Amaç Ne?

11.04.2016
A+
A-

 

 

Niye hemen kongreye gidilsin? Hem de kongre sürecine girilmişken… O zaman işin zorluğu ortaya çıkıyor. 81 vilayette, En kuzeyde bulunan ilçe; Kofçaz, Kırklareli. En güneyde bulunan ilçe; Yayladağı, Hatay… En batıda bulunan ilçe; Gökçeada, Çanakkale… En doğuda bulunan ilçe; Aralık, Iğdır ve daha 953 ilçe’de kongre yapılacak… Yani tam taban hareketi olacak. Her babayiğit ya da anayiğit böyle bir olaya cesaret edemez. O zaman tabanı fazla uyandırmadan, işi kısa sürede, çabucak bitirmek için üst kurul toplanmalıdır, öyle olunca daha kolay olacağını sanmaktadırlar. Bazılarının zamanında, ‘Türkeşsiz Türk Milliyetçiliği’ dedikleri gibi, bugün de o bazılarının ‘Devlet Bahçelisiz Milliyetçi Hareket’ arzuları had safhaya ulaşmıştır.

İyi bakacak, iyi okuyacak olursak; Türkiye’yi oyuna, kumpasa alanlar, hep bu oyunlarına MHP’yi de dahil etmişlerdir. Havuz medyasında oturup Bahçeli düşmanlığı yapanlar, Perinçek’le Kızıl Elmacılığa, Türk Devrimine soyunanlar, onun gazetesinde Ülkücülük yapanlar, AKP’den fikir alıp MHP’yi bitireceklerini sananlar çok ama çok yanılmaktadırlar. Burada sözüm, Lider Bahçeli düşmanlığını müzminleşmiş hale getiren, kendilerine eski diyenlere, sırf bu hastalıkları yüzünden, her adayım diyenin ardında saf tutan kardeşlerime sesleniyorum, ayıptır, günahtır ya… 2015’te Koray Beyci olanların bir kısmı Meral hanımcı olmuş. Daha öncesinden Ramizci olanlar bugün başka bir şeyci. Bu nasıl bir iştir. Hani dik duruş. Burada amaç Lider Bahçeli’nin karşısında olsunda kim olursa olsun mantığı mı?

Milliyetçi Ülkücü Hareket, cemaate mensuplarını kaptırmış olabilir, Başbuğun oğlu AKP’li olmuş olabilir, bazı mensuplar orada burada, CHP’de olmuş olabilir, hatta adı şimdi Vatan olan İşçi Partisinde olabilir; lakin rahmetli Başbuğumuz mayayı öylesine sağlam çalmış ki, MHP de, Ülkü Ocakları da sapasağlam ayakta, dimdik bir şekilde Lider diyor, teşkilat diyor, dava diyor…

1997 yılında yeni doğmuş bebeler bugün, “Biz Türkeşçiyiz” diyorsa. Ülkücüyüz diyorsa, Türkiye Sevdalısıyız diyor, Türk, Türk Milleti, bayrak, vatan, Türkçe, Müslüman Türk evladı diyorsa rahmetli mayayı sağlam çalmış demektir.

Sonucunda idam sehpaları olan mahkeme salonlarında yargılandı Ülkücü Hareket yılmadı. Siyasetten dışlanmaya çalışıldı, dışarı çıkmadı… Kasetler sürüldü piyasaya; ancak karargahı boşaltabildiler, Genel Başkana, Lidere dokunamadılar bile. Çünkü o koltuk Başbuğun koltuğuydu.

Bugün oyun daha farklı. Kaleyi dışarıdan fetih edemeyeceklerini anlayanlar içten fethetmeye kalkıştılar. Bunu yaparken şaşırdılar. Bu şaşkınlıkla Ülkücü olmayan kişilere bel bağladılar. Oyun çok farklı. Burada Ülkücü iradeye denmek isteniyor ki, ‘Biz seni Ülkücü olmayanlara da yönettiririz.’ Yavaş…

Birkaç kişi bir arada duruyormuş. Adamın birine adın ne demişler; adamcağız biraz kekemeymiş, “Musmusmusaaaa” demiş. Diğerine sormuşlar adın ne diye benimde adım Musa; ama arkadaşınki gibi uzun boylu değil demiş.

Dillerine iktidar da iktidarı pelesenk ederek, genel kurul isteyenlerin bazıları biz Lidere karşı değiliz, divan değişsin, MYK değişsin demekle kendilerini kandırdıklarını biliyoruz. Lidere ağza alınmayacak, adaptan yoksun, Ülkücü terbiyeden yoksun def olup gitsin diyenleri, bir de Liderin müzmin düşmanlarını gördükçe bu insanların daha ne istediklerine karar vermiş olduklarını net olarak göremiyoruz; çünkü kendileri net değiller. İyi de kardeşlerim insanlar hep sallantıda durmaz, durmamalı.

Anayasanın ilk 3 maddesi değiştirilemez, Türk kimliği, kelimesi anayasadan çıkarılamaz diyen, Başbuğun mirasını yaşayan, yaşatan Liderden sıkıntınız niye? Amacınız ne? Meclis Başkanvekilliği, milletvekilliği esnasında kader birliği yaptık dediği adam ve partisi için konuşmayanlar, arkalarında sermaye desteği alarak, Lider hakkında bol keseden konuşurlarken amaç ne?

Ülküden başka ortaklıkları, hukukları, kardeşlikleri, sevdaları, Başbuğları, ülkeleri, bayrakları olmayan irade, iman sahipleri ilahi adaletin tecellisine iman etmiştirler. Kimse, “dereyi görmeden paçaları sıvamasın!”

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin dediği gibi;
Hak şerleri hayr eyler
Ârif anı seyreyler
Zan etme ki gayreyler
Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.