AKP’li başkanın “makam aracında şampanya şişeleri” haberini yaptı gözaltına alındı

09.04.2016
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Menderes Türel’in makam aracında alkollü içki olduğuna ilişkin fotoğraf yayımlayan gazeteci Kadir Tekin’in gözaltına alınıp nezarethaneye atıldığı belirtildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Menderes Türel’in makam aracında alkollü içki olduğu iddiasına ilişkin fotoğraf yayımlayan gazeteci Kadir Tekin’in gözaltına alınıp nezarethaneye atıldığı belirtildi. Gazeteci Kadir Tekin açıklamasında AKP’li Başkan Menderes Türel’in kendisini gazeteci oalrak tanıttığını altını çizerek “Gazetecilik faaliyeti sebebiyle bu tür uygulamalara maruz kalmam üzüntümü iki kat arttırmıştır” dedi.

Antalya’da yayın yapan “7-24haberci.com” adlı haber sitesinde yayımlanan “Makam aracında şampanya şişeleri” başlıklı haberde, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Menderes Türel’in Milli Takım kaptanı Arda Turan ile birlikte çekilmiş selfie fotoğrafı yer aldı. Fotoğrafın AKP’li Hacı Tunç tarafından sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldığına dikkat çekilen haberde, fotoğrafta yer alan iki şişenin de “şampanya şişesi” olduğu ileri sürüldü.

İŞTE YAYIMLANAN O KARE

Bu haberin ardından haber sitesinin İmtiyaz Sahibi Kadir Tekin yazılı açıklama yaparak başına gelenleri aktardı.

“3 ADET SİVİL POLİS MEMURU EVİME GELEREK…”

“Dün tarafıma yapılan ve güya hukuki olan haksız uygulamadan sonra açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur” diyen Kadir Tekin şöyle devam etti:

“Yazmış olduğum haberde hiçbir şekilde hakaret etmeme rağmen, haberin yayınlandığı gün Cumhuriyet Savcısı Mustaf Şeran’a şikayette bulunulmuş, bunun karşılığında tarafıma herhangi bir tekzip yada açıklama metni yollanmamasına karşın aynı gün akşam saat 20,00 sıralarında Antalya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne bağlı 3 adet Sivil polis memuru evime gelerek Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla hakkımda gözaltı kararı olduğunu bu karar gereğince emniyete götürmeleri gerektiğini söyleyerek eşimin ve çocuklarımın yanında sanki ağır ceza suçlusuymuşum gibi göz altına alındım.”

“Bir terörist gibi” muamele gördüğünü öne süren Gazeteci Tekin, “Azılı bir suçlu gibi ayakkabı bağcıklarımda dahil olmak üzere Nezarethanede ertesi gün yani bugün saat 10.00 a kadar bekletildim” dedi.

“ÜZÜNTÜMÜ İKİ KAT ARTTIRMIŞTIR”

Yaşadığını belirttiği hukuksuz uygulamalar nedeniyle hakkını arayacağını ifade eden Kadir tekin, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Cumhuriyet Savcısı’nın huzuruna çıkartılma tutuklama tehdidiyle karşı karşıya bırakılma her ne kadar kanuni gibi görünse de bu tür uygulamalara maruz kalmış nadir kişiden biri olmak şahsımı derinden yaraladığı gibi gazetecilik faaliyeti sebebiyle bu tür uygulamalara maruz kalmam üzüntümü iki kat arttırmıştır. Birisine hakaret ettiği için bu muameleye maruz kalan başka bir gazeteci ve ya başka biri varsa ve bunu biz bilmiyorsak kamuoyundan özür diliyoruz. Bu hususu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

ODATV

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.