Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Alkışladı Diyen Zavallılar

05.09.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yeminine önce Bahçeli, niçin giriyor diyenler çıktı. 12 yıldır Erdoğan’la defalarca yüz yüze gelip, yaptıklarına karşı isyan derecesinde ses çıkaran, alayına gider diyen, gittiği her yerde yanlışlarını anlatan, yıkmaya çalıştığı değerleri korumak maksadıyla, “Milli Değerleri Koru ve Yaşat Mitingleri” yapan Milliyetçi Ülkücü hareketin Lideri Devlet Bahçeli Erdoğan’ın yemin etme töreni için TBMM’ye girdi.

Girmemeli diyenler oldu, niçin giriyor diyenler oldu, bunları söyleyenlerin kendince haklı sebepleri olabilir. Erdoğan’a duyduklarından, hissettiklerinden dolayı bunları söyleyenler vardır. Ancak hiçbir haklı nedenleri olmadığı halde, sırf Ülkücü Hareketi karıştırmak isteyenler de, girmemeli, niçin giriyor propaganda yapmaya başladılar. Aydınlık gibi yayın organları bu minvalde yayın yaptılar, hareket içinde kışkırtıcılık yapmaya çalıştılar. Çünkü biliyorlardı ki Lider Devlet Bahçeli Erdoğan’ın yemin törenine katılacak.

Biliyorlardı; çünkü Lider Bahçeli şöyle demişti; “Milliyetçi Hareket Partisi Türk Devlet geleneğini ve felsefesini çok iyi bilen bir siyasi partidir. Cumhurbaşkanlığı yemin töreninde Türkiye Büyük Millet Meclisinde olacaktır.” Çok açık ve net bir ifade şekli ile Lider Bahçeli niçin sorularını ve katılmamalı diyenlere hangi amaçla TBMM’de olacaklarını açıklıyordu. Türk Devlet geleneği ve felsefesi bu davranışı gerektirdiği için katılacaklarını söylüyordu.

Bu amacı anlayamayan zavallılar, “yemin töreninde Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ayakta alkışladı” dediler. Yalan söylediler, hem de bu iddialarına destek olacak tek bir kare görüntü yokken bile bunu yaptılar. Görüntü yoktu; ama yalanları çoktu. Ve bu yalan zeminini oluşturan TRT, bu yalanın yaygarasını yapan da cezaevinden çıkar çıkmaz cemaate karşı Erdoğan’la birlikte savaşacağım, diyen kaygan zeminin kaypak zihniyetinin yayın organı Aydınlıktı.

Bu iki yayın organının söylemlerine göre hareket eden bazı zavallılar, anlaşılıyor ki Lider Devlet Bahçeli’yi hiç mi hiç tanıyamamışlar. Lider Bahçeli TBMM’ye Türk Devlet geleneği ve felsefesi gerektirdiği için gireceklerini açıklamıştı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışlamak için değil. Bunu anlayamayan, alkışladı diye yaygara çıkaran ve kıyameti koparanlara zavallı demeyelim de, ne diyelim?

Bu ortaya atılan yalana dayanarak yaygara yapanlar zavallı değillerse, ahretsiz, imansız, sahtekarlardır. Çünkü ayetle sabit ki ‘Yalancılar Allahın ayetlerine inanmayanlardır’ ‘Ahret gününe iman etmeyenlerdir’ Evet bu yalancıların asıl amacı MHP’yi karıştırmaktır. Bunlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteklerini yerine getirmek için onun söylediklerini görev kabul edenlerdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefet için bir davet erdim, iki ederim gelmezlerse bir daha davet etmem demiş. Bu söylem neyin göstergesidir? Sayın Erdoğan şunu çok iyi bilmelidir ki, oturduğu makam, babasının ya da AKP çiftliği değildir. O makamda oturuyorsan bir daha çağırmam diyemezsin. Üzerine düşeni yapacak, her seferinde çağıracaksın.

Sayın Erdoğan, ‘Beni Türk Devlet geleneği ve felsefesi ilgilendirmez’ diyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Sevgi ve saygıyı zorla oluşturamazsınız. İnsanın şahsına sevgi ve saygı duyulması için, önce insanda şahsiyet olması gerekir. O varsa kimse korkmasın en azından birinden birine sahip olur. Çağırmam dediğiniz makam Bilal oğlanın çiftliği de değildir. Siz böyle davranmakla asla ve kata 76 milyonun Cumhurbaşkanı olamazsınız.

Bu tavrınızla ancak ve ancak AKP’lilerin Başkanı olursunuz. Oturduğunuz makam Cumhurbaşkanlığı makamı olur. O sebepledir ki söylediklerinize çok dikkat etmek zorundasınız.

Bilinmelidir ki yalanlar mutlaka yalancıların sonunu getirir. Akil adamlar gibi yalan olursunuz. Adınız bile anılmaz. Var olan itibarınız sıfıra düşer. Devir sizin devriniz olur; fakat zerre itibarınız olmaz. Keser ve sap döndüğünde işte o gün hesapta döner.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.