Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Mhp’den Arınç’a Ağır Cevap

05.05.2014
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın MHP hakkındaki sözlerine sert tepki göstererek “Arınç gibi sağlıklı düşünüp aklı başında sözler edemeyecek kadar akli dengesini yitirmiş birinin politikada önemli mevkileri işgal etmesi çok mahzurludur” dedi

“Arınç’ın pençesine düştüğü amansız hastalık, bir tür siyasi bunamadır” diyen Yalçın, “Türk milleti 2015 genel seçimlerinde AKP ve Erdoğan’a ” Yağdanlıklarını, tilmizlerini ve kıllarını al da git. Böylece biz de kurtulalım ” diyecektir.Bunun için şimdiden AKP iktidarının suyu ısıtılmakta, musallası temizlenmektedir” açıklaması yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “Hükžmetin salya sümük ağlamaktan sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP Genel Başkanı ve partimizin mensupları hakkında ipe sapa gelmez açıklamalarına Bursa’da bir yenisini eklemiştir. Ne yazık ki siyaseten soyka haline gelmiş Arınç, bir özeleştiri yapmak yerine ” Horoz ölür, gözü çöplükte kalır. ” misali, eğer Erdoğan Köşk’e çıkarsa emanetçi Başbakan veya Başbakan Vekili olabilmek için hokkabazlığın ve dalkavukluğun en menzilsizini yapmaktadır.Bugüne kadar Erdoğan aşkına meczupane açıklamalar yapıp yaşın yaşın ağlayan Bülent Arınç, şimdi ” Acaba emaneti sıkı sıkı tutmaktan sorumlu Başbakan vekili olabilir miyim? ” diye tatlı hayaller görmektedir” dedi.

“KİM DAHA FAZA YALAKALIK YAPARSA O, BAŞBAKAN VEKİLİ VEYA EMANETÇİ OLACAKTIR”

Yazılı basın açıklaması yapan Yalçın, “Tayyip Erdoğan Köşk’e çıkarsa partiyi kolayca yönetmeye devam edebileceği bir kukla ve emanetçi Başbakan adayı bulması gerekecektir. İşte, muhtemel ” hem kukla hem de emanetçi Başbakan ” adayları arasında adı ilk sıralarda geçen Bülent Arınç, Erdoğan nezdinde bu yüksek(!) teveccühe erişmek için olmadık şaklabanlıklar sergilemektedir. Bülent Arınç, AKP’nin başındakine ” ålempenah Molla Recep, ne olur benden başkasını yerine vekil bırakma! ” mesajı içeren beyanlarda bulunmaktadır. Muradına nail olmak ve Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanabilmesi için ekstra gayrete düşmüştür. Bülent Arınç ve diğer AKP kurmaylarının son günlerde MHP’yi hedefe koymalarının sebebi budur. Kim daha faza yalakalık yaparsa o, başbakan vekili veya emanetçi olacaktır. Meselenin bir başka manidar yanı da şudur: Erdoğan için cumhurbaşkanlığının çantada keklik olmadığını bilen AKP yönetimi, MHP tabanının oylarına gözünü dikmiştir.

MHP öylesine büyük bir siyasi harekettir ki, 11 yıldır tek başına iktidarda bulunan AKP başı her sıkıştığında partimize yapışmaktadır. Dara düştüğünde MHP tabanından medet uman iktidar partisi, kurmayları aracılığıyla MHP’li seçmene ince mesajlar yollamaktadır.Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan ve Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına liyakatsizliğini ortaya koyan açıklamaların makes bulması, iktidar partisini kara kara düşündürmektedir. AKP bundan o kadar rahatsızdır ki Genel Başkanımız hakkında hususi karalama ve iftira kampanyası düzenlenerek kamuoyunda yarattığı algı ve sahip olduğu olumlu imaj zedelenmeye çalışılmaktadır.

Nitekim Başbakan Erdoğan, 18.04.2014 tarihinde partisinin il başkanları toplantısında seviyesiz ve ölçüsüz ifadelerle Sayın Bahçeli’ye saldırmış, haddini bilmeden ” Defol git. ” diyerek kurmaylarına saldırının startını vermiştir.

Yani Devlet Bahçeli’ye yönelik ” Bırak kardeşim. ” türünden çıkışlar gerçekte bir kurgudur” dedi.

“ARINÇ’IN PENÇESİNE DÜŞTÜĞÜ AMANSIZ HASTALIK, BİR TÜR SİYASİ BUNAMADIR”

Yalçın, şunları söyledi: “Zira Devlet Bahçeli ve onun liderliğinde MHP’nin varlığı, AKP’nin mutlak iktidarı ve Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı ve başkanlık planları yönünde en büyük engeldir.

