Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

Almanya bu cüreti nereden buldu?

02.06.2016
A+
A-

 

 

 

İçeride ve dışarıda Türkiye ile meselesi olan her kim varsa, AKP’yi ganimet bilip payına düşeni alabilmek için sıraya girmiştir. Düşünün ki, Almanya gibi ekonomik, kültürel, tarihi bağlarımızın en güçlü olduğu, 3,5-4 milyon civarında Türk’ün yaşadığı ve çok daha önemlisi, tarihinde Yahudi soykırımı gibi bir büyük utanç bulunan bir ülke dahi, Ermeni iftiralarından dolayı Türkiye’yi suçlamaya ve bunu meclisinden çıkaracağı bir kararla resmi hale getirmeye çabalıyor.

LEHİMİZE TEK BİR ÖRNEK YOK
Yanlışlar, teslimiyetler, yetersizlikler, tutarsızlıklar Türkiye’yi tarihinin en büyük ve en acı kayıplarını vermek zorunda bırakmıştır. Bu hazin durum terör örgütlerine de, ihanetlere de, iftiralara da, saldırılara da cüret kazandırıyor ve kolaylaştırıyor. 14 yıllık AKP iktidarı döneminde Türkiye’nin lehine olmuş, fayda sağlamış, güçlendirmiş, itibar ve saygınlık kazandırmış tek bir örnek gösteremezsiniz. Geldikleri ilk günden itibaren teslim etmeye başladılar ve bu durum gün geçtikçe daha da ivme kazandı. Tek ve değişmez siyaset haline geldi. Bunun sonucu olarak her yerde, her zaman kaybeden ülke ne acıdır ki, Türkiye oldu.

TUTARSIZLIĞIN ZİRVESİ
AKP öncesinde Türkiye’nin kırmızı çizgileri vardı, dokunulmazları, öncelikleri bulunuyordu. Kararlı biçimde bunlar takip ediliyor ve uymayanlar için ne pahasına olursa olsun gereği yapılıyordu. Bugün ne kırmızıçizgimiz var, ne ciddiye alınıyoruz. Teslim etmekle kalmadılar, bir de tutarsızlığın ve ciddiyetsizliğin zirvelerinde dolaştılar. Rest çektiler, aradan günler hatta saatler geçmeden söylediklerini yutup hiçbir şey olmamış gibi kaldıkları yerden devam ettiler. Hatırlayın daha önce Ermeni iftiralarını kabul eden ülkelerle yaşananları. Meclislerinden iftira tasarısı geçiren ülkeleri sert sözlerle kınadı,büyükelçileri geri çektiler. İlişkileri dondurmakla tehdit ettiler. Hiçbir şey değişmediği halde, daha bir hafta geçmeden büyükelçiler geri gönderildiği gibi, söylenenlerin tamamı anında unutuldu. Bu da yetmedi, iftiraları kabul edecek söylemlerde bulundular, özür anlamına gelecek açıklamalar yaptılar. Türk kanını temsil eden Ermeni bayrağı altında maç izlediler, Azerbaycan’la yapılan milli maçta Ermenistan rahatsız olmasın diye, bayrakları toplayıp kolilere doldurdular.

AKP’DİR ÖNCE SÖYLER SONRA UNUTUR
Bu durum sırada bekleyenleri daha da ümitlendirip coşturdu. “AKP’dir bu, söyler, bağırır, çağırır, sonra da hiçbir şey olmamış gibi yerine oturur. Fazla ciddiye almaya değmez” gibi bir vahim anlayış bütün dünya ülkelerine hakim oldu. Bunun sonucunda iftira tasarısı geçiren ülke sayısı çığ gibi patladı. AKP öncesinde buna cüret eden ülke sayısı bir elin parmaklarını geçmezken, bugün dünyada neredeyse hiçbir ülke kalmadı. Bırakın ülkeleri belediyeler dahi buna cüret ettiler.

