Analar Ağlamasın Ciğerler Yanmasın

02.04.2016
A+
A-

 

 

Diyarbakır’da hain saldırı, bomba yüklü araç, polis otosu geçerken bom diye patlıyor… 7 fidan, 7 vatan evladı, 7 yetişmiş insan hayata veda ediyor. 7 ana ağlıyor…7 ocağa ateş düştü. Biz de millet olarak hala bir ses yok, bir tepki yok… Bir karşı koyuş, bir direniş yok.

Sanki her şey normal gibi… Her şey yolundaymış gibi… Dağlarımızda çiçek açar gibi eli silahlı PKK’lılar açıyor… Analar, eşler, çocuklar, kardeşler, akrabalar, millet ağlıyor… Hesaba katılmayan babaların ciğeri yanıyor… Beyefendi Amerika’da Obama tarafından kabul edilmeyi bekliyor.

Bu kanlı terörü, canlı bombaları, teröre gerçek darbeyi selamlaşmak vuracak diyen başbakan hikaye anlatmaya, akademisyencilik oynamaya devam ediyor… Meleliği seviyormuş ya… Kendisine hangisiyle seslenirlerse seslensinlermişler ya… Gerçi şimdi artık, “Mele Ahmet” diyende yok ya… Varsın işine baksın. Düşman kapıya dayanmış, içimize, bağımıza, bahçemize, evimize girmiş, efendi hala teorik açılımlarda bulunuyor. Kitabi konuşuyor. Pratik davranmıyor. Eşkiyayı yok etmek yerine, adamların canlı bombalarının yerine selam verip önleyeceğiz.

Bakın ne diyor sayın başbakan; “Onlar bizi hayattan koparmak istiyorlar biz onlara rağmen hayata karışmalıyız. Herkes sokağa, caddeye, bulvara, meydana büyük bir özgüvenle çıkmalı ve kucaklaşmalıdır. Karanlığı mum yakarak, şiddeti merhametle, nefreti daha fazla muhabbetle yeneceğiz”
İyi de sayın başbakan ve bu fikrini dahiyane bulan yalak takımı. Sizlere sorum şu: Bu ülkede birbirine küs olanlar mı var? Birbirini tanımayanlar mı var? Millet olarak öteden beri zaten inancımız gereği birbirimize, tanımadıklarımıza selam veriyoruz.

Yani sayın Davutoğlu siz canlı bomba olanların üstüne selam olup düşseniz kaç yazar, Kandil’e selam bombası olsanız ne yazar? Zaten olmadınız mı? Kandil’e yolcu olan HDP’liler sizlerin selamını da oradaki eli kanlı caniler sürüsüne götürmediler mi?

“Komşularımızın kimliklerini sormayalım. Türk müsün Kürt müsün Arap mısın Sünni misin Alevi misin diye sormayalım.” diyorsunuz, iyi söylüyorsunuz da, bu ülkede Kürt sorunu vardır diye ortaya çıkıp, Kürt sorununu tanıyacağız diyen sizler değil misiniz? Hatta PKK çaputlarının taşınmasını, önderimiz dedikleri bebek katilinin posterlerinin taşınmasına izin veren sizin hükümetiniz AKP iktidarı değil mi?

PKK’ya leşlerini gömmeleri için neymiş sözde şehitlik kurma izni veren AKP iktidarı değil mi? Kürdistan isminde gençlik derneği, parti kurulmasına ses çıkarmayan siz değil misiniz? Diyarbakır’ın adının Amed olmasına, futbol takımının Amed spor olasına siz izin vermediniz mi? Valilere, ‘çözüm süreci’ne zeval gelmesin PKK’nın yaptıklarına göz yumun diyenler kimler?

Hadi geçtik bunları, iyi be kardeş bu ülkede mezhep çatışmalarını kaşıyanlar kimler. Bir mezhebi diğer mezhebe üstün tutan Kimler? 3.Köprüye, bir mezhep mensuplarına nazire yapar gibi Yavuz Sultan Selim Köprüsü adını koyanlar kimler?

Evet sayın Davutoğlu bu sorularımızı tek tek cevaplayın, sorumlu kimmiş inanın elinizle koymuş gibi bulacaksınız. “Esas darbeyi selamla vuracağız” demekten vazgeçeceksiniz.

Sayın Davutoğlu, sayın Erdoğan, sayın içişleri bakanı bugün analar ağlıyor baylar, 7 fidan, 7 vatan evladı, 7 yetişmiş insan hayata veda ediyor. 7 ocağa ateş düştü. Hesaba katılmayan babaların ciğeri yanıyor… Ah baylar ah. Keşke sizlerle tek yumruk, tek bilek, tek yürek olabilseydik. Ancak siz bu kadar ihanete yol, hainliğe prim verirken, anaların gözyaşı dinmezken bu tek yürek olmayı gerçekleştiremeyiz.

Millet kan ağlıyor baylar, ulu orta her yerde bombalar patlıyor… Çözümü bulmuşlar, sanki çocuk kandırıyorlar selam bombalarıyla terörü bitireceklermiş. Hadi oradan be “Mele Ahmet” ya da “Serok Ahmet” başka çözümler bulun da, analar ağlamasın, hesaba katmadığınız babaların ciğerleri yanmasın!

Böyle bir ortamda, memleket bu haldeyken, ben genel başkan olacağım diyerek, MHP’yi adliye koridorlarına taşıyanlar, kayyım atanmasını isteyenler, size ne diyelim? Çıkan feryatlar kulaklarınızı yırtmıyor mu? Gözleriniz gerçekleri görmüyor mu? Ya sabır. Hidayet eyle Rabbim!

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.