AKP iktidarının siyasi geleceğini MHP’nin varlığına bağladığına en büyük delil, iktidar partisinin seçim sistemini değiştirmeye kalkışmasıdır. MHP’yi parlamento dışına itmeyi ve etkisiz h‰le getirmeyi amaçlayan dar veya daraltılmış bölgeli seçim sistemi çalışmaları bunun için yapılmış, ancak yüksek risk taşıdığı ortaya çıkınca bu göze alınamamıştır.

AKP’nin attığı bu geri adım, iktidar partisini ve kurmaylarını iyice huysuzlaştırmıştır. Bülent Arınç’ın ifadelerinden taşan hazımsızlık ve tahammülsüzlüğün geri planında, atılan geri adımın yol açtığı eziklik ve şaşkınlık yatmaktadır.

MHP lideri Sayın Bahçeli’ye yönelik ” Çek git. “, MHP’lilere de ” AKP saflarına katılın. ” kampanyaları düzenleyip bir türlü başarılı olamayan iktidar partisi kurmayları, sonunda birer birer akıl sağlıklarını yitirmeye başlamışlardır.

Bülent Arınç’ın MHP aleyhindeki açıklamaları böyle okunmalıdır.

H‰l ve tavrından sayıklar gibi konuşmasından, halüsinasyon gördüğü ve beyin melekelerini kaybettiği anlaşılan Arınç’ın artık politikayı bırakma zamanı gelmiştir.

Şimdiye kadarki hezeyanları millet nezdinde hoş karşılanan ve ilerlemiş yaşından dolayı açıklamaları sadece gülümsemelerle karşılanan Bülent Arınç’ın ” ak “zheimer illetine yakalandığının anlaşılması, herkesi üzmüştür.

Arınç’ın pençesine düştüğü amansız hastalık, bir tür siyasi bunamadır.

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ” Git kardeşim. ” Diye seslenen Bülent Arınç’a hatırlatıyoruz. Kimin ne zaman gideceğini ancak Allahüteala bilir.

Çok yaşlandığını ve beyin melekelerini yitirdiğini esefle görüyor ve kendisine uzun ömürler diliyoruz ama Sayın Arınç’ın birkaç Müslüman’ın omuzunda taşınıp ebedi ‰leme uğurlanmasına çok da uzun süre kalmadığını hissetmenin üzüntüsünü taşıyoruz.

Kendisine din kardeşi olarak tavsiyemiz, şu fani dünyada canı sağ iken derhal nefis muhasebesine girişmesi ve şiddetli hesap günü için şimdiden hazırlık yapmasıdır. 11 yıldır bir türlü tatmin edilemeyen ihtiraslarının peşinden koştuğu Molla Recep’e verdiği günahk‰r hizmetlerin ve onunla birlikte üstlendiği ağır veballerin hesabını nasıl vereceğini tezekkür ve tefekkür etmesidir.

Arınç gibi sağlıklı düşünüp aklı başında sözler edemeyecek kadar akli dengesini yitirmiş birinin politikada önemli mevkileri işgal etmesi çok mahzurludur.

İhtiraslarına bir türlü gem vurulamayan ve tatmin edilmek için Köşk’e çıkarılmaktan başka yol bulunamayan çılgın ötesi bir liderle, siyasi bunamayla malul bir emanetçinin yönettiği bir ülkede halk, sokaklarda zil takıp oynarsa şaşılmamalıdır.

Milletin aklı ve tercihiyle bu kadar oynamaya, politika sahnesini tımarhaneye çevirmeye AKP’nin hakkı yoktur.

Allah, Türk milletini akıl salabetinden mahrum birinin Başbakan vekili olmasından, tatminsiz ve durmak nedir bilmeyen bir histeriğin cumhurbaşkanlığı makamına çıkmasından korusun.

Allah’tan, AKP’nin iktidardan gitmesine de çok uzun bir süre kalmamıştır. Bu parti de siyasi ömrünü tamamlamak ve siyasi partiler kabristanına yollanmak üzeredir.

Türk milleti 2015 genel seçimlerinde AKP ve Erdoğan’a ” Yağdanlıklarını, tilmizlerini ve kıllarını al da git. Böylece biz de kurtulalım. ” diyecektir.

Bunun için şimdiden AKP iktidarının suyu ısıtılmakta, musallası temizlenmektedir.

Bülent Arınç bilmelidir ki AKP iktidarının ve Recep Molla’nın siyasi gassalı da din” gassalı da Türk milleti olacaktır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.