Akp’li Belediye Başkanı Hakkında Yolsuzluk İddiaları

10.04.2016
A+
A-

Düzce Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Ercan Katırcıoğlu, dün akşam ki meclis toplantısı 2’nci birleşiminde gündeme getirilmesi kararlaştırılan Denetim Raporlarının mecliste gündeme getirilmemesinin akabinde bugün bir basın açıklamasıyla rapordaki usulsüzlükleri, partisinin diğer meclis üyelerinin de hazır bulunduğu teşkilat binasında basın üzerinden kamuoyu ile paylaştı.

BELGELERİ CUMHURBAŞKANLIĞI,

BAŞBAKANLIK, İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI

DÜZCE VALİLİĞİ VE KAŞIKOĞLU’NA DA GÖNDERECEKLER!

Katırcıoğlu, meclis toplantısında ısrarlı bir şekilde açıklamada bulunmak istemesine karşın, başta meclis başkanvekili Salih Keskinli olmak üzere, AK Parti grubundan bazı meclis üyelerin karşı çıkması nedeniyle açıklayamadığı denetim raporundaki bulguları bugün basınla paylaştı.

Katırcıoğlu, belediye ve birimleri ile ilgili bulgularını madde madde açıklarken, elindeki belgeleri başta Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık olmak üzere, BİMER, İç işleri Bakanlığı, Düzce Valiliği ve Belediye Başkanı Keleş’le yaşadığı polemikle hafızalarda kalan AK Parti eski Milletvekili ve İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’na da göndereceğini belirterek, “Kendisinin il başkanlığı döneminde tespit ettiklerinin doğru olduğunu, tarihin tekerrür ettiğini kamuoyu bir kez daha görecektir” dedi.

Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Ercan Katırcıoğlu, Pazartesi günü yapılan ilk birleşimde, 2015 yılı denetim raporu okunması ve kamuoyunun bilgilenmesi gerekirken, bu hakkın engellendiğini ve raporun dün akşam yapılan toplantıda okunmasına karar verildiğini hatırlatarak başladığı açıklamalarında, siyasi partiler ve STK başkanlarının da toplantıya katılım sağlanmasının memnuniyet verici olduğunu vurguladı

Katırcıoğlu, MHP’li bir diğer meclis üyesi Ayhan Cicu’yla birlikte MHP adına denetim komisyonunda bulunduklarını söylerken, tespit ettikleri bir takım bulguların denetim raporuna konulmadığını bundan ötürü rapora şerh koyduklarını ifade etti.

KATIRCIOĞLU; “KELEŞ, HISIM VE AKRABALARINA 1 MİLYON LİRALIK İHALE VERMİŞ”

Düzce Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Ercan Katırcıoğlu, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in, hısım ve akrabalara Belediye üzerinden bir gelir sağlanmaması yönünde Danıştay kararları olmasına rağmen bir çok ihale verdiğini belirterek, Düzce’de yaşayan her insanın gasp edilen, buharlaştırılan her lirada hakkı olduğunu söyledi.

Belediye’de ve YEYPAŞ şirketinde taşeron işçi olarak çalışıyor görünmesine rağmen çalışmadan maaş alan AK Partili meclis üyesi Selahattin Sert’in, denetim komisyonu başkanı olmasının tarafsızlık ilkesine ters düştüğünü söyleyen Katırcıoğlu, Danıştay’ın hısım ve akrabalara belediye ihalelerinin verilemeyeceği yönündeki kararına rağmen 2015 yılında Başkan Keleş’in akraba ve hısımlarına 1 milyon liralık ( eski parayla 1 trilyon) ihale verildiğine dikkati çekti.

Katırcıoğlu, aynı şekilde 122 bin liranın da Düzce Belediyespor Kulüp Başkanının eşi ve kardeşlerine aynı şekilde tahsis edildiğini sözlerine ekledi.

YARDIM KOLİLERİNDEKİ UÇUK RAKAMLAR “BELGE OLMADAN AĞZIMIZI AÇMAYIZ!”

“Hiçbir dayanak, belge olmadan ağzımızı açmayız” diyen Katırcıoğlu, aynı şekilde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde yapılan usulsüzlükler olduğunu, Ramazan ayında yardım kolisi adı altında yapılan harcamaların uçuk rakamlardan oluştuğunu iddia etti.

MHP grubu olarak, denetimlerde elde ettikleri bu bulguların hesabını birilerinin vermesini talep ettiklerini söyleyen Katırcıoğlu, Düzce’de yaşayan her insanın gasp edilen, buharlaştırılan her lirada hakkı olduğunu ifade etti.

“30 OTOBÜS İÇİN AYLIK 900 BİN LİRA KİRA BEDELİ ÖDENİYOR”

Belediye Özel Kalem Müdürlüğünün 2015 yılı ikramlık fındık alım bedelinden, kolonya alımlarına, spor, ramazan gıdası ve saat kuleleri konulardaki harcamaların fahiş fiyat üzerinden yapıldığını iddia eden Katırcıoğlu, 30 toplu taşıma otobüsünün kiralanması konusunda da usulsüzlükler yapıldığını savunarak, YEYPAŞ üzerinden yapılan kiralamada, her bir otobüs için aylık 30 bin liranın üzerinde bir bedelin ödendiğine dikkati çekti. Katırcıoğlu, “Biz araştırdık. Son model araçlarla bugünün fiyatıyla en fazlası 10 bin lirayı bulmuyor” dedi.

YEYPAŞ üzerinden yapılan tüm satın alımlarda da şaibeler bulunduğunu ifade eden Katırcıoğlu, bazı kesimlerin seslerini kesmek istediğini ancak bunu başaramayacaklarını dile getirerek, “Düzce halkının parasının çarçur edilmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.