Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Aman Borsa Düşmesin Diyerek AKP Diyenler…

23.03.2016
A+
A-

 

 

Türkiye AKP iktidarı tarafından yepyeni bir istibdat dönemine doğru yol almaya götürülmektedir. Her türlü baskının değişik isimler adı altında dile getirilmekte ve uygulamaya konmaktadır. Eli kalem tutan düşüncelerini yazıya dökebilen insanlar yargılanma, tazminata mahkum edilmek korkusuyla baskı altına alınmaya çalışılıyor.

Hatta insanımızı birbirine düşüren, amiyane tabiriyle insanımızı ispiyonculuğa sevk etmektedirler. AKP iktidarı aldığı bir kararla devlet bürokrasisinde adeta cadı avı başlatır gibi paralel avı başlattı. Zihniyeti bozuk insanları, makam, mevki aşkıyla yananları, yükselebilecek olan insanları, başarısını kıskandıkları herkesi paralelci yaftası yemeye sebep olmuştur. Bu uygulamayla başarılı insanları, liyakatli insanların yükselmesini engelleyecek, böylece Devletin kaybetmesine sebep olunacaktır.

Türkiye dipsiz bir kuyuya doğru itilmektedir. Yani dip yapma imkanı olmayacaktır. Terörle mücadele de bir planı olmayanlar; BOP, Medeniyetler Arası, Dinler Arası diye projelerde eş başkan diye yer almaktadır. Yani kendine ait BÜP, hilafetçilik, Yeni Osmanlıcılık gibi ütopik projeleri olan ve bu ütopyaları sayesinde ülkeyi Ortadoğu bataklığına saplamaktan çekinmeyen AKP bu zihniyetin hakim olması için herkesle bir kavgaya girişmiştir.

Bu alanda en büyük düşmanı olarak ayaklarımın altına aldık çiğniyoruz dedikleri milliyetçiliği seçmişlerdir. Çünkü emperyalizm karşısında, Devlet her tehlikeye düştüğünde karşısında varını yoğunu verip direnenlerin Milliyetçiler olduğunu yani direnç merkezi olan ve kalkınmayı tetikleyici değer olanın Milliyetçilik fikri olduğunu bilenler, bir zamanlar zihniyetleri gereği çiğnedikleri milliyetçiliği bu kurtarıcı özelliğinden dolayı şimdi onun rolüne yani Milliyetçiliğe soyunuyorlar.

7 Haziran sonuçlarıyla Milletçilik yapanlar, Milliyetçiliği ve onun tek savunucusu olan Milliyetçi Hareket Partisini, utanmadan PKK’nın borazanı olan Kürtçülük yapan HDP’yle eşitlemeye kalkışanlar sayesinde, elbirliğiyle Milletvekili sayısıyla, bir partinin aldığı oy sayısının farkını bilmeyenler sayesinde MHP’yle bölücü bir partiyi eşitlemeye kalkan bilinçsizler eşliğinde, millete istikrar korkusu, dolar yükseliyor korkusu, borsa düşüyor çıkarlarınızı düşünün propagandası sayesinde iktidara gelenler, bugün ülkeyi ateşin, alevlerin tam ortasında bırakmışlardır.

İnanın bu AKP iktidarının iş bilmezliği yüzünden bombalar patlamaya devam etmekte, küçücük ilçeler terör örgütü tarafından teslim alınmakta, Devlet o illeri, ilçeleri taşımak zorunda kalmaktadır. Ah borsayı, doların yükselmesini düşündüğünüz kadar geleceğinizi, ülkenin birliğini, beraberliğini de düşünseydiniz keşke.

Geçen gün Ercan Leka Kardeşimle sohbet ederken, güzel bir öneride bulundu. “Ağabey keşke kınama bakanlığı kurulsa. Bütün bakanlar her patlamadan sonra kınamada bulunuyor, bari hiç olmazsa tek bir bakanlık olarak kınamada bulunurlar.” Çok doğru. Hiç olmazsa bizde her patlamadan, PKK’nın katliamlarından sonra ayrı ayrı tüm bakanların kınamalarını dinlemeyiz.

Terörü durdurmakla sorumlu olanların hep bir ağızdan ayrı ayrı kınamaları artık Türk Milletine gına getirmiştir.

Dedik ya MHP’nin adını hayırcıya çıkaranları, niye HDP’yi flü görüyor diyenleri, Deniz Baykal’ı niye TBMM Başkanı seçtirmedi, HDP destekli CHP-MHP koalisyonunu kabul etmedi diyenler. Biraz anlayış, bir nebzecik idrak Allah aşkına…

Biraz kendinize gelin ve Ümit Özdağ’ın:
“Her ailede, görüş ayrılıkları ve tartışmalar olabilir. Ülkücü Harekette büyük ve köklü bir ailedir.
Bizim aramızda da tartışmalar, kızgınlıklar ve hatta ayrılıklar olmuştur. Artık bunların hiçbir önemi yoktur. Gün eleştiri değil, birleşme günüdür. Gün birleşerek mücadele günüdür. Şikayetlerin dolaplara kilitleneceği, eleştirilerin sadece yapıcı teklifler şeklinde olması gereken bir gündür. Sözün özü, gün MHP’yi ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi desteklemenin Anayasa’nın ilk üç maddesini desteklemek anlamına geldiği gündür.”

Diyerek neyi anlatmak istediğini idrak edin. Tek derdimizin, tasamızın Türkiye Cumhuriyeti ve Türk-İslam dünyası olduğunu bilincinde olarak, Türkiye Sevdalıları olarak üzerimize düşeni yapalım.
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.