Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Akp’nin Sonu İbretlik Olacak

16.07.2014
A+
A-

İsmail Özdemir

İslam dinini siyasete alet etme konusunda kimse AKP’nin eline su dökemez.

Hakk’ı, beşeri çıkarlar uğruna batıla kurban etmekte de üstlerine yoktur.

Dertleri günü kurtarmak ve maskelerinin düşmesiyle kirli yüzlerini gizlemek olduğundan İslam’ın tüm değerleri kendileri için kullanılacak “araç” olarak kabul görülüyor ve bunu uyguluyorlar.

Ne zaman başları sıkışsa, pislikleri ortaya çıksa, suçları ayan beyan gözükse hep İslamı kendilerine siper etmeye kalkıştıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur.

Demokrasiyi araç olarak görenler meğerse işin özünde İslam’ı araç olarak görüyorlarmış.

Halleri öylesine acınası, öylesine rezil, öylesine kepaze bir durumda ki İslamla ilgili hiçbir bilgi ve hassasiyet sahibi olmadıkları her tavırlarından belli olmaya başladı.

İslamı kendilerince önce siyasallaştırdığını, sonra ekonomikleştirdiğini zanneden zavallılar, şimdide İslam’ın açık emirlerine rağmen kendi günahlarını örtmek, kibirlerine yol açmak amacıyla “şahsileştirmeye” çabalıyorlar.

Peşinen söyleyelim, bunların inandıkları değerin yüce dinimiz İslamla hiçbir bağı yada alakası yoktur.

Çünkü giyinişlerinden tutun, yaşayışlarına, sözlerinden alın ölçülerine varıncaya kadar ki her değerlendirmede İslamla tezatlık içerisine düşüyorlar.

Yaptıkları %99’u Müslüman olan bir ülkede İslam’ın adını kullanarak kendilerine ait “yeni bir inanç” oluşturmak gibi duruyor.

İslamı kendi amaç ve çıkarlarına göre rahatlıkla yorumlayıp, ayet ve hadisleri sadece kendilerini doğrulamak adına kullandıkları bir inanç bu!

Hak olanı kabul etmeyen ama kendisini hak yerine koyan apaçık bir sapkınlık!

* * *

Bu anlamda tezahür eden olayların hepsi de son aylarda artış göstermeye başlamıştır..

17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarının yürütüldüğü dönemde önce birisi çıkıp “günah işleme özgürlüğümüz var” diyerek neredeyse “milletin malını çalmanın” kabul edilebilir olduğunu ima etmeye kalkmıştı.

Sonra eski bakanlardan birisinin yüce kitabımız Kur’an ile nasıl dalga geçtiğine tanıklık ettik. Kur’an ayetlerini alaya aldığını açıkça söyleyen bu ahlaksızın kendi hesabından paylaştığı ayetleri sırf milleti “avutmak ve uyutmak” adına yaptığı hepimizin vicdanını sızlatan “Bu Bakara iyi makara” sözleriyle anlaşılmıştı.

Ardından hali hazırdaki bir başka bakan kalkıp Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi memleketine yapacağı ziyareti duyururken “tabiatın Erdoğan için kıyama kalktığını!” söyleyecek kadar fütursuzlaşmıştı.

Erdoğan’ın bizzat kendisi de “Rahmetimiz gazabımızı aşacak” sözleriyle kendisine Allah’ın sıfatlarını yakıştırmaya kalkmıştı!

Daha önceki yıllarda Erdoğan için “bizim için ikinci peygamberdir, ona dokunmak ibadettir, onu üzmek Allah’ı üzmektir, onun yaşadığı şehirler kutsaldır, partiye üye olmak onunla nikahlanmaktır” diyen pek çok sapkın bakan, milletvekili, belediye başkanı ve AKP yöneticisi görmüştük.

Ama yukarıdaki hadiselerle bunu birleştirdiğiniz de AKP için dem vurduğumuz “yeni sapkın inancın” yayılmasının hız kazandığını ve dozunu git gide artırmaya başladığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Gazetemizin değerli yazarı Yıldıray Çiçek daha önce yazdığı “AKP Yeni Bir Din mi Kurdu?” başlıklı makalesinde bu durumu “Dinden din üretme projesiyle halkın dini duygularını sömüren, bu sömürüyle iktidar düzenini koruyan ve siyasi ranta çeviren AKP kadroları, artık İslam dinini bile kendi bünyelerinde yeniden tarif etmekte ve şekillendirmektedir.” sözleriyle özetliyor. (Bkz: http://www.ortadogugazetesi.net/makale.php?id=9489)

* * *

Bu kervana son olarak İç İşleri Bakanı Efkan Ala da eklendi. Peygamber efendimizin (S.A.V.) Mekke’yi fethinde gurura kapıldığını ve sonra da uyarıldığını tam da bu mübarek Ramazan ayı içerisinde söyledi.

Konuşmasında söylediği “Peygamberimiz Mekke’yi fethedip oraya girerken muhtemelen tabii şimdi buradan biz çıktık, geri geldik ve Mekke’yi fethettik, insanlar fevç fevç İslam’a giriyorlar. Muhtemelen kendisine bir pay çıkardı oradan. Bakın biz böyle bir medeniyetin, böyle bir inancın temsilcileriyiz. İnsanın biraz gururlanması doğal bir şeydir, insanidir. Ama hemen ikaz ediliyor. ‘İstiğfar et, Allah tövbeleri çokça kabul edendir.’ Onun için biz kendimize pay çıkarmıyoruz başörtüsü yasağını kaldırdık diye. Allah yaptı diyoruz. Kuran’ı Kerim’i her yere askeri okullar dahil biz sokmadık. Kendisi yaptı, bizi de onunla imtihan etti.” sözlerinin akılla, mantıkla, ahlakla, izanla açıklanabilecek hiçbir yanı yoktur.

AKP’lilerin kapıldıkları şu kibre bakın ki sadece mukayese yapmakla kalmıyor, anlaşılıyor ki artık kendilerini Allah’ın peygamberinden bile üstün görüyorlar!

Bu kepazeliğe bakıp bir kez daha sormak istiyorum, Allah aşkına bunların yaptıklarının ve söylediklerinin İslamla ve Müslümanlıkla alakası varmıdır?

Artık öyle bir boyuta geçtiler ki doğru olan tek şey bunların sözleri ve davranışıymış gibi davranıyor ve konuşuyorlar.

Ancak Allah’ın vaadini bilerek şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, böylesi sapkın bir inanca sahip olanların, aynı tavırlarını sürdürmeleri halinde sonları da çok ibretlik olacaktır.

Bence asıl mesele bunlardan ziyade, bu sözlere inanan ve peşinden gidenlerde.

Peki onlar ne olacak, hiç düşünürler mi?

Menfi çıkarlar uğruna hakkı inkar edip, batıla sarılmak ve siyaset için imanı bile harcayacak kadar gözü kara olmaya değer mi hiç?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.