AKP’li adaydan ‘rüşvetli’ propaganda

AKP’li adaydan ‘rüşvetli’ propaganda
30.11.2018
A+
A-

AKP’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan iş adamı İsmail Gürkan “Herkes evini yapacak kimse rüşvet vermeyecek” diye seçim afişi yaptırdı. Sözcü’ye konuşan Gürkan “Kendimi bildim bileli Beykoz bölgesinde tapu sorunu var. Ben başkan olursam bu sorun ortadan kalkacak. Ben bunu vurgulamaya çalıştım” dedi.

İmar sorunları ile gündeme gelen Beykoz’da iş adamı İsmail Gürkan, AKP’den Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. 16 Kasım’da AKP Beykoz İlçe Başkanlığına giden Gürkan, Muhammed Hanefi Dilmaç’a adaylık dilekçesini teslim etti.

“HERKES EVİNİ YAPACAK KİMSE RÜŞVET VERMEYECEK”

Gürkan, ilçenin bazı bölgelerine astığı propaganda afişinde de dikkat çeken bir seçim vaadinde bulundu. Gürkan’ın seçim afişinde “Herkes evini yapacak kimse rüşvet vermeyecek” dediği görüldü.

“İLÇEDE TAPU SORUNU VAR”

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan İsmail Gürkan, 66 yaşında olduğunu ve doğma büyüme Beykozlu olduğunu belirtti ve “Kendimi bildim bileli Beykoz bölgesinde tapu sorunu var. Ben başkan olursam bu sorun ortadan kalkacak. Ben bunu vurgulamaya çalıştım” dedi.

RÜŞVET Mİ VERİLİYOR?

Gürkan “İlçede ruhsatlar rüşvetle mi çözülüyor” sorusuna ise yanıt vermedi.

24 YILDIR AKP YÖNETİMİNDE

Söz konusu afiş, 24 yıldır AKP’li başkanlar tarafından yönetilen ve ismi imar sorunları ile sık sık gündeme gelen Beykoz için “İmar sorunu rüşvet ile mi çözülüyor” sorusunu akıllara getirdi. Beykoz’da AKP’li Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek iki dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.