DOLAR 5,7461
EURO 6,3860
ALTIN 272,7
BIST 108.659
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE

13.06.2016
55
A+
A-

 

 

 

Türkiye’nin içinde bulunduğu hazin durum, zerre kadar vatan-millet sevdası bulunan herkesi derinden üzmektedir. Ülke 14 yıllık AKP iktidarıyla birlikte bir varlık yokluk noktasına getirilmiştir. Genleriyle oynanmış, içi boşaltılmış, iddiaları yok edilmiş, bölünme tehdidine maruz kalmış, yorulmuş ve yığılmıştır. Cumhurbaşkanının Muhammet Ali’nin cenazesi içi gittiği ABD’de yaşadığı hazin durum, sözün bittiği yerdir. Böyle devam edemeyiz. Biran önce silkinmek, kendimize gelmek, ayağa kalkmak zorundayız. Bütün mesele bunun nasıl olacağı, hangi yolla mümkün hale gelebileceğidir. Oradan oraya savrulan, yönü, kıblesi olmayan, dün dediği bugünü tutmayan, duruma göre vaziyet almayı, renkten renge girmeyi politika zanneden ve bununla sonuç almakla övünen partilerle bir yere varabilmek mümkün olmayacağı gibi, tehdit ve tehlike çok daha büyüyecek ve yakınlaşacaktır. Gerçek anlamda milli ve yerli olan, yeterli kadrosu, programı ve vizyonu bulunan, her söylediğinde haklı çıkan ve ülkeyi ve milleti önceliğine alan bir siyasetle bu ülke yeniden düze çıkarılabilir.

AKP’NİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR
Son günlerde şehit cenazelerinde içimizi sızlatan görüntülere şahit oluyoruz. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, teröre destek olduğu, teröristleri ziyaret ettiği gerekçesiyle protesto ediliyor. Bu hazin durum bir yönüyle bozulan sosyal dokuyu, toplumsal çürümeyi ve ayrışmayı vahim şekilde ortaya koyuyor. Şehit cenazelerinde dahi birlik ve bütünlük sağlayamayacak durumlara getirildik. Diğer yönüyle de CHP’nin tutarsızlıklarının, yalpalamalarının ve yanlışlarının bir tezahürü oluyor. Türkiye’nin anamuhalefet partisi terör karşısında bugüne kadar net ve kesin bir irade ortaya koyamadığı gibi, ihanet yolunda AKP ile yarışmış, bazen de öne geçmiştir. Bölücülerin affını ilk gündeme getiren de, dağdaki katilleri “çiçek çocuklar” diye nitelendiren milletvekillerini içinde barındıran da, adına çözüm denilen ihanet yolunda AKP ile yarışa giren de CHP’dir. Böylece ihanete ortak olmakla kalmamış, AKP’nin yanlışlarını örtüp milleti kandırmasını da kolaylaştırmıştır. Bir defa daha ve altını çizerek belirtelim: AKP’yi besleyen, ayakta tutan, yalan, talan ve ihanet siyasetini hazmettirmesini kolaylaştıran parti CHP’dir. AKP, her zaman CHP ile milleti korkutarak sonuç alıyor. CHP’nin de bu duruma hiçbir itirazı olmadığı gibi, özellikle ve ısrarla AKP’nin işini son derece kolaylaştırıyor.

BU SİCİL UNUTULUR MU?
CHP’nin yanlışları, tutarsızlıkları, ihanetleri, AKP’yi temize çıkarmaz. Zira, 14 yıllık sicilleri ile ülkeyi bugünkü perişan hale getirmişlerdir. Yıllarca milliğe düşman olup, milli ve yerli her ne varsa tamamına sistemli biçimde savaş açıp ortadan kaldıran AKP’nin, sonra da dönüp milli ve yerli masalları anlatması neyi değiştirir? Hangi birini anlatalım? Millik; ayakkabı kutularına, para kasalarına, vakıf adı altında kurulan tahsilat ve rüşvet merkezlerine uymaz. Zaten ağızlarına yakışmadığı gibi, sicillerine de hiçbir şekilde uymaz. Türk askerinin kafasına çuval geçirilmesine seyirci kalarak çıktıkları yolda geldikleri yer, Türk askerinin geçişi sırasında açılan şanlı Türk bayrağını “PKK için tahrik unsuru” diye, toplatmak olmuştur. “Her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum” diye avazı çıktığı kadar bağıranları, buna karşılık BOP’un Eşbakanı olmakla övünenleri bu millet unuttu mu? Kamu kurum ve kuruluş tabelalarındaki TC ibaresini silenler, “Ne mutlu Türküm Diyene” sözünü dağdan taştan kazıyanlar, Devlet nişanındaki TC ifadesiyle Atatürk siluetini kaldırdılar, “Türk’üm, doğruyum” sözlerinden gocunup andımızı yok edenler, “Ey Türk Gençliği” seslenişinden ürkenler bu zihniyetten başkası mıydı? Tarihimizde kara bir leke gibi duran isyankarları, devlete baş kaldırmış, milletin kanını dökmüş teröristleri alkışlayanları, özürler dileyenleri, adlarına anıtlar yaptıranları ne biz unuturuz, ne tarih unutur.