İHANETE VE KAYBA ALIŞTIK
Bu vahim durum ne acıdır ki, millete de hazmettirildi. Fransa’nın, iftira tasarısı için Türkiye ayağa kalkmış, büyük bir tepki oluşmuştu. Fransa anında geri adım atmak ve tasarıyı askıya almak zorunda kaldı. Ancak AKP ile birlikte kayba, teslimiyete, ihanete o kadar alıştırıldık ki, artık en ağır şeylere, ne acı sonuçlara dahi sesimiz çıkmıyor. Bu vahim durum, Türkiye ile hesabı olan bütün vatan millet düşmanlarını çok daha coşturuyor ve ileri gitmelerini sağlıyor. AKP zaten elde var bir, milletin de sesi çıkmayınca bulunmaz bir ortam oluşuyor. Türkiye’nin başına bu kadar belanın, bu kadar acının, bu kadar kaybın gelmesinin sebebi burada aranmalıdır.
İŞTE SİZE BAŞARI!
Almanya her hangi bir ülke değildir. Avrupa ülkeleri arasında bizim için özel bir yeri vardır. Birinci dünya savaşında Almanya için bedel ödedik. Sonrasında müttefik olduk. 60’lı yıllardan itibaren Almanya’nın gelişmesinde, kalkınmasında ve medeniyetinde Türkün alınteri ve emeği vardır. Bugün 3,5 milyondan fazla insanımız bu ülkede yaşıyor ve siyasetten ticarete, bilimden güvenliğe kadar her alanda Almanya’ya hizmet ediyor. Bunlara ilave olarak Almanya’nın sicilinde ikinci dünya savaşı sırasında yaşanmış Yahudi soykırımı gibi dünyanın gördüğü en büyük katliamlar var. Bütün bunlara rağmen Almanya’nın Türk tarihine iftira olan bir tasarıyı kabul etmeye kalkışması bir akıl tutulması olduğu kadar, meydanın ne kadar boş olduğunun da ispatıdır. AKP zihniyetinin maliyetini sadece Türkiye sınırları içinde yaşayanlar değil bütün dünyadaki Türkler, hatta Müslümanlar ödüyor. 3,5 milyon Türk, yaşadıkları ülkede böyle bir ihanete sessiz kalıyor ve caydırıcı olamıyorsa, bunun altında yatan gerçek sebep AKP’nin hazmettirmedeki ve milli değerleri yok edip, duyarsız, tepkisiz, renksiz ve sadece menfaate odaklı bir yapı oluşturmaktaki başarısıdır. Eğer 14 yıllık iktidarın bir başarısı aranıyorsa, işte size dünyada eşi emsali olmayan bir başarı!

AKINTIYA KÜREK ÇEKİYORLAR
Yapılan açıklamalar bu tespitimizin ne kadar haklı ve doğru olduğunu bir defa daha belgelemiştir. Zembille inen başbakanımız kararı saçmalık olarak değerlendirmiş ve bir anlamı olmadığını söylemiştir. Benzer açıklama Cumhurbaşkanımızdan da gelmiştir. Bu açıklamalar, teslimiyetin, çaresizliğin ve yetersizliğin ilanıdır. Daha sert açıklama yapmanın bir karşılığının olmadığını, söylediklerinin arkasında duramayacaklarını artık kendileri de bildikleri için akıntıya kürek çekiyorlar. Çıkacak kararın bir öneminin olmadığını söyleyerek durumu geçiştirmeye çabalıyorlar. Bu kadar yazılıp çizmese, gündeme getirilmese emin olun bu kadarını dahi söylemeyip duymazdan, görmezden geleceklerdi. Bunun örneklerini de daha önce yaşadık.

TAZMİNAT VE TOPRAK TALEBİ SIRADA
Bir takım aklıevveller de bu kararların hiçbir anlamının ve öneminin olmadığını düşünüp, bu milleti de buna inandırmaya çabalayabilir. Bu sözlerin anlamı, Türk milletine yeni bir ihanetin hazmettirilmesidir. Zira, bu kararların ardından gelecek olan şey, tazminat ve toprak talebidir.Nitekim, bunun yolu açılmaktadır ve dillendirilmeye başlanmıştır. AKP ganimeti kaçırılmayacak ve yakın bir süre sonra, bu da gündeme gelecektir. Yine geldik aynı yere: Bizde bu hazmetme kapasitesi ve böyle bir iktidar oldukça bunlar iyi günlerimizdir.

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.