AKP’NİN BIRAKTIĞINI CHP NİÇİN DEVRALIYOR?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
13.12.2016
A+
A-

“Acının bağIadığı sevgi, kuvvetIidir. “şeklinde anlamlı bir söz vardır. Acı üstüne acı yaşayan Türkiye, bu sözden yola çıkarak, birliğini, beraberliğini kuvvetli hale getirmelidir.

Acılar ayrışmayı, kutuplaşmayı değil, birlikten doğacak gücü oluşturmalı ve bundan sonra Türkiye’de yaşanacak acıların önüne geçmelidir. Beyin ve yürek zaten bu sağduyu da birleşiyorsa, herkesin yapması gerekende budur.

Türkiye’de elbette herkesin bu noktada birleşmesi, buluşması mümkün değildir. Çünkü Türk milleti var olduğu günden bu yana içerden ve dışarıdan düşmanları olmuştur ve bundan sonrada olacaktır. Her bombalı eylem sonrası, şehit olan asker ve polislerimizin ardından sevinç çığlıkları atan hainlerin ve şerefsizlerin de yaşadığı maalesef bu topraklardır.

Her gün bir yerden gelen şehit haberlerinin acısını yaşarken, son olarak İstanbul’da Beşiktaş- Bursaspor maçı sonra PKK’lı alçakların yaptığı bombalı eylem sonrası, 38 şehidimiz ve 155 yaralımız oldu. Bu acılı olay sonrası yüreğimiz yandı, nefesimiz daraldı.

Türk milleti olarak büyük acı duyuyoruz. Gencecik vatan evlatları yine bir terör eyleminin kurbanı oldu. PKK ve diğer terör örgütleri ara vermeden her alçaklığını sürdürüyor.

Bu millete, devlete terörle diz çöktüremeseler de (çöktürmeleri mümkün değil) kahpe pusularla, vücutlarına uyuşturucu basılmış teröristleri canlı bomba yaparak acı yaşatmaya devam ediyorlar.

Nutuklarla, klişe laflarla elbette terör eylemlerinin önüne geçilmedi ve geçilmesi de mümkün değildir.

Acılar böyle tükenmez.

Sorumluluk konumunda olanlar teröre, terör örgütlerine bugüne kadar verdikleri tavizleri de gözden geçirerek, bundan sonra hatalarından ders çıkarmayı düşünmeli ve uygulamalıdır.

Sözüm elbette en başta AKP iktidarınadır. Bu ülkede yapılan PKK açılımları, Irak ve Suriye konusundaki yanlış politikalar terör örgütlerine hayat öpücü ve güç olarak dönmüştü. Bugün yaşanan acılarda bunun büyük etkisi vardır.

AKP, özellikle 15 Temmuz sonrası bu hatalarından büyük ölçüde ders çıkarmış görünmektedir. Dün PKK’ya teslim ettiği Doğu ve Güneydoğu’da, MHP’nin de büyük desteğiyle terörle mücadele noktasında “taş üstünde taş koymama stratejisine” dönmüştür. Dün Habur’da, Oslo’da, Dolmabahçe’de HDP ile yanyana gelen AKP hükümeti, bugün azılı terörist destekçisi HDP’lilerin tutuklanma zeminini oluşturmuştur. Dün baş tacı yaptıkları PYD Başkanı Salim Müslim için şimdi “terörist” olarak yakalanma kararı çıkarılması da oldukça manidardır.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’in ” Bize yönelik operasyonları MHP yönetiyor” demesi de bu noktada çok anlamlıdır.

HDP ile yol yürümeyi AKP bıraktı. 7 Haziran seçimleri öncesi başlayan HDP’li yürüyüşe CHP başlamıştır.

CHP, AKP’nin bıraktığı HDP’nin neresinde boncuk bulmuştur da, kendisine yoldaş olarak onu seçmiştir?

Terör örgütünün siyasi uşağı olan HDP’ye, birde Atatürk’ün kurduğu ve şimdi ana muhalefet durumundaki CHP destek verirse, bu ülkede acı diner mi, terör biter mi?

İşte bu yüzden diyoruz. Herkes hatalarından ders çıkarmalı ve acıların bağladığı noktada kuvvet oluşturmalıyız.

Aksi halde birinin bıraktığı terör destekçilerini, öbürü alır ve desteklerse terör yüz bulacak, bundan sonrada kahpe eylemlerine devam edecektir.

Bir terör örgütüne asla taviz verilmemelidir. Taviz verene de dünyanın en şerefsiz gözüyle bakılmalıdır. Bu vatana sadakati olan herkes terör örgütleri karşısında dimdik durmalı ve bölücü düşüncelere asla geçit vermemelidir.

Özellikle AKP ve CHP’nin, PKK konusunda çıkaracağı çok ders vardır. AKP ders çıkarmaya yönelik adım atıyor, CHP neden ısrarla HDP’ye yanaşıyor?

38 vatan evladının o tertemiz yüzlerine bakın…

Zaten size en büyük mesajı onlar verecektir.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.