenetlenir, İhaneti defetmek için tek başına iktidar yoluna devam ederiz.
Yaklaşan seçimlerde ”ahır ömrümüzde bize de bir koltuk çıkar mı?” ikbal endişesi ile kimse bu hareketin kurumsal yapısına zarar verme hakkına sahip değildir.

Bu operasyon ya yapanlara koltuk hesabına yönelik, yada bilerek veya bilmeyerek birilerinin adına,onların değirmenine su taşıyan, hareketin önünü tıkamak içi yapılan bir tertiptir.

Ülkücü hareketin kimseye diyet borcu yoktur,MHP nin kendi meselelerini çözme yöntemi asla bu yöntem olmaz.Şahısları,nefisler ve egoları tatmin davası olanlarla değil, hareketi bir yerlere getirmek isteyen karşılıksız sevda mensupları ile çetin yollar aşılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.