Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

AKP’yi ganimet bilenlerin son durumu

08.03.2013
A+
A-

Orhan Karataş

AKP’nin varlığını ganimet bilip harekete geçen vatan-millet düşmanları, paylaşımında sorun yaşamaya ve birbirlerine düşmeye başladılar. Bu durum bizim için sürpriz değildir. Zira, bu milletle ve bu devletle hesabı olan bu güruhun kimyası hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bunlar, ülkeyi bölmek için dağa çıkan ve katliam yapan bölücüler, din tüccarı yobazlar, nesli tükenmiş zavallı Marksistler ve her renge girmekte, her kimliğe bürünmekte usta olan birçoğu Yahudi dönmesi libarellerden oluşmaktadırlar. Aslında birbirleriyle hiçbir ortak tarafları yoktur. Ayna havayı teneffüs etmeye tahammül edemeyecek kadar birbirlerine düşmandırlar.

SORUN ÇIKARANLAR

Bunları bir araya getiren, televizyon ekranlarında, gazete sayfalarında karşılıklı yer alarak AKP’ye övgüler düzmelerine sebep olan şey, asıl niyetlerine uygun bir ortam bulmuş olmalarıdır. “Önce yıkalım, sonra paylaşırız ve herkes kendi yoluna gider” diyorlardı. Hepsinin hedefi ayrı, yolu başka olduğu için, beklentileri de farklı oldu. Kimi bu kadar yıkımı yeterli gördü ve payına düşeni alabilmek için harekete geçti, kimi tam kıvamına getirdiklerini düşünüp, daha derin ve büyük işbirliğine yöneldi. İşbirliğini derinleştirenler için şimdilik sorun yok, ama bu aşamada payına düşeni isteyenler sorun çıkardı. Ve tabiatları gereği birbirlerine hücum etmeye başladılar.

BİR DEFA DAHA DOĞRULANDI

Liberal ve Marksist takımının özellikle medyadaki yapılanmalarında kıyametler kopuyor. Büyük hizmet verdiklerini ve mutlaka karşılığını alacaklarını zannediyorlardı. Aslına bakarsanız hayal edemeyecekleri maddi imkanlara da kavuştular. Ancak, biraz şımarıklıktan, biraz da varlık sebeplerinin gereği olarak ölçüyü kaçırınca, ortaklık bozuldu. Neyin tarafı olduğu, nasıl ve ne amaçla kurulduğu malum olan gazetede yaşananları ibretle izledik. Liberal takımının diğer gazetelerdeki uzantılarının akıbeti de farklı olmadı. AKP büyütüp beslediği, sonsuz ve sınırsız imkan sağladığı bu takımın içinde haddini aşanları, anında yok etti. Burada isim verip köşeyi kirletmek istemiyorum. Ancak, son günlerde Milliyet gazetesinde yaşananlar bütün tespitlerimizi bir defa daha doğrulamıştır. AKP’nin en makbul adamlarının düştüğü durumlar başkaları için hayret verice gelse de, biz bunun böyle olacağını zaten biliyor ve söylüyorduk.

HEPSİ AKP İTİRAFÇISI OLUR

Yeri gelmişken, tarihe not düşmek adına, bir tespit de daha bulunalım: Bugün yılmaz ve yorulmaz biçimde AKP savunuculuğu yapan bazı muhteremlerin bu devir değiştikten sonra, bugün yapılanların hesabı sorulurken en büyük itirafçı, en azılı AKP düşmanı olarak ortaya çıktıkları, hatta bugün yaşananların kitabını yazdıkları görülürse, hiç kimse şaşırmasın. Zira, bunların AKP öncesinde ne dediklerini, şimdi nerede durduklarını çok iyi biliyoruz. Bu söylediklerimiz sadece medya ile sınırlı değildir. İş dünyasında, üniversitelerde, spor ve sanat hayatında, sivil toplum örgütlerinde, hatta resmi kurumlarda, makam ve mevki sahibi olanlarda da bunun örnekleri mutlaka, ama mutlaka, hem de çok sayıda görülecektir.

AÇIKTAN SAVAŞ İLAN ETTİLER

Din siyaseti yapanların durumu da liboş takımından farklı değildir. Bunların çok büyük kısmı AKP’nin genlerine kadar nüfuz etmiş olsalar da, son iktidar döneminde paylaşma konusunda büyük sorun yaşadıkları ortadadır. O kadar ki, gazetelerinde açıktan savaş ilan edecek duruma gelmişlerdir. Bu restleşmenin nasıl bir siyasi sonuç doğuracağını şimdiden kestirmek kolay değil. Ancak, devlet kurumlarına, “gerekirse ateistlere makam-mevki verin, onları işe alın, ama bu ceamaatçilere su bile vermeyin” talimatları gittiğini bizzat işin içinde olanlardan duyuyoruz. Yine de, hayal edemeyecekleri imkanlara kavuşmuş olmanın da avantajı ile geri çekilmeyecekleri, hatta iktidarı kaybetmemek için aralarında bir dehşet dengesi oluşturarak yürüyeceklerini söylemek mümkündür.

AKP’NİN İKTİDAR OLMA SEBEBİ

Ülke ve milletle meselesi olup da, AKP nimetini kullanmaya devam edenlerin ve karşılıklı memnuniyet bildirerek yürüyenlerin en başında hiç şüphesiz eli silahlı bölücüler geliyor. Bunu doğal karşılamak gerekiyor. Zira, bu hain güruhunun AKP’nin iktidar olmasıyla doğrudan bir ilgisi ve bağlantısı vardır. Bunu İmralı canisinin BDP milletvekillerine söylediklerine bakarak yazmıyoruz. AKP’nin iktidar oluş şekline ve iktidar olduktan sonra yaptıklarına bakınca zaten kendiliğinden ortaya çıkıyor. BOP’un varlık sebebi aralarında Türkiye’nin de olduğu 22 ülkeyi yıkmak ve sınırlarını değiştirmek şeklinde ilan edilmedi mi? Peki, bu BOP’lu yolun Eşbaşkanı kim? Eşbaşkanın Irak’da, Libya’da, Mısır’da, Suriye’de hangi rolleri üstlendiğini bütün dünya görmedi mi? Bitmiş terörün yeniden azdırılması, sonra da bunun üzerinden siyaset geliştirilmesi, İmralı canisinin tek ve değişmez muhatap haline getirilmesi, Kandil’deki katillerle masa kurulmasını nereye koyacağız? Şu işbirliğinin derinliğine bakın ki, BDP milletvekilleri artık açık ve aleni şekilde AKP propagandası yapmaya başladılar.

Yıkım cephesinde kaynamalar olsa da, hedefte değişen bir şey yok. Her ne kadar yol arkadaşları arasında sorun çıksa da, bazılarına ihtiyaç kalmadığı için, bazıları zamansız biçimde paylarına düşeni istedikleri için sifonları çekilmiş olsa da, BOP’lu hedef şaşmamıştır. Bu hedefi bozacak, bu yolu sonlandıracak tek irade Türk milletindedir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.