“Anaparalel” Olma Halinin Hezayanları

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
20.04.2016
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli her zaman ilke ve ülküleriyle hareket eden bir siyasetçidir. Herhangi bir konuda siyasi menfaat sağlayacak olsa bile hiçbir zaman bu ilke ve ülkülerinden taviz vermemektedir. “Bazı konularda esnek olsa oy getirisi olur” gibi popülizm kokan hiçbir çağrıya uymaz. Herkes cemaate oy için şirinlik yaptığı dönem, 7 Haziran seçimleri öncesi tüm Türkiye’nin huzurunda “Fetullah Gülen Cemaati ile biz her zaman mesafeli olmuşuzdur. Onlar da bizi fazla sevemediler.” ifadesi olmuştur. Bu işte bu bahsettiğim ilke ve ülküler için büyük bir örnektir.

Buna rağmen, cemaatin kurumlarını kuran kişi olarak bilinen Nurettin Veren’in “Fethullah Gülen’in talimatı ile Meral Akşener’i bizzat şahsım Tansu Çiller’e götürerek siyasete soktuk ve Tansu Çiller üzerinden İçişleri Bakanı olmasını sağladık. ” dediği ve bir zamanlar Fethullah Gülen’in en yakınında bulunan Hüseyin Gülerce’nin “Meral Akşener yakın mıdır cemaate, Fethullah Gülene, çok yakın bir isimdir. Şahidi benim.” diye tarif ettiği kişi MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye haddini aşarak “MHP için paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor. ” ifadesinde bulunmuştur.

2007 yılında, 2011 yılında ve 7 Haziran 2015 yılında birinci sıradan milletvekili yapılan ve TBMM Başkanvekili yapılan Meral Akşener’in 1 Kasım seçimlerinde aday olarak gösterilmemesi aslında herkese sorgulaması gereken bir ölçüdür. Ama bu durumu çoğu kişi görmek istememektedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye nasıl bir bilgi gelmiştir ki, üç seçim birinci sıradan aday yaptığı, en yüksek görevlerde bulundurduğu kişiyi tekrar listelere koymamıştır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “7 Haziran’da milletvekili seçildi. 1 Kasım için aday olarak müracaat etti, listeye girmedi. Listeye almayan benim. Bunun sebepleri vardır. Uluorta konuşulacak konular değildir. Değer vererek, her türlü konuma taşıdığınız insan sorgulanmıyor da MHP sorgulanıyor” sözleri herkesin üzerinde durması gereken sözlerdir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Başparalel” deme hadsizliğinde bulunan Meral Akşener ayrıca “Bahçeli’den öğrenmek istiyoruz, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturması Sayın Erdoğan’a yapılmış bir komplo mudur? Açıklasınlar sonra ben de görüşlerimi açıklayacağım. Bu cevabı duymayı en çok ben merak ediyorum.” cümlelerini kurarak aklınca kurnazlık yapmaktadır.

Öncelikle şunu söyleyeyim MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin makam odasında bulunan takvim yine 17-25 Aralık’ta sabit durmaktadır. Ortaya çıkan bunca somut belge, doküman görmemezlikten gelinemez.

Sizler, 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP’yi ele geçirme operasyonları için her türlü oluşum girerken, MHP Lideri Devlet Bahçeli 29 Mart 2016 tarihinde yine “Şimdiden söyleyeyim, gün gelecek, devran dönecek 17-25 Aralık’ın hesabı sorulacaktır.” demiştir. Yani buradan tutturacağınız bir şey olmaz. Hem de mahkeme kararına 2 hafta kala söylemiştir.

Meral Hanım mahkeme sürecinde Recep Tayyip Erdoğan’a aracı göndermeye benzemez bu işler, hadi sizde çıkın da MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kurduğu “Şimdiden söyleyeyim, gün gelecek, devran dönecek 17-25 Aralık’ın hesabı sorulacaktır.” cümlesinin aynısını kurun. Cesaretiniz varsa tabi…

Çıktığınız televizyon programlarında Recep Tayyip Erdoğan’a saygıda kusur etmemek için adeta kırılıyorsunuz. MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye de “kardeşimmmm” gibi iğrenç bir üslup, “başparalel” gibi haddinizi aşan terbiyesizlik yapıyorsunuz?

Gezmediğimiz parti kalmamış, “Ülkücü değilim” ifadesi ağzınızdan çıkmış ama buna rağmen bu MHP’yi ele geçirme hırsı nasıl bir şey ki, kin ve nefretle saldırıyorsunuz?

Bizim anlamadığımız HDP’ye oy verenler, HDP’yi siyasette aktör yapmaya çalışanlar, MHP’yi “HDP ile koalisyon kurmadı” diye yerden yere vuranlar niçin sizi destekliyor?

“MHP’nin paradigmalarını (Değerler dizisi) değiştireceğiz” demiştiniz ondan mı etkilendiler acaba?

Nurettin Veren ve Hüseyin Gülerce’nin sözleri ortada iken, sizin de “1980 öncesi Fethullah Gülen’in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı sağdan-soldan ölümler olmazdı” sözünüz arşivlerde iken “anaparalel” olma halidir bu durum…

O yüzden 7 Haziran seçimlerinden önce bile “Fetullah Gülen Cemaati ile biz her zaman mesafeli olmuşuzdur. Onlar da bizi fazla sevemediler.” demiş MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye karşı ölçülü olun… Haddinizi en üst sınırdan bilin…

Bu arada mahkemeden o kararı nasıl çıkartmıştınız?

Ya ortaya çıkarsa?

Bunlara kafa yorun bence…

Aksiyonu bol günler bekliyor…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.