Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Parçalı Bulutlu

Analar Ağlamasın Diyenler Şimdi Kimin Anası Ağlayacak?

02.10.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

İlginçlikler yaşamaktayız. Zemin o kadar kaygan ki üzerinde dik durmayı beceremeyenler, zeminin kayganlığından da olsa gerek oradan oraya geçiş yapıyorlar. Aslında en önemli konu iktidarın başının boynunda Yahudi cesaret madalyasıyla BOP eşbaşkanlığı yapmış olmasıdır.

Bugün içinde bulunduğumuz durumdan bir türlü kurtulamamızın sebebi hikmeti BOP elçiliği yapmamızdan kaynaklanmaktadır. Başımızda sağlam, dik duran omurgalı siyasi irade sergileyecek bir iktidar olmadığı için içeride ve dışarıda terör çeteleriyle beyninin arka planındaki düşüncelere ulaşabileceklerini sanan, bunun için de şark kurnazlığı yapan AKP iktidarı BOP’u da idare edebileceğini sandı.

Dış politik arenada ön görülerinin hiçbiri gerçekleşmeyen AKP iktidarı, şimdi Suriye topraklarında IŞİD’i bahane edip ilerlerken Şam’a doğru yol alabilir miyim diye hesap yapmaktadır. Yaşanan mevcut durum Esad’ın yıkılması açısından onlar için kaçınılmaz bir fırsat olabilir.

İnkar edilmeyen, montaj denemeyen, sadece paralelciler devlet sırlarını dinlemiş dedikleri tapeleri hatırlayın. Ne deniyordu orada, “Gerekirse Suriye’ye 4 adam gönderirim. Türkiye’ye boş alana 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim. Süleyman Şah Türbesi’ne de saldırırız.” diyecek kadar gözü dönmüş bu zihniyetin bugün Suriye’ye girişindeki maksatlardan biri de yine bu olacaktır. İşgal edilmiş Şam’da, Haçlı Batının kontrolü ve korumasında bir Cuma namazı kılmak hayallerinin gerçekleşmesi için ne olsa yaparlar.

Acı olan BOP’un içinde kalarak Sünni bir İslam Devleti kurmak isteyenlerin kendilerini Yeni Osmanlı’nın Yeni Türkiye’si olarak tarif etmeleridir. Madem bunlar zihni yapı olarak Yeni Osmanlıcıdır, o zaman Türkiye’ye de “Yeni Türkiye” demeleri gayet normaldir.

Kendi toprakları içinde düşman kuvvetler olarak faaliyette bulunan, 30 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devletine bir fiil saldıran, yıkmaya, bölmeye çalışan bir terör çetesini, -Hayır onlar düşman değil, diyerek otaya atılacaksın… Onlar da ana kuzusu diye vaveylayı basacaksın… Her türlü legal ortamda illegal olmalarına geçit vereceksin… Masa başında teslim olacaksın, neymiş efendim bütün bunları “Analar ağlamasın” diye yapacaksın. Kılıf hazır.

Ey AKP hükümeti, şimdi yapmak istediklerinizle kimlerin anası ağlayacak biliyor musun?

Terörist anasını düşünecek kadar insancıl, hümanist (!) olan bu iktidar, ölüme gidecek olan Türk askeri olunca niye analarını düşünmemektedir? Türkmeneli’ni terk edenler, Türkmenleri asla ve kata hiçbir şekilde düşünmeyip kaderine tek eden AKP iktidarıdır. Barzani’nin Kuzey Irak’ta konuşlandığı bölgede hakimiyet kurması için uğraş veren AKP iktidarı, şimdi de kara harekatıyla, Kerry’nin ön cephede yer alacaklar emriyle Türk Ordusunu Suriye çöllerine sokmak istemektedir.

Anaları ağlayacağını bile bile niye bu işi yapmaktadır? Amaç bizim açımızdan ne kadar ulvidir? Kaygan zeminde dün IŞİD’le beraber olanlar, bugün Kerry’nin koltuk altında, Türk askerinin başına torba geçiren Amerikalı generalle birlikte olmayı göze almış bulunmaktadır. Onlar yukarıdan vuracak, aşağıda göğüs göğse Türk askeri çarpışacak! Peki, sayın Cumhurbaşkanı, sayın Davutoğlu bu durumda -Kimin anası ağlayacak?

Yıllardır -Analar ağlamasın, edebiyatı yaparak Milliyetçi Hareket Partisini kandan geçinmekle suçlayan AKP iktidarı, ey millet, anaları düşünmeyen, gerçekten kandan beslenen kimlermiş?

Söz konusu Türkmenler olduğunda başını kuma gömen bu AKP zihniyeti ve şakşakçıları, emir veren Kerry, telkin eden Obama olunca anaları çok çabuk unuttu. Plan sahipleri, oyun sahipleri her şey sizin kurguladığınız şekilde olmaz, olmayacaktır da. Siz mübarek Türk devletini, kardeşim İsmail Özdemir’in dediği gibi, “Mayın eşeği” olarak mı görüyorsunuz? O zaman analar ne oluyor sizin gözünüzde?

Bir kez daha soruyorum, -Bu Suriye-Irak tezkeresiyle kimin anası ağlayacak? Akan gözyaşları yanan ateşi söndürecek mi? Bütün bunları kendi isteğinizle mi yapıyorsunuz yoksa Kerry’nin Türkiye ön cephede olacak demesiyle mi?

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.