Allah Var Gam Yok

01.04.2016
A+
A-

 

 

Amerika gezisi, hava yolculuğu orada hava değişiminin etkisini göstermiş olmalı ki beyefendi itiraf gibi bir açıklamada bulunuyor: “Yönetilemeyen siyasi alanlarla dolu bir coğrafyada Türkiye olarak gelişmeleri bölgesel ve küresel barışa hizmet edecek şekilde yönlendirmeye çabalıyoruz. Bu çabamızda zaman zaman yalnız kaldığımızı hissetsek de ABD’nin bizi anladığını ve yanımızda olduğunu düşünmek istiyoruz.” İstemek önemli bir şey… Ancak istenilen şeyi karşındaki ne kadar anlıyor?

Bir insanın, ülkenin yalnız kaldığını hissetmesi önemli bir konudur. Hiç değilse bundan sonra davranışlarına çeki-düzen verirler. İnşallah. Bazıları diyecek ki işimiz inşallaha maşallaha kaldıysa vay bize. Bence de vay size bizim dinimiz hayatın içindedir ve iman eden her Müslüman Allah’ın izni olmadan hiçbir şeyin olmayacağını bilir. Onun için hemen her Müslüman hemen her konuşmasına nasipse, Allah izin verirse, inşallah kelimelerini ekler.

İşte bu iman çerçevesinde hayata bakan insanlar olarak yeise düşmemiz mümkün değildir. Allah var gam yok der geçeriz. Hemen her inana da bunu tavsiye ederim. Ha bu demek değildir ki biz yapacaklarımızdan vazgeçelim. Düşüncelerimizden, ideallerimizden vazgeçelim. Asla! Sadece düşüncelerimizi, ideallerimizi iman boyutuna taşıyalım, Onun yardımını, merhametini, rahmetini dileyelim. Onun için “Allah var gam yok” demek kadar güzel bir şey yoktur.

Onu ve dinini kullanmadan yalın bir gerçek olduğu için bunu yapmalıyız. Yoksa amacımız Allah’ı kullanarak insanları kandırmak olmamalı. Duygu sömürüsüne din sömürüsü katarak bunları yapmanız gerekir, böyle düşünmüyorsanız, “Patates dinindensiniz” diye propaganda yapmamalıyız. Kan akıtıcı, katil, vampir, katliamcı PKK’nın başını çok iyi bir dindardı diye takdim edersiniz, Allah’ın ayetinde belirtmesine rağmen: “Onun için gevşeklik etmeyin de sizler daha üstün olacakken barış için yalvarmayın! Allah sizinledir asla sizin amellerinize kıymaz.” (Muhammed/35) sulh için el de, etek de öpülür dersiniz…

Bebek katilini namaz kılıyordu, cemaat toplantılarına, derslerine gidiyordu dedikten sonra kendinizin de dağa çıkmayı arzuladığınız söyleyerek gerçek bir Allahsızla aynı potaya çekinmeden girersiniz. Aslında bu sizlerde gerçek manada Allah korkusu olmadığını göstermektedir.

Nereden nereye geldik? Konuyu dağıttım özür dilerim… Yine de bir kez daha umutlarını yitirmiş olanlara, bunlardan kurtulamayacağız mı diyenlere, bölünmekten çekinenlere, yeter ki bizler Müslüman-Türk olarak, Ülkü erleri olarak üzerimize düşeni yapalım, uyanık olalım. Kendi kendimizin ayağına sıkmayalım, bölünme arzusunda olmayalım.

Açıklamalarında, Erdoğan’la tanışmasını, “Refah-Yol döneminde tanıştık. Eşim de Rizeli, ailecek görüşürdük, ama siyaset konuşmazdık. 28 Şubat döneminde kader birliği yaptık.” (03 Mayıs 2015 Pazar, HaberTürk Röportaj) diyen birine Milliyetçi Ülkücü Hareketi teslim etmek ne kadar doğru olacaktır. Dün kader birliği yapanlar bugün ya da yarın başka bir şeye imza atabilirler aynen bozulmaz dedikleri Katolik nikahını bozdukları gibi…

O yüzden inananlar için diyorum ki, “Allah var gam yok!”

Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.