AKP ve muhaliflerin işbirliği

25.04.2016
A+
A-

 

 

MHP üzerinde nasıl bir operasyon yapıldığı, artık bütün ayrıntıları ile ortaya çıkmıştır. Çok yönlü ve planlı bir süreç işletiliyor. Hedef, MHP’yi yok etmekten çok etkisizleştirmektir. Zira, büyük badireler atlatan, ateş ve ölümle sınanmış, her türlü kumpas ve fitneye maruz kalmış bu kutlu davanın hiçbir şekilde yok edilemeyeceğini, Türk milleti var oldukça devam edeceğini biliyorlar.

MHP ÜLKENİN TEMANITIDIR
Akıl ve izan sahibi herkes kabul eder ki, MHP var oldukça, bu ülkenin varlığı ve birliğini bozmak mümkün değildir. MHP özgül ağırlığı, sandık ağırlığından çok daha yüksek bir partidir. Bu milletin çelik çekirdeğidir. Dolayısı ile sandık sonucu ne olursa olsun, bu ülkenin ve milletin geleceğinde birinci derecede etkilidir. Cumhuriyeti kuran iradenin tamamlayıcısı olarak, kollayan ve yaşatan iradedir. Hedef olmasının sebebi de burada yatmaktadır. Her yolu denediler, her şeyi yaptılar, ama sonuç alamadılar. Şimdi de içeriden yıkmayı deniyorlar.

ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?
Sayın Devlet Bahçeli’nin siyasetinin, söylediklerinin, tespitlerinin doğruluğu ve haklılığı ispatlanmış ve zemin bulmuşken, diğer tarafta AKP kendi içindeki dehşet dengesinin girdabında kıvranıp, dağılma ve yok olma sürecine girmişken, birden bire MHP’ye genel başkan aramaya kalkışmanın makul ve mantıklı hiçbir izahı yoktur. Nitekim, genel başkan adayı olarak ortaya çıkanların MHP yönetimi ve sayın Genel Başkan için söyledikleri, aslında kendi yetersizliklerinin ve yanlışlarının itirafı olmaktan ileri gidememektedir. MHP’yi iktidara taşıma iddiasında olanlar ve bunu da uydurma kamuoyu yoklamalarıyla ispatlamaya çalışanlar, zaten bu partinin içinde, hatta yetkili organlarında görev almışlardı. En basit şekliyle sormak gerekmez mi, eğer bu kadar kerametiniz, beceriniz, karşılığınız vardı ise, şimdiye kadar neden bunu gören duyan olmadı? Aday olduğunuz bölgelerde genel oy ortalamasının zerre kadar üzerine çıktığınızı iddia edebilir misiniz? Yıldıray Çiçek kardeşimin yazdığı ve her biri ispatlı şahitli sicillerinizi nereye koyacaksınız?

BİRBİRLERİNİ SUÇLAYACAKLAR
İşin hukuki yanı ayrı bir tartışmadır ve işin uzmanları, bir sonuç alınamayacağı yönünde hemfikirdirler. Zaten bu kadar acele edip bir oldu-bittiye getirmek istemelerinin sebebi budur. Ancak, bu boş ve beyhude bir çabadır. Biz, mutlaka değerlendirilmesi gerekin bir başka hususa dikkat çekmek istiyoruz. Her biri ayrı bir keramet sahibi olduğunu söyleyen şu anda 4 aday var. Bu sayının daha da artması kuvvetle muhtemeldir. Bir an için bu kurultayın toplandığını var sayalım. Peki, partiye 4 Genel Başkan birden mi seçilecek? Aday olduğunu ilan edenlerden herhangi birinin diğerine tahammülü olduğunu, kaybetmesi durumunda sonucu kabullenip oturacağını duyan, gören olmuş mudur? Bu gidişin sonun nasıl geleceği şimdiden bellidir. Zira aday olduğunu söyleyenlerin çok yakında birbirleri hakkında çok ağır suçlamalar yaptıklarını duymak bizi asla şaşırtmayacaktır.

TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT
Gelelim madalyonun öteki yüzüne. Yine her zaman konuşulan, ancak her ne hikmetse hiç işin aslına girilmeyen AKP’nin MHP üzerindeki operasyonlarla bağlantısına. Önce bir tespit yapalım: Yine akıl ve izan sahibi herkes kabul edecektir ki, MHP olmasaydı, AKP ve CHP yanlarında HDP’yi de alarak bugün Cumhuriyeti ve devleti var eden bütün değerleri yerle bir etmiş, başkanlık karşılığında PKK’nın bütün taleplerini Anayasal olarak da hayata geçirmiş olurdu. Çözüm denilerek ülkenin varlığının ve birliğinin nasıl çözüldüğü ve bugünkü kanlı ortama gelindiğini hiç kimse unutmasın. AKP’nin varmak istediği asıl hedefin önündeki tek ve aşılmaz engel MHP’dir. Dolayısı ile AKP için en iyi MHP, kendi iç sorunlarıyla meşgul edilmiş, hırpalanmış, tartışmaya açılmış ve özgül ağırlığını kullanamaz duruma getirilmiş MHP’dir. Şu an da tam da bunu yapıyor. Tavşana kaç, tayıza tut diyor. Bir taraftan genel merkezi haklı buluyormuş gibi bir tavır alıyor, diğer taraftan genel merkezi ve sayın Bahçeli’yi hedefe koyarak, muhaliflere gaz veriyor. Bundan sonraki tavrı ve tarzı da farklı olmayacaktır. Bugünkü durumun, yani MHP’de sanki bir belirsizlik varmış havasının mümkün olduğu kadar uzun sürmesi ve yayılması için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

MUHALİFLER AKP’YE HİZMET EDİYOR
İçindeki dehşet dengesini artık dizginleyemeyen ve her an patlayacak olan asıl parti, AKP’dir. Erdoğan ve Davutoğlu arasındaki iplerin tamamen kopma noktasına geldiğini, artık yanaşma ve beslemeler ilan ediyor. Karşılıklı kılıçlar çekilmiş ve fırsat kollanmaktadır. Muhalif olarak ortaya çıkanlar olmasaydı, emin olun bugün Türkiye’nin birinci gündemi terör ve ihanet, ikinci ve değişmeyen gündemi de AKP içindeki bu kargaşa ve gelecek tartışmaları olurdu. Kaldı ki, Türkiye’nin iyi yönetilemediği, duvara tosladığı, içeriden ve dışarıdan amansız şekilde kuşatmaya alındığı yine herkesin kabul etiği acı bir gerçektir.

HERKES AKLINI BAŞINA ALMALI
Bütün bunlar, genel başkan olacaklarını iddia edenlerin aslında neye ve kime hizmet ettiklerini, kimlerin işini kolaylaştırıp, ülkeye ve millete neye mal olduklarını anlamaya da, anlatmaya da fazlasıyla yeterlidir. Onun için bir defa daha ve altını çizerek, herkesi aklını başına almaya ve tarafını doğru seçmeye davet ediyoruz. Hiç kimsenin ülkenin geleceğinin teminatı olan MHP’yi meşgul etmeye hakkı yoktur. Zira, meşgul edilen, operasyona tabi tutulan MHP değil, Türk milletinin geleceği ve varlığıdır.
Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.