Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

AMERİKA, ZENCİLERİ OLİMPİYATTAN OLİMPİYATA SEVER

02.09.2010
A+
A-

Aslında her şey o kadar açık ki;
AKP, 2011’de yapmayı planladığı asıl anayasa değişikliği için, muhtemel engelleri şimdiden temizlemektedir. Bunu da saklamamakta, açık açık söylemekteler.
Abdullah Gül’ün, 2004’de bir TV programında Sedat Sertoğlu’na “ABD ile anlaştık, 22 İslam ülkesinin rejimi değişecek” dediğini hatırlayın.
Recep Erdoğan’ın “Biz BOP eşbaşkanıyız, bu görevi yapıyoruz biz” demesini ve BOP’un “ikinci bin yılda Asya’nın Hıristiyanlaştırılması ve dünya’daki Müslüman nüfusun azaltılması projesi “ olduğunu hatırlayın.
Recep Erdoğan’ın “Bu daha bir şey değil, asıl Anayasa değişikliğini 2011’de yapacağız” demesini de üstüne koyun.
BDP maskeli PKK’nın artık alenen “Federasyon, özerklik, ayrı bayrak” taleplerini dillendirmesi, AKP maskeli PKK’nın ise var gücüyle MHP’ye saldırmasını tesadüf mü sanıyorsunuz siz?
Bütün bunlara rağmen hala uyanmayıp “24 saat kesintisiz demokrasi için Evet”, “12 Eylül ile hesaplaşmak için Evet” filan diyorsanız, siz bırakın ülkücülüğü, milliyetçiliği filan, derhal bir hastaneye gidip mutlaka KAN TAHLİLİ yaptırın. Kanınızdaki bozukluk zihninize yansımış olabilir. Tahlil sonucunda Anemi filan değil düpedüz kansız çıkma ihtimaliniz de yüksek.
Burada hemen bir parantez açıp Ankara’daki panoları donatan BBP’li Yalçın Topçu’ya birkaç laf etmek lazım…
Yok, o panoları hangi parayla kiraladığını ya da pano parasını ödediysen faturasını göstermeni istemeyeceğim, korkma. Melih abiniz nasıl olsa bunu da kitabına uydurur.
Benim asıl sormak istediğim şu.
Malum, Recep Bey’e göre Muhsin Başkan ve benzerleri “Eli Kanlı katil, faşist” idi. Ne oldu da birden bire “Muhsin kardeşim”, “Ülkücü kardeşlerim” filan olduk. Hani Recep beylere göre “12 Eylül öncesi hiçbir Müslüman eline silah almadı” idi, yani biz ülkücüler “Kafir” idik.
Yalcın Topçu, sen anlamazsın ama yine de söyleyeyim, yanında yörende belki aklı çalışan birileri vardır da anlatır sana ne demek istediğimi.
“Amerika, zencileri Olimpiyattan Olimpiyata sever.”
Muhsin Başkan’ın şahadetinde ve sonrasında birebir ihmali ve sorumluluğu olan AKP’nin, kaza raporunu alelacele tam da referandum öncesinde açıklayıp helikopterin ELT cihazını suçlu ilan etmesi herhalde Muhsin Başkan’ın davasına gönül vermiş insanları AKP’ye payanda yapmaya çalışan Yalçın Topçu ve şürekasına karşı uyandırmıştır.
Ben, kendini vatansever, milliyetçi, ülkücü şeklinde ifade edip AKP anayasasına Evet diyeceklerini söyleyenleri, ABD’nin Irak’ı işgal ettiği dönemde yol boyunca dizilip alkışlayan Iraklılara benzetiyorum. Onlar da ABD’nin Irak’a demokrasi, özgürlük getireceğinden çok emindiler. Şimdi Saddam’ı bile mumla arıyorlar.
Her şey bir yana, AKP anayasasını hazırlayan isimlere baktığımızda bile bu ihanet Anayasasına HAYIR demek, her Türk için farzdır.
Zafer Üskül, Ergun Özbudun, Baskın Oran, Doğu Ergil…
Bu isimlerin Türklük ile, Cumhuriyet ile sorunu yok mu? Bu sorunu kendileri de açıkça söylemiyorlar mı? Anayasadan Türk isminin, ya kaldırılması veya yanına başka isimlerin de yazılması gerektiğini sürekli söylemiyorlar mı? Bu adamlar Marksist, yani komünist değil mi? AKP, Anayasayı bu isimlere hazırlatmadı mı?
Siz böyle bir bataklıktan hala Türkün hayrına bir şeyler çıkacağını düşünüyorsanız, ben ne desem para etmez. AKP anayasasına Evet demenin Türkiye’nin parçalanmasına evet demekle eşdeğer olduğunu bilmiyorsanız şunu bilin.
ABD, Irak’ı ne kadar demokratikleştirdi ise, AKP anayasası da Türkiye’yi o kadar demokratikleştirecek.
***
PAVLOVUN MÜMTAZ BİR KÖPEĞİ
Önüne kemik atılıp “Yaz mümtaz” komutu duydukça ülkücüler ve MHP hakkında ileri geri yazan Pavlovun köpeği, referandum yaklaştıkça alçakça yazmayı sıklaştırdı. Bu alçağın, bir öğrencisini not karşılığında zorla iğfal ettiği ve ortaya çıkınca da 25 yıllık karısından ayrılıp öğrencisi ile evlenmek zorunda kalan bir sübyancı olduğunu belirteyim de, yazdıklarını bu çerçevede “dikkate” alın, olur mu?
Yani bence, yazıdan önce yazana bakın adam mı diye. Sübyancı bir namussuz, öğrencisine göz diken bir alçak olduğunu bilmiyor muydunuz yoksa?
Matukyan bile bunların yanında namus abidesi gibidir diyeyim de gerisini siz anlayın artık. {jcomments on}

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.