Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

“Alayına Yeteriz”

01.06.2016
A+
A-

 

 

Bu kadar mı arsız, bu kadar mı yüzsüz olduk. Yine şehit haberleri, yine şehit haberleri… Yine ses yok, yine tıs yok. Ağlayanlar, ocaklarına ateş düşenler belli, memleket aşkıyla yananlar belli, ocağı sönenler belli. Belli olmayan teröre karşı ne yapacağını, ne gibi bir yöntem uygulayacağını, başbakanı yetkisini kısıtlayıp, görevden alıp, Yeni AKP’yi kuranların yani iktidardakilerin bilinçsiz hareket etmeleridir. O kadar ki, silahların susturulması konusunda Recep Tayyip Erdoğan PKK’ya “Silahları gömün, koordinatlarını bildirin.” diyerek nasıl bir kafa karışıklılığının içinde olduğunu göstermektedir. Oysa yapılması gereken gayet kolay ve normal olan bir olaydır. Bu konuda düşünülmesi, uygulanması, söylenmesi gereken söz Lider Devlet Bahçeli’nin sözüdür: “Silahları güvenlik güçlerine teslim edin,

Devlet envanterine kaydedilsin”
İşte milli olmak, Milli Bilinç sahibi olmak bunu gerektirmektedir. Ancak nerde… Bu zihniyet, Yeni AKP’de iyice tarihin derinliklerine gömülmüştür. Bunda AKP’nin tüm delegelerinin, üyelerinin, eski genel başkanının, ilk başbakanının, ilk topladıkları yaşlılar heyetinin, cemaatin, elbirliğiyle tek adam yaptıkları Tayyip Erdoğan’ın ve onları iktidara taşıyanların sorumlulukları, veballeri büyüktür.

Geçmişte de dediğimiz gibi, bir Türklüğün son kalesi olan MHP vardır, birde her dilden, her tenden, her dinden vurgusu yapan diğerleri vardır. Diğerlerini açıklarken Atatürk’ü düşürmüş, kaybetmiş olan şimdinin HDP’sinin ayakçısı, maşası konumunda olan Yeni CHP vardır.
13 yıldır ülkeyi idare ederken, idarei maslahatçı olan, görünürde hiç gereği yokken, en önemlisi herkesin, başbakanının bile kendine biat edeceği, milletvekillerinin sus pus olacağı Yeni AKP’yle başkanlığı getireceklerini hayal eden Yeni AKP vardır. Yani bir işi olması gerektiği gibi değil, günün şartlarına göre yapan bir hastalıklı anlayışa sahip AKP iktidarı mevcuttur.

Olay doğru mudur, değil midir bilemem. Ancak konuyu güzel anlattığı için, sizinle paylaşmak isterim. “Şair Eşref’in yaşadığı dönemde (1847-1912) Ege dağları eşkıyanın yatağı olmuş. Eşkıya, Eşref’in kaymakamlık yaptığı ilçeyi, ‘Tuz yok, şeker yok, ekmek yok’ bahaneleriyle sık sık basarmış. Bir değil, iki değil… Sabrının sonuna gelmiş Kaymakam

Eşref. Her defasında durumu İstanbul’a ilettiğinde, ‘Buradan yapılacak bir şey yoktur. Oradaki jandarmalarla İdare-i maslahat (Şartlara göre idare etme) ediniz.’ şeklinde talimat gelirmiş. Sonunda eşkıya azıtıp kaymakamlık binasını da işgal etmiş. Kaymakam Eşref durumu acele olarak İstanbul’a bildirmiş. Cevap yine ‘İdare-i maslahat edilmesi…’ şeklinde gelince, Eşref İstanbul’a şu telgrafı çekmiş; “İdare gitti, maslahat elimizde kaldı.”

Bugün Türkiye’de yaşananlar terörden, sağlığa kadar, ekonomiye kadar böyle değil mi?
Bu diğerlerini içine Türkiyelileşti diyerek aydı, sanatçı geçinenlerin, kendilerine aktivist diyen sosyal liberal, sosyal hümanist, özgürlükçü ırkçıların partisi olan HDP de vardır.

Diğerleri arasında şimdinin paraleli ilan edilen el, etek öpücüsü, ölüleri göreve çağıran cemaatte vardır. Dünyaya pembe gözlüklerle bakan gazeteciler, aydınlığın ayını kaybetmiş aysızlarda vardır. Bayrak düşmanları, vatan düşmanları, din düşmanları, 5. Kollar, emperyalizmin uşakları, tüm Türk düşmanları vardır. Bunlar aynı zamanda

MHP’nin karşısında yer almakta, Lider Devlet Bahçeli tarafından şöyle işaret edilmektedir: “Yalnızca ikbalimiz, yalnızca oturacağımız koltuklar için ülkülerimizi terk edeceğimiz, karakterimizi aldıracağımızı iddia edenler, bastıkları yerde ot bitmeyen bereketsizlerdir.”

İşte Türk Milliyetçiliğini, Milliyetçi Ülkücü Hareketin kalesi olan, milletin sigortası, direnç merkezi ve bütün iyi olaylarda tetikleyicisi olan MHP, karşısındaki bereketsizlerle mücadele etmektedir.
Ancak kimse merak etmesin, yine Lider Devlet Bahçelinin deyişiyle, “Alayına yeteriz”
Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.