Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

AKP, Terör Örgütlerinin Hayat İksiridir !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
06.06.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Başbakan Erdoğan son AKP grup toplantısında “MHP’yi adeta bir vagon partiye dönüştürmüştür. 2010 halk oylamasında, terör örgütleriyle aynı safta yer almayı seçmiştir.” diye akıl ve mantığı zorlayan bir konuşma yapmıştır. MHP ve terör örgütleri yan yana … Bunu söyleyebilmek için bir insanın ağır bir travma geçirmesi lazımdır.

Hem de AKP’yi Recep Tayyip Erdoğan mı yoksa Öcalan mı yönetiyor belli değilken bu cümle nasıl bir zekanın ürünüdür sizce?

Hele (AB)(D)ullah Öcalan’ın İmralı tutanaklarında söylediği “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim” sözü tarihe geçmişken… Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 /25 Aralık sonrası yaşadığı travma daha da artmaktadır. Bunu da konuşmalarına daha fazla yansıtmaktadır. Yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarından dolayı köşeye sıkışan Recep Tayyip Erdoğan, kendini Çankaya Köşküne atarak kurtarmaya çalışmaktadır.Yaşadığı stres ve telaştan dolayı ağzından çıkanları bu yüzden kulakları duymamaktadır.

MHP ve terör örgütlerini yan yana anmak, sağlık yönünden tedavi isteyen bir durumdur. 2010 yılında AKP ve PKK çok stratejik bir şekilde beraber çalışmıştır. Bunu da (AB)(D)ullah Öcalan 12 Eylül 2010 referandumundan hemen sonra Akşam Gazetesinde çıkan röportajında şu şekilde deşifre etmişti :

“Biz isteseydik bu referandumu kesin kaybederlerdi. Biz ‘Hayır’ deseydik, bu değişiklik paketinin geçmesi imkânsız hale gelirdi. Erdoğan’a son bir şans verdik, bunu iyi görmesi gerekir. Umarım bundan sonra demokratik anayasa ve demokratik çözüm konusunda olumlu gelişmeler olur.”

Öcalan’ın bu sözleri de ortada iken AKP’ye utanma ,şeref ve haysiyet gibi duygular hiç mi uğramıyor da terör örgütleriyle MHP’yi yan yana gösteriyorsunuz?

PKK Güneydoğu’da yolların kontrolünü bile ele geçirmişken, PKK’ya karşı sesiniz çıkmayıp ,MHP’yi birde onlarla hareket ediyor şeklinde göstermek gerçekten dehşet bir karakter meselesidir.

PKK’lı Sırrı Sakık’ın Ağrı’daki seçimleri “Kazanan barış sürecini yürüten BDP, AKP, Sayın Abdullah Öcalan’dır. Sözün özü Ağrı’da kaybeden yok. Sayın Başbakan ve AK Parti yönetimi de sonuçlara bir yenilgi olarak bakmamalı” şeklinde değerlendirirken bile bu konuşmayı yapan Başbakan Erdoğan, sen bırak Çankaya köşküne kendini atma yollarını da , en yakın hastane de geçirdiğin travma adına tedavi ol…

AKP PKK ile tek vücut olmuş şekildedir. Diğer terör örgütlerini de istihbarat birimleri aracılığı ile yönlendirdiği iddiaları daha cevabını bulamamıştır. Gezi olaylarında ve Soma’da yaşanan acıdan sonra çeşitli illerde başlayan olaylarda terör örgütlerinin AKP’yi algı yaratarak nasıl kurtarmaya çalıştıkları ortadadır. Soma’da acıyı paylaşma bahanesi ile yollara dökülüp ambulanslara saldıran terör örgütleri , bu hareketleri ile Soma’dan dolayı büyük tepki gören AKP’yi kurtarmaya çalışmadı da kime çalışmıştı?

Sadece Türkiye’deki terör örgütleri değil , komşu ülkelerdeki terör örgütlerine bakın hepsinin AKP ile muhakkak bir bağı vardır. Sadece Suriye’ye bakın her şeyi çok net görürsünüz. Terör örgütleri MHP’yi övmeyip , niye hep AKP’yi övüyor? AKP ile PKK’nın birbirinden farklı düşündüğü bir durum gören var mıdır?

MHP’nin Türkiye sevdası , milli ve manevi değer yargıları açısından bir terör örgütü ile yan yana gelmesi mümkün değildir. Ama yabancı projelerin taşeronu durumundaki AKP için yan yana gelebilmek oldukça mümkündür. Bunu aklı, mantığı olan bilir ve görür.Bunu sadece bir ahmak ve aptala anlatmak zordur. Başbakan Erdoğan’da sadece onlara seslenmektedir herhalde…’Onlardan kimi kandırırsam o kâr’ mantığı ile yaklaşmaktadır.

Ama terör örgütleri ile MHP’yi yan yana anarken bir insanın Allah korkusu olur. Zaten Türkiye’nin yaşadıkları ,Allah korkusunu kaybedenler tarafından yönetilmekten olmuyor mu?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.