DOLAR 5,9749
EURO 6,6741
ALTIN 297,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9°C
Çok Bulutlu

Allah Müslüman’ı ve Türk’ü bunlardan korusun!

20.03.2014
86
A+
A-

Allah, Türk’ü ve Müslüman’ı bu iktidarın yanlış politikalarında korusun.

Neden mi?

Anlatayım:

On iki yıllık iktidarları boyunca, Batının çözüm dediğine “çözüm”, sorun dediğine “sorun” dediler. Kıbrıs’ta bir devlet var.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti… Buna, Batı “sorun” dediği için, bizim hükümetimizde sorun dedi. Sözüm ona, sorunu çözmek için de, yıllardır “Annan Planı” deyip durdular.

Batı, KKTC’yi AB’ye girmeye engel gördü. Bunlar anında Kıbrıs’ın Türkiye’ye “yük” olduğunu savundular. “Besleme” diyerek Rum ağzıyla konuştular. Ama AB, Rum kesimini birliğe almaya engel görmedi. Bizim iktidarın onayı ile Rum yönetimi, AB’ye girdi.

Bir de AB’nin dönem başkanı oldular. Türkiye’nin onayı olmadan Rumların AB’ye girmesi hayaldi. Çünkü uluslar arası anlarlaşmalar bunu gerektiriyor.

Yetmedi…

Rumlar Ada’da, İsrail ile ortaklaşa doğalgaz çıkartıyorlar. ABD şirketiyle… Bu da uluslararası yasalara aykırı… İktidar “kem küm etti”, ABD’den zılgıtı yiyip, oturdu yerine. Şimdi çıkartılan doğalgaz batıya ulaştırılmalı, Türkiye ne güne duruyor!

Adana’ya denizden döşenecek bir boru ile doğalgaz batıya ulaştırılacak. Oysa bu doğalgaz Ada’nın tümüne ait… İktidarın Enerji bakanı Taner Yıldız, bunu “İsrail Gazı” diye dünyaya ilan etti.

Türk’ün toprağını NATO’ya, gazını İsrail’e veren kafalar, Kırım Türklerinin haklarını koruyacaklar! Davutoğlu Ahmet, bu seferde batının Ukrayna’da oynadığı role ülkeyi maşa ediyor. Kırım Türkleri’ Ukrayna’ya bağlı iken sanki özgür olmuşlardı da, Rusya’ya bağlanınca özgürlüklerini kaybetmişler.

Niye? Batı böyle istiyor.

ABD ile bozulan aralarını düzeltmek için Kırım’ı kurban ediyorlar. Kırım Türklerine korumanın yolu ABD üzerinden değil, Rusya ile kurulacak sağlıklı ilişkilerle mümkün.

Siz Kırım Türkü’nü bırakın da, Kıbrıs Türk’üne bakın!

Diyarbakır’a bakın!

“İsrail Gazı” dedikleri doğalgazın dünyaya satılması uğruna KKTC feshediliyor. Yeni bir BM planı ile bu işi halledecekler. Kıbrıs’ı bu defa ebediyen kaybedeceğiz. Çünkü Kıbrıs’ın altında çok büyük doğalgaz ve petrol rezervleri mevcut… Tüm batı bu işte köşe olacak.

Türk’e ait olanı Rum’a, İsrail’e, AB’ye, ABD’ye veren kafalar Kırım’a ne verebilir? Ancak kan ve gözyaşı verebilir. Ülkenin tüm kaynaklarını; altınını, bakırını, gümüşünü, petrolünü yabancılara vermediler mi? Altın ecnebinin, makarna kömür senin…

Irak’ta, Suriye’de aynı şeyi yapmadılar mı? Buralarda Türkler ve Müslümanlar neler yaşadı. Türkmenler, Barzani’ye teslim edilmedi mi? Telafer bir Türk şehri… Burada ABD, resmen soykırım yaptı.

Bizimkiler ne yaptı? ABD askerlerine dua edip, mataralarına su doldurdular. Yaralılarını İncirlide tedavi ettiler.

Şimdi Musul ve Kerkük’ten bahsediyorlar mı?

Bırakın Musul, Kerkük’ü; Diyarbakır’dan, olmak üzereyiz. Bu iktidar dünyanın neresinde, Türk’ün ve Müslüman’ın haklarından söz ettiyse, oralara ateşler götürmüş, felaketler getirmiştir.

Artık dünya Müslümanları bunlardan o kadar korkuyor ki, kime sarılsalar ya iktidardan indiriliyorlar, ya hayattan kopartılıyorlar.

Irak’ta bir milyonun üzerinde Müslüman öldürüldü. Libya’da yüz seksen bin, Suriye’de yüz elli bin, Afganistan’da yüz binlerce…

Batının çözüm dediğine “çözüm”, demokrasi dediğine “demokrasi”, adalet dediğine “adalet” diyenler, bu kavramları Türk ve Müslüman olarak dillendirmiyorlar.

Türk ve Müslüman hakları, Batı taleplerine sadece kılıf yapıldı. Batı bunların eliyle hak sahibi olurken, kaynaklara otururken, Müslümanlar kan ve gözyaşıyla doldular. Kırım’dan bahseden iktidarın, gizlediği batı hesabı bu kardeşlerimizi inşallah yakmaz.

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.