Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

(A)llah İle (K)andırma (P)artisi

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
27.02.2013
55
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Yüce Allah yarattığı kullarını”Aldatan, sizi Allah ile aldatmasın!”(Kur’an;Lukman 33 Fatır 5,Hadid 14) şeklinde çok anlamlı bir şekilde uyarmaktadır. Bu ayet dünyanın birçok yerinde olduğu gibi günümüz Türkiye’sininde de toplumların ilişki kodunu çözmektedir. Dünyanın her yerinde Allah ile aldatmalar vardır ve bu aldatmalar milletin, toplumun ve bireyin karakterini bozmaktadır.

Allah ile aldatma olayı kendi ülkemiz Türkiye’de rekor seviyesine girmiştir. Bunu sadece AKP’nin üç dönem iktidar olmasıyla ölçebilirsiniz. AKP’yi kuranların daha önce başka partilerde de Allah ile aldatma olayında kabiliyetleri sergiledikleri bilinmektedir.

Allah ile aldatma partisi AKP’nin bu kabiliyetinden bir örneği geçtiğimiz günlerde , AKP’nin ihanet projelerine koordinatörlük yapan Beşir Atalay göstermiştir.

Resmi bir ziyaret için geçen hafta KKTC’ye giden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın, Büyükelçilikte yapılan kapalı bir toplantıda, “Rauf Denktaş dinsizdi, Derviş Eroğlu da.. Kur’an kurslarını, imam hatipleri engellediler” dediği Kıbrıs’ı karıştırmış durumdadır. Türkiye’de Allah ile aldatma konusunda başarıya ulaştılar ,sıra Kıbrıs’a geldi herhalde..

Kendi yaşantılarının hangisi dine, imana yakışıyorsa birde herkesin dinini ve imanını ölçmeye kalkıyorlar.

Rum’un Haçlı Ordusuna karşı mücadele veren Rauf Denktaş ve Derviş Eroğlu dinsiz ama Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de, Libya’da ve birçok yerde Haçlı Ordularına yol açan AKP’liler çok imanlı ve dindar ! Bu Allah ile aldatma değil de nedir?

İslam’ı ortadan kaldırmak isteyen Hıristiyan ve Yahudi ittifakıyla hazırlanan projelerde görev alan AKP’nin milletin dinini ve imanını ölçüp , onları dinsiz ilan etmesi kadar başka bir iğrençlik olabilir mi?

Çok dindar (!) AKP’lilerin hangi davranışı İslam’a yakışıyor , bir tane örnek verebilirler mi?

Ateist terör örgütü PKK ile açılımları yürütmüş , PKK’nın sürekli yüceltilmesine katkı sağlamış Beşir Atalay’ın Rauf Dentaş’ın ve Derviş Eroğlu’nun dinini ve imanını ölçmek haddimidir?

AKP , Kıbrıs’ta Müslüman Türk’ün haklarını korumak adına değil, Hıristiyan Rumların haklarını korumak adına kendisine verilen misyonu uygulamış bir parti konumundayken, Kıbrıs’ta her şartta Müslüman Türk’ün hakları için mücadele vermiş olan Rauf Denktaş ve Derviş Eroğlu’nu dinsiz ilan etmek asıl imansızlığın kendisidir.

Köprü Dergisi’ne 1985/Kasım ayında verdiği bir röportajda şunları söylemiş büyük mücadele adamı Rauf Denktaş’ın sözlerini Beşir Atalay çok dikkatli okusun:

“Din meselesini biz, cemaat meclisi olarak 60’tan sonra ele aldık. İlahiyattan çocuklar getirdik, onlara görevler verdik. Evkafta, müftülükte. Birşeyler yapmaya çalıştık. Fakat gereken para bulunmadıkça, siz bir köy imamına üç kuruş maaş verirseniz ve sen imamlık yap derseniz, ne o imam köyde itibar kazanabilir, ne de bunu kazandıracak bilgiyi taşır. Yetiştirme meselesidir. Türkiye’den imamlar getirttik. Ramazan aylarında devamlı getirtiriz. Aralarında çok iyileri var. Bir de yine ikisinin ortası insanlar var. Gelir, bir köyde kapalı işler yapmaya başlar. Bu da reaksiyon doğurmuştur. Bunlarla meşgulüz.

Bir ara teklif ettim: Öğretmenlerimizi, arzu edenleri ek eğitimle aynı zamanda imam yapalım. Başka çaresi yoktu. İyi maaş alıyor. İmamlığı da içinden geliyorsa, kendisi benimsemişse, hattâ on kişi olsun, ek bir tahsisat verelim; köyün hem öğretmeni, hem imamı olsun. Bunu teklif ettim, kabul ettiremedim. Hâlâ ben çıkış yolunu burada görüyorum. Aksi takdirde, bir öğretmen maaşı kadar maaş vereceğimiz bir kadro lâzım bize. Köyün lideri olacaktır, iman yıldızı olacaktır. Hakikaten dinimizi yayacaktır, sevecektir. Şimdi bütün bunlara rağmen, Türkiye’de olduğu gibidir. Çok sıkı bir İslâm ülkesinde cami saatidir diye tak tak kapıları çalarlar, herkesi camiye gönderirler. Türkiye’de herkes cami saati geldi, der, çeker gider. Gönülde var. Temel tamamdır. Temelde Allah korkusu, Allah sevgisi vardır. Bilgisi yoktur. “Bilgi ver,” dediğimiz insan gelir; “Böyle şey de olur mu?” dedirtir insana. Bu çok önemli birşey. Onun için, hakikaten aydın din adamlarına ihtiyacımız büyüktür.”

Milyonlarca Müslümanı öldürmüş ABD askerlerine her manada destek veren , onlara “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız.” şeklinde mektuplar yazan Recep Tayyip Erdoğan’ın en has adamı Beşir Atalay kendi dinini ve imanını sorgulamalıdır.

AKP, İslam’a hançer saplamak için küresel güçler tarafından kurulan ve kullanılan bir partidir. AKP , Allah ile aldatmanın üstadı ve kralı konumundadır.

Kendilerini dindar , başkalarını dinsiz ilan ederek kirli yollarda yürümektedirler.

Büyük dava adamı Rauf Denktaş’ı sağlığında rahat bırakmadılar şimdi de mezarında ruhunu incitmektedirler. Allah ile aldatan, Allah korkusu olmayan bu iktidar karşısında Müslümanlar artık uyanmalıdır.

Yüce Allah bile”Aldatan, sizi Allah ile aldatmasın!” diye uyarırken , biz kulları olarak imanla bu uyarıyı tüm kullarına tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.