Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Allah Korusun, Bir de Cumhurbaşkanı Olursa!

03.07.2014
A+
A-

Orhan Karataş

AKP’nin 12 yıllık iktidarının ülkeyi getirdiği yer, içeride tartışma, gerginlik, çatışma ve bölünme tehlikesi, dışarıda itibarsızlık, yalnızlık ve etrafımızın bir ateş çemberiyle sarılmasıdır. Yalanı, talanı, borcu, hırsızlığı da bunlara eklemek gerekiyor.

ELE GEÇİRİLECEK MAKAM

Bütün bunlara sebep olan zihniyetin şimdi gözünü diktiği yer Cumhurbaşkanlığı makamıdır. Cumhurbaşkanlığı görevini 7 yıldır her ne kadar kendi içlerinden çıkmış olan sayın Abdullah Gül yürütüyor olsa da, tam olarak ele geçirilmemiş sayıyorlar. Bu benim iddiam değildir. Bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmadaki ifadeleridir. Şimdiye kadar görev yapmış Cumhurbaşkanlarının hiçbirini makamın hakkını vermiş saymadı. Hatta dolaylı olarak sayın Gül’de dahil tamamını vesayet düzeninin savunucuları olarak tanıttı ve ancak kendisinin seçilmesi durumunda her şeyin yerli yerine oturacağını ilan etti.

SEÇİLMESİ DURUMUNDA OLACAKLAR

Konuşmanın satır aralarında nelerin gizlendiğini, vesayet düzeniyle neyin kastedildiğini, o makamın niçin mutlaka ele geçirilmek istendiğini, AKP’nin 12 yıllık sicili belgeliyor. Sayın başbakan o konuşmada, Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda adına “çözüm” dedikleri, yıkım sürecinin sekteye uğramasına izin vermeyeceğini ilan etmiştir. Sadece bu kadarı neyin hedeflendiğini anlamaya fazlasıyla yeterlidir. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması durumunda kurduğu düzen, katlanarak devam edecektir. Yani, İmralı canisiyle açık ve aleni şeref masaları kurulacak, ülkenin bir bölümünden artık “Kürdistan” diye söz edilecek ve bunun resmi ve legal hale getirilmesi için seferber olunacaktır. Barzani bir defa daha onur konuğu olarak davet edilecek ve ihanetin daha hızlı ve kesin şekilde ilerlemesi için yeni anlaşmalara imza atılacaktır. Bir taraftan bayraklar indirilerek ülkenin bölünmesi sağlanırken, diğer taraftan milletin anasına küfreden müteahhitlerle kurulan havuz düzenine yeni halkalar eklenecek, evlerde istiflenen paralara yeni milyar dolarlar ilave edilecektir. TOMA ve polis birliklerine yeni katılımlar sağlanacak, çıkarılmış olan MİT yasası sayesinde herkes kolayca takibe alınacak ve itiraz edenlere anında hadleri bildirilecektir. Ülke üzerinde hesabı olan diğer vatan-millet düşmanları da paylarına düşeni almak için daha fazla bastıracak, işlerinin iyi gitmemesi durumunda Obama eline sopa alarak, yeni ayarlar verecektir. Bütün komşularıyla düşman hale gelmiş ve etrafı amansız bir ateş çemberiyle kuşatılmış olan Türkiye, iyice içine kapanacak, iyice yalnızlaşacak ve itibar yerlerde sürünecektir.

