DOLAR 5,7845
EURO 6,3850
ALTIN 271,5
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Hafif Yağmur

Akp’de Ülkücülük Yaşıyor Musun Sadık Yakut ?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
19.11.2013
72
A+
A-

Türklük düşmanlığı üzerine kuruluş felsefesini belirleyerek yola çıkmış olan AKP , kurulduğu günden bu yana bu misyonunu aksatmadan sürdürmüştür. Bu misyonunu yaşatmak ve güçlendirmek için son zamanlarda da büyük bir atağa geçmiştir. Türkiye’de Türklüğü ortadan kaldırmak için adeta seferberlik ilan etmiştir. AKP’nin Cumhurbaşkanı olmaktan öteye gidemeyen Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeminli kardeşler gibi el ele vererek Türklüğe darbe üstüne darbe vuruyorlar. AKP iktidarında “Türküm” demek yasak, Atatürk’ten bahsetmek suç ama Türklük düşmanlığı yapmak serbest, Türklük düşmanlarını baş tacı etmek asli görev olmuştur…

Vatanseversen, bayrağını seviyorsan mücadele edilmesi gereken kişisin, PKK’lıysan, bölücüysen yüceltilecek kişisin. AKP’nin zihniyeti bu formatta çalışmaktadır. Diyarbakır’da yaşanan rezaletler bunun somut örneğidir. Türk milletini bölmek isteyen hainler AKP’nin adeta ailesi gibi karşılanmıştır. Başbakan Erdoğan “Kürdistan’a selam yollamaktan” adeta bitap düşmüştür. 2007 Yılında “Kabile Şefleriyle Görüşmem “diye kamuoyunun gazını alan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’daki toplu nikah töreninde PKK’nın hamisi Mesut Barzani’nin kafasındaki konfetileri kendi eliyle topluyordu. 2007’deki lafta kalan sözünden sonra Erbil’de sazlı sözlü ortamlarda buluşmaları ve gerçekleşen son AKP kongresinde “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde onu baş konuk yapmaları, zaten AKP’nin çok yüzlü siyasetinin rezalet kesitlerinden birisidir.

Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta Türklüğe, Türk milliyetçiliğine, Ülkücülüğe düşmanlığını gösterirken, son olarak ihanet manzaralarını izledik. Bu manzara karşısında aklıma direkt AKP’den bir isim geldi: Sadık Yakut.

MHP Grubuna “Gönülden bağlı olduğum Türk Milliyetçiliği ve ülkücülüğümden taviz vermeksizin sürdürmeye çalıştığım siyasi faaliyetlerime, gelinen nokta itibariyle MHP çatısı altında devam edememenin üzüntüsü içindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle MHP’den istifa ediyor, Siyasi Partiler Kanunu ve parti tüzüğü hükümleri doğrultusunda gereğini diliyorum.” yazısını göndererek MHP milletvekili iken istifasını sunan Kayseri AKP milletvekili Sadık Yakut ve benzerleri şimdi AKP’nin ihanetlerine hizmet sunmaktan başka ne yapmaktadır?

AKP’ye geçtiği gün utanmadan “Ömrümün sonuna kadar ülkücü olarak kalacağım.” diyen Sadık Yakut MHP’den istifa ederken söylediklerini, bugün AKP’de yaşananlar karşısında acaba hatırlıyor mu?

Sadık Yakut “Ülkücülüğü AKP’de de yaşayacağım.” dediğinde Recep Tayyip Erdoğan o gün “AKP’de buna müsaade etmeyeceğini ve kırmızı çizgilerinin olduğunu” söylemişti. Recep Tayyip Erdoğan bırakın Ülkücülüğü yaşatmayı her fırsatta Ülkücülere “Terörist, köpekçi, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz, Fatih-a okumayı bilmezler, biz bunların cemaziyülevvelini biliriz, çapulcular” şeklinde hakaret ve küfürler etti, Sadık Yakut’tan ise ses çıkmadı.

Recep Tayyip Erdoğan “Milliyetçiliği ayaklar altına aldık.” dedi, Sadık Yakut’tan ses çıkmadı.

Recep Tayyip Erdoğan “Türk milleti diye bir şey yoktur.” dedi, Sadık Yakut’tan yine ses çıkmadı.

AKP şerefini PKK ile pazarlık masalarında kaybetti, Sadık Yakut’tan hiç ses çıkmadı.

Atatürk’ün resimleri, T.C kısaltmaları , “Ne mutlu Türküm Diyene” sözü her yerden kaldırılmaya başlandı, Sadık Yakut’tan hiç ama hiç ses çıkmadı.

Sadık Yakut MHP’de yaşayamadığın Ülkücülüğü AKP’de yaşadığını mı sanıyorsun? Ses ver Sadık Yakut, ses ver!

PKK’yı yol ve dava arkadaşı edinmiş, Barzani ile Kürdistan şantiyesi kurmuş, BOP’un sürüngenliğini yapan AKP’de Ülkücülük yaşamak ve Türk milliyetçisi olmak nasıl oluyor, bizlere bir anlatsan Sadık Yakut!

MHP’den ayrılırken “Her zaman inancımın potasında eriterek düstur haline getirdiğim siyasal ilkelerin ve doğruların arkasında oldum. Eğilmedim, bükülmedim, kula kulluk etmedim” diyen Sadık Yakut’a sormak gerek, AKP’deki bu eğilmeler, bükülmeler hangi menfaatin karşılığıdır?

Sadık Yakut’un içine düştüğü bu hazin durumun aynısını Ahmet Kutalmış Türkeş, Naci Bostancı, Selçuk Özdağ, Zafer Çağlayan ve benzerleri için de geçerlidir. AKP’de bulunan bir Ülkücünün, Türk milliyetçisinin ülkücü kimliği anında hükümsüz kalmaktadır. Çünkü AKP’nin kuruluş felsefesi bunu mecbur kılmaktadır.

Sadık Yakut’un MHP’den istifa ederken söylediği sözler ömür boyu onun ayıbı ve utancı olacaktır. Hele o AKP kimliğini taşıdıkça, şahsiyetinin nasıl şekillendiğini tüm Ülkücüler görecektir. Büyük laf konuşup, altında kalmak diye Sadık Yakut’un düştüğü hale diyorlar herhalde…

Recep Tayyip Erdoğan yakında Sadık Yakut’un başını çekeceği bu ekibi İmralı’ya Öcalan ile pazarlığa gönderirse şaşmamak lazımdır. Türk milliyetçiliğine ve Ülkücülüğe “Sadık” olmayan ‘Yakut’lar da koşa koşa Öcalan’ın ayağına gidecektir, bundan emin olun.

Sadık Yakut, MHP’lilere ve Ülkücülere MHP’den ayrılırken söylediğin sözlerden dolayı kamuoyuna bir özür borcun var… Hadi Recep Tayyip Erdoğan’dan izin alabilirsen MHP’den hemen özür dile…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.