AKP’nin Hedefi Bahçeli’yi Koltuktan İndirmek

18.04.2016
A+
A-

AKP Akşener, ve diğer genel başkan adaylarını destekler neden mi?
Ak parti kurulduğu günden buyana diğer partiler üzerinden her zaman bir oyun ortaya koymuştur. yazdığı senaryolarda Saadet Partisi üzerinde Numan Kurtulmuş, vasıtası ile kurduğu oyunu tam olarak tutturamamış, fakat Saadetin seçmenini dağıtmayı başarmıştır.
Daha Sonra Büyük Birlik Partisi üzerinde kurduğu oyunu hayata geçirmiş ve bu oyunu kısmen tutturmuş, Yalcın Topçu’yu yanına çekip, Büyük Birlik Partisinin merhum Genel Başkanı’nın kazasının bile aydınlatma çalışmalarına ket vurmuştur. Büyük Birlik taban oyu olan yüzde 2 lik kısmının 0.2lere kadar geriletme başarısı ile AKP’nin kurduğu oyun kısmen hayat bulmuştur.
Bu meclis dışındaki partiler üzerinde oynanan oyun ile bu iki partinin en az yüzde 4lük oyunu kendi hanesine yazdırmayı başarmıştır.
HDP üzerinde kurguladığı oyun ile 2 seçim Kürt oylarını kendi hanesine yazdırmayı başarmış fakat yaşanan terörün azgın yüzü daha fazla bu oyunu devam ettirip PKK’nın dev olması ,devlet olması anlamına geldiği için bu oyundan geri adım atmaya karar vermiştir.
CHP içersinde kuruduğu oyun ile CHP’de parti kimliğini genel başkanın liderliğinin her daim sorgulandığı bir sürece sokarak istediğini elde etmiştir. CHP parti içersinde öyle bir hal almıştır ki parti içerisinde yaşananlar Liderin her daim arkasını kollamak zorunda kalmasına vesile olmuştur. Parti politikasının bile doğru zemine oturtulamayan bir yapı ile Türkiye’de ortaya koyduğu siyaset manasız bir hal almaya devam ediyor.
Baykal liderin haberi olmadan Sarayla görüşüyor, ondan sonra meclis başkanı adayı oluyor Lider bu hareketlere müdahil olamıyor.
CHP’de bir milletvekili çıkıyor PKK’nin lehine adeta HDP’li gibi açıklamalar yapıyor.
Bir başka milletvekili Türkiye’nin lehine adeta MHP’li gibi açıklamalar yapıyor.

CHP’de genel başkan adaylığında Kılıçdaroğlu’nun karşısında genel başkan adayı olarak çıkan bir isim önseçimde milletvekili seçilerek parti içinde kendi gücü ile siyasetine devam ediyor.
Bir başka vekili genel başkanın çarşaf listesini deliyor parti meclisine giriyor ve Gurup başkan vekili oluyor.
Bir başka milletvekili çıkıyor genel başkanlarının açıklamasının tam tersi istikamette açıklama yapıyor.
Ankara Belediye başkanını en çok yıpratan vekil, Atatürk posterini makam odasında indirdi diye partiden ihraç edilebiliyor.
Yani genel başkan her daim arkasını kollamak zorunda bir parti yönetiyor. Buda parti içerisinde bir çok taviz vermek zorunda kaldığı zamanlara yansıyor. Liderliğini korumak için verdiği tavizler yüzünden parti içinde herkes bildiği gibi konuşuyor. 4 adayın çıkması gerektiği son genel kurulda Kılıçdaroğlu’nun tek aday ile genel kurula gitmesinin manası nedir sizce?
Lidere benim sayemde bu koltukta oturuyorsun ifadesinin en somut örneğidir.

Şimdi Milliyetçi olan Akp MHP’nin dizayn sürecine başlıyor. Hâkimiyetin liderde olduğu tek parti olan MHP’de AKP için düzen değişmesi lazım.

Akşener olur, Özdağ olur, Oğan Olur, Aydın olur, Bahçeli olmasında kim olursa olur.

AKPnin niyeti Bahçeli’nin o koltuktan bir an evvel inmesi onun inip bu adaylardan hangisinin gelmesi önemli değil. Bu adayların 4’ü birleşip bir isim üzerinde toplansalar seçilen genel başkanın üzerinde demokrasin kılıcı gibi duracaklar.
Seçilen yeni genel başkan birinin istemediği bir karar verse diğeri diyecek benim sayemde bu koltuktasın, yani 4 başlı bir genel başkan seçilerek AKP’nin ve Erdoğan’ın istediği düzen kurulacak. Bahçeli’ye ulaşmakta, kafa kola almakta başarısız olan AKP, ABD, AB, ve İsrail, bu şekilde MHP’yi ele geçirecekler.

Bu genel başkan adaylarının hepsi iyi niyet halis hane duygular içersinde, bu yola çıktıklarını varsaysak bile, 4 başlı hatta bu adayların yanında olan eski genel başkan adayı ve MHP’de üst düzey görevlerde bulunmuş isimlerid,e başkanlık divanına girdiğini var sayallım. Başkanlık divanı toplantılarında, tüm divan üyeleri genel başkan edası ile o toplantıya katılacaklar, herkesin başkan olduğu bir toplantıdan sağlıklı kararı alabilecek bir babayiğit hiç görmedim. Zaten yaradılışa aykırı bir düzene doğru MHP sürükleniyor.
Basında açıklamalara bakmayın, AKP ve Saray’ın tek hedefi Bahçeli gitsin de kim gelirse gelsin, amaç Bahçeli’nin gitmesi. Sonra zaten MHP Saray’ın emrine dolaylı yoldan girmiş olacak.

Bahçeli’nin açıkladığı 2018 kurultay tarihi çok kötü bir tarih mi?
2019da yapılacak seçimlere 1 yıl kala yapılacak olan kurultay bugünden daha güzel olmaz mı? Seçimlere bir yıl kala gelip kongreyi kazansan 1 yıl sana yetmeyecek mi?

Neden Saray, AKP, ABD, AB, ve İsrail’in projesine çanak tutuyorsunuz.

Saygılar..

Orhan SAYAR

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.