CİLTLER DOLUSU KİTAP OLUR
Sicil o kadar kabarık ki, ciltler dolusu kitap olur. Türkmenlerin canını alan Barzani’yle Erbil’de sıra geceleri düzenleyip sazlı sözlü, çiğ köfteli eğlence ortamlarında sarılıp kucaklaşanları, aziz Türk milletinin gözü önünde, Diyarbakır’ı ihanet üstüne çevirip 37 yıl sonra bir PKK’lıyı Türkiye’ye getirip megri megri söyletenleri, yine Barzani’nin başından konfetileri sevgiyle temizleyip Kürdistan diyenleri unuttuk mu? Türklükle karşıma gelmeyin tehdidi savuran bunlar değil miydi? Habur’da teröristleri muzaffer bir ordunun geriye dönen neferleri gibi, davul ve zurnayla yeri göğü inleterek karşılayan, karşılanmasına zemin hazırlayanları nereye koyacağız? Bugün millilik oyunu oynayanlar, dün milliyetçilere en ağır, en galiz küfürlerle saldırıyorlardı. Irkçı, kafatasçı, faşist, cahil, kandan geçinen, ölümden beslenen, morg bekçileri, Fatiha bilmeyenler diye aşağılıyorlardı. Şimdi çıkmış MHP’li ve ülkücülerin aklıyla alay ediyor ve ne kadar milli olduklarını anlatıyorlar.

MHP OLMASAYDI
Neresinden bakarsanız bakın, hangi meseleyi ele alırsanız alın, bu ülkede dürüst, ahlaklı, ciddi, tutarlı, kararlı, haklılığı ve doğruluğu defalarca ispatlanmış tek partinin MHP olduğunu görürünüz. MHP olmasaydı, AKP ile PKK, yanlarına CHP’yi de alarak çoktan Türkiye’nin fişini çekmişlerdi. Müzakere ortakları AKP ve PKK ve onların destekçileri CHP Türkiye Cumhuriyeti’ni çökertmiş olacaklardı. Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de verilen sözlerin hepsi gerçekleşecek, Türkiye’nin tarihten kaydı düşülecekti. Hiç kimse, bugünkü terör cinnetinin arka planında AKP’nin millete hazmettirmeye çalıştığı süreç ihaneti olduğunu unutmamalıdır. AKP, PKK’ya cephanelik vermiş, militan devşirilmesini sessizce izlemiş, cinayetlerin tahkimi için siper kazmış, CHP’de, “bunlar yetmez” diyerek üzerine düşeni yapmıştır. Bunu kendileri itiraf ediyorlar. Hatta AKP, PKK’yı iktidara taşımış, seçim öncesinde bakanlık koltuğu bile verecek kadar ileri gitmiştir. Mehmetçiği kışlasına, polisi karakoluna zorlaya zorlaya çekmiş, PKK’ya buyur etmişlerdir. Bunu gören IŞİD ve diğer terör örgütleri de payına düşeni alabilmek için sıraya girmişlerdir.

BAŞARAMAYACAKLAR
Bütün vanan-millet düşmanları bilirler ki, MHP ve ülkücüler var oldukça gerçek hedeflerine asla ulaşamayacaklar. Bunun için Türk milliyetçiliği kötülenmiş, MHP’ye nifak sokulmak istenmiştir. 14 yıldır aralıksız bunu yapmaya uğraştılar. Şimdi de başka bir yol, başka bir yöntem deniyor ve içeriden vurmaya çabalıyorlar. MHP’den devşirdikleriyle burçta gedik açmaya çalışıyorlar. Ama dün başaramadılar, bugünde başaramayacaklar.

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.