BİR BAŞKA PARTİ OLSAYDI

Bunları buraya tarihe not düşmek için yazıyorum. AKP ve icraatlarıyla ilgili olarak bugüne kadar hiç yanılmadık. Bunun sebebi bizim çok ileri görüşlü olmamız değildir. Sadece AKP’yi ve zihniyetini tanıyor ve takip ediyoruz. Eminim ki, bizim yaptığımızı yapan, yani AKP’yi vicdanı ve imanıyla takip eden herkes aynı sonuca ulaşacaktır. Buna AKP’nin bakanları ve milletvekilleri de dahildir. Mesela bir başka partinin liderinin evinden milyar dolarlar çıksaydı. Bir başka genel başkanın oğlu nereden ve nasıl elde edildiği bir türlü açıklanamayan gelirlerle gemi filoları kursaydı. İktidardaki bir başka parti İmralı canisiyle şeref görüşmeleri yapıp, eline verilen yol haritasını hayata geçirmek için partisini ve meclisi seferber etseydi. Acaba bugünkü AKP bakanları, milletvekilleri, teşkilatları ve hatta seçmeni ne der, ne yaparlardı? Milattan önce yaşanmış şeyleri dahi tersine çevirerek, ilaveler yaparak siyaset malzemesi haline getirenler, bu kadar yalan, talan ve ihanet karşısında şimdiye kadar çoktan gökkubbeyi yere indirmiş olurlardı.

NEREDEN ÇIKTI BUNLAR?

Ülkenin ne hale geldiğini anlamak için, başka bir örnek verelim. Açın gazete sayfalarını veya televizyon kanallarını, AKP’yi savunan ve övgüler dizenlere bir bakın. Nereden çıktı bunlar? Nasıl buralara geldiler? Tamamının ortak özelliği bu ülkeyle, bu milletle ve bu devletle sorunlu olmalarıdır. Böyle bir sorunu olmayanlar da köşe dönmenin peşindedir. O kadar ki, bunlardan sadece bir kişi, MHP hakkında olumlu bir şey söylese, kendimizden şüpheye düşeriz. Zaten anında topa tutar, “bakın MHP kimlerle işbirliği yapıyor, kimin kuyruğuna takılıyor” diye yeri göğü inletirler. Ama sıra AKP’yi övmeye gelince bu soysuzların her biri makul ve makbul bir adam haline dönüşüp, bulunmaz Bursa kumaşı muamelesi görüyor. Bir de utanmadan sıkılmadan bu rezilliği demokrasi olarak bu millete yutturmaya uğraşıyorlar. Hem de ileri demokrasi!

HIRSIZLIK VE İHANET SIRADANLAŞTI

Neresinden bakarsak bakalım, hep aynı yere geliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olması ve 12 yıl iktidarda kalması bu ülkeyi felaketin eşiğine getirmiştir. Büyük sorunlar, derin sancılar yaşıyoruz. Hırsızlık ve ihanet sıradanlaşmıştır. Akıl, vicdan ve iman sahibi hiç kimse bunların yaşanmadığını, ülkenin yarınlarının güvenli olduğunu, itibarımızın arttığını, birliğimizin bütünlüğümüzün pekiştiğini söyleyemez. Söyleyen varsa, başka şey istemiyorum, sadece meclise sevk edilen son PKK tasarısını makul ve mantıklı biçimde bize izah etsin yeter. Böyle bir tasarıdan dağdaki katiller, İmralı’daki cani ve siyasi uzantıları dışında memnun olan bir kişi gösterebilir misiniz? AKP ile PKK uzantılarının mecliste nasıl birleştiklerini, bu tasarıyı kanunlaştırmak için nasıl işbirliği yaptıklarını ibretle izliyoruz. Bir ülke düşünün ki, siyasiler dahil bütün yetki sahipleri, devleti yıkmak ve ülkeyi bölmek için eline silah alıp dağa çıkanlarla, bu hedeflerinde hiçbir değişiklik olmadığı halde masa kurup pazarlık yapıyor ve bunun adı da “çözüm” oluyor.

Her şey akıl ve izan sahibi herkesin göreceği kadar net ve açık biçimde ortada. AKP’ye üç dönem iktidar vermek, bu ülkeyi bölünmenin eşiğine getirmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı verilmesi, kendi ifadesiyle bu sürecin tamamlanması ve ülkenin bölünmesi demektir ki, bu vebalin altından hiçkimse kalkamaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.