Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Akp kolluk kuvveti”bağımsız ülkücüler”

21.12.2010
A+
A-

Çok garip işler oluyor Türkiye’de.

 

Mesela Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz günlerde bir grup genç “Bozkurt işareti” yaparak Ökkeş Şendiller’i protesto edip “Kahramanmaraş Katliamı sorumlusu” ilan ettiler.

 

Ökkeş Şendiller’in bugünkü konumunu elbette bir ülkücü olarak benim tasvip etmem mümkün değil. Fakat onu “Kahraman Maraş olaylarının” sorumlusu olarak ilan etmek, kendi ayağımıza kurşun sıkmaktan farklı değil. Üstelik bu suçlama doğru da değil.

 

Anlaşılan o ki, birileri çoluk çocuğun eline birkaç kuruş tutuşturup “gidin, bozkurt işareti yapın ve Şendiller’i suçlu ilan edin” dedi.

 

Aynı akşam tüm TV’ler “Ülkücüler Ökkeş Şendilleri katliam sorumlusu ilan etti” diye haber yaptı.

 

Bu tezgâhın, ya AKP’liler tarafından veya “Bağımsız Ülkücüler” tarafından yahut her ikisinin birlikte düzenlendiğini düşünüyorum. Çünkü şu anda AKP’nin vereceği her talimatı yerine getirmeye müsait tek oluşum bunların platformu.

 

Şimdilik Başbuğ hakkında bir şey diyemiyorlar ama eminim Ramiz Ongun önderliğindeki bu platform seçim yaklaştıkça taşeronluklarını Başbuğ üzerinden de yerine getireceklerdir.

 

Hele Ramiz Ongun başbakanın uçağına bir kez daha binsin, bakın o zaman “AKP’nin aslında MHP’den daha milliyetçi, daha ülkücü bir parti olduğunu” nasıl ilan ediyor, görürsünüz.

 

***

 

Dediğim gibi, Şendiller’i Maraş olayların sorumlusu ilan etmek, ülkücülerin katil olduğunu kabul etmekten başka bir şey değildir ve bu, alçakça bir iftiradan başka bir şey değildir.

 

Ülkücüler, o dönemdeki hiçbir olayda suçlu değildir. Ülkücüler “meşru müdafaa” yapmışlardır. Maraş, Çorum, Sivas vs gibi olaylar komünist komitacıların tezgâhladığı, ülkemizi bölme provalarından başka bir şey değildir. Basın ve sanat camiasına hâkim olanların çoğu kanı bozuk komünist kırması olduğu için ülkücüleri her olayda suçlu ilan etmişler, yaptıkları filmlerde, dizilerde bu alçak iftiralarını sürekli işlemişlerdir.

***

 

Referandum öncesinde, her gün manşetlere ve TV ekranlarına taşınan öküzler, referandum sonrası kullanılmış birer peçete gibi çöpe atıldıklarının hala farkına varamamış olacak ki öküzlüklerine devam ediyorlar.

 

Neymiş, “Bağımsız ülkücü platformuymuş, MHP’yi baraj altında bıraktırmak için il il gezeceklermiş”…

 

Anadolu’da milli mücadele başladığında İstanbul’da ingilizle, fransızla kucak kucağa oturup “Mustafa Kemal ve arkadaşlarını nasıl hal’ledeceklerini” konuşan alçaklardan bir farkları var mı bunların, varın siz düşünün artık.

 

Eminin seçim yaklaştığında bunlara yine konsomatrislik yaptıracaklar, bunlar da yine “assolist havalarına” bürünüp “çile çekmiş ülkücü” ajitasyonu yapacaklar. Öküzlüğün bu kadarına da pes doğrusu.

***

 

MHP dışındaki herhangi bir partiye oy vermek ülkenin bölünmesine rıza göstermek demektir. MHP aleyhinde faaliyet göstermek Türkiye’nin birliği ve Türk Milleti’nin huzuru aleyhinde faaliyet göstermek demektir. Sıradan insanlar bu hakikatlerin farkında olmayabilirler. Fakat bir kimse ülkücü olmak iddiasında ise bu hakikatlerin farkında olmak durumundadır.

 

Referandumda evet diyerek AKP’nin bundan sonra yapacaklarına yol verenlerin bırakın ülkücü olmasını, adam bile değildirler.

 

Diyelim ki AKP’nin “12 Eylülden hesap soracağız” havucuna kanarak aldandılar. Bunu maruz görelim. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen, bırakın hesap sormayı, AKP darbecileri ödüllendirdi. Buna rağmen hala AKP’nin kuyruğu, fedaisi, tetikçisi olmaya devam etmeleri artık maruz görülecek bir şey değildir. Hala AKP’nin gemisine rüzgâr olmaya devam etmeleri ve MHP aleyhinde çalışmaları, onların savaşta karşı cepheye geçip bizim askerlere kurşun yağdırmalarından başka bir anlam taşır mı?

 

Kılıçtaroğlu CHP’si rotasını çizdi ve “Che yoldaşlığı, Genel af, Etnik kültür temelinde demokratik özgürlük, PKK avukatlarını parti yetkilisi yapmak” gibi adımlar atarak, AKP ve DTP ile “zihniyet kardeşi” olduğunu ilan etti.

 

AKP, 8 yılda, bütün milli servetlerimizi satıp devletin içini boşalttı, PKK’nın bütün taleplerini yerine getirerek bölücü olmayı demokratik bir hak haline getirdi. Artık bölücüler, AKP koruması altında taleplerini rahatlıkla dile getirebilmekte. PKK’lıların ifadelerine dayanarak, PKK ile mücadele etmiş ne kadar şerefli komutan varsa içeri tıkıldı.

 

AKP ve CHP’nin kavgası sadece “ülkeyi kimin daha hızlı böleceği” konusundaki anlaşmazlık sebebiyledir.

 

Bu ülkenin artık AKP’nin veya CHP’nin iktidarına tahammülü yoktur.

 

Bizim, 2011 seçimlerinde MHP’yi iktidar edemezsek, İstiklal marşını yeniden yazmak mecburiyetinde kalacağımız çok açık. Hala bunun farkında değil misiniz?

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.