Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Akp için teröristsen değerlisin, Değilsen önemin yok!

20.03.2013
A+
A-

İsmail Özdemir

“Dünya’da Türkiye gibi bir başka ülke yoktur”lafını sıkça duymuşuz, herhangi bir vesile ile yurt dışında bulunmuşsak bunun ne anlama geldiğini daha iyi anlamışızdır. Türkiye’nin aslında ne kadar büyük, köklü ve güzel bir ülke olduğunu ifade etmek için Türk Milleti’nin özlü sözleri içerisinde kendisine ayrı bir yer edinmiştir bu söz.

Ancak Türkiye, AKP sayesinde bu sözlerle adından bambaşka bir şekilde bahsettirmeyi de başarmıştır.

Mesela Dünya’nın hiçbir ülkesinde milli kahramanların aşağılandığına şahit olmazsınız, hiçbir ülkesinde ülkesinin ve milletinin güvenliği, birlik ve bütünlüğü uğruna mücadele vermiş isimlerin tutuklanarak ceza evlerine konduğuna rastlamazsınız, hele ki terörizme karşı mücadele etmişken “terörist” olmakla kendi evlatlarını suçlayan bir başka ülkeye daha denk gelmenizin imkanı yoktur. İşin en ilginç yanı terörle mücadele eden kahramanlarını, terörist olarak suçlayan ancak ülkeyi ve milleti bölmek için yıllarca masum insanların kanını döken teröristlerin ise el üzerinde tutulduğu, onların sözlerinin ülkenin sorunları için yol haritası olarak benimsendiği bir ülkeyi bulabilmenizin ise mümkünatı bulunmamaktadır.

İşte Türkiye bu alanda AKP ile bambaşka bir kulvar oluşturmuştur.

AKP için PKK’nın Yeri Başlarının Üstüdür

Terörü bitiren her ülke, önüne koyduğu politikaların her birinde şiddete bulaşmış, terör örgütünün kurucuları arasında bulunmuş, eylemlere karışmış hiçbir teröristi muhatap dahi kabul etmemişken, AKP bugün bebek katili başta olmak üzere, PKK’nın tüm yöneticilerini muhatap alarak onların talepleri doğrultusunda sözde terörü bitirmeye çalışmakta, özde ise PKK’nın istediği ve hedeflediği ne varsa hepsine ulaşma noktasında yol açmaktadır.

Öyle bir zillet yüklü dönemi yaşıyoruz ki, inanın ülkeyi AKP ve Başbakan Erdoğan mı yoksa PKK ve elebaşısı bebek katili mi yönetiyor belli değil. Oslo’da kurulan ilk pazarlık masasında “hedeflerinin %95 oranında aynı olduğu” ifade edilen bebek katili ve Başbakan Erdoğan’ın bu şekilde algılanmaya başlaması ise artık kimseyi şaşırtmamaktadır.

AKP için teröristlere layık görülen yer öyle anlaşılıyor ki başlarının üstüdür. PKK’lıların AKP tarafından gördüğü samimi muamelenin de bundan başka bir izahı yoktur. Ancak Türk Milleti’ne hizmet etmek için yıllarını veren, kendisini milletine adayan, ülkesinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatını ortaya koyan isimler ise aşağılanmaya layık görünmektedir.

Geride bıraktığımız gün 98. yıl dönümünü idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi’nde, Çanakkale’yi geçilmez yapan Türk Askeri, bugün terörist olmak suçundan müebbet hapisle yargılanıyor. Devleti ve milleti bölmek amacıyla PKK terör örgütünü kuranlar ve mensupları ise Türkiye’nin geleceğini planlıyorlar. Kanı ve sütü bozuk olmayan kim bu hali kabul eder?

İhanetten Başka Ne Denir?

Bebek katili ile AKP’nin yürüttüğü görüşmelerin üzerinden aylar geçmiş olmasına karşın AKP hala neyi görüştüğünü, neyi konuştuğunu açıklayamıyor, bunun yerine her yerde PKK’lılar ve BDP’liler ile birlikte terörist başı konuşuyor ve gündemi bu isimler belirliyorsa, işin sonucunda kimin kazanacağını görebilmek için AKP’nin iktidardaki kabinesinde bulunup, neler döndüğünü biliyor olmaya gerek yoktur. Zira aklı başında, akıl sağlığını kaybetmemiş herkes Türkiye’nin nereye götürülmek istenildiğini anlamış bulunmaktadır.

Diğer taraftan birkaç gündür medyadaki bazı kesimlerin ifadelerinden anladığımız üzere, AKP’nin yaptıklarına ihanet dememiz, birilerinin zoruna gider olmuş. Evet, vaz geçmeden ve tüm kararlılığımızla AKP’nin bebek katili ile yürüttüğü pazarlığı “ihanet” olarak nitelendirmekten vaz geçmeyeceğiz. Çünkü AKP, PKK’nın temel felsefesi olan bölücülüğe tümüyle yol açmıştır. İçerisinde bulunduğumuz dönemde yaşadıklarımıza baktığınızda Kürtlerin temsilcisi PKK ve terörist başı olarak gösterilmiş, AKP tarafından kabul görmüş ve topluma bu şekilde sunulmaya başlanmıştır.

Yıllardır insanlarımızın kanına giren eli kanlı katiller bir anda barış elçisi, masum kişiler olarak gösterilmeye ve kabul ettirme çabası içerisinde olmaya başlanmıştır. Bunları yapmak “ihanet” tanımına girmeyecek öyle mi?

Yeni İhanet Dalgası

21 Mart günü yaklaştıkça bölücüleri saran heyecan dalgası, terörist başının telekonferans yöntemiyle BDP’nin açık hava toplantısına katılacağı yönündeki haberlerle artmaya başlamıştır. Bu konuyla ilgili AKP’nin neler yapacağını şimdilik bekleyerek göreceğiz ancak kendilerine yakışanı yapacağından da hiçbir şüphemiz yok elbette.

Dün terörist başı ile aynı hedefte olduğu ifade edilenlerin, bugün onun sözde yol haritası ve fikirleriyle ülkeyi yönetmesi karşısında 21 Mart günü aynı eli kanlı teröristle meydanlarda el ele tutuşarak poz vermesi dahi kimsede şaşılacak bir halin oluşmamasına neden olacaktır.Formun Üstü

BDP’nin Nevruz Kutlamaları altında yaptığı PKK gösterisine dönen toplantısında “Öcalan’a özgürlük, Kürtlere statü” sözünün, ana platformun arka kısmına yerleştirilmesi Türkiye’yi nasıl bir sona doğru AKP’nin götüreceğini fotoğrafı olmuştur.

AKP’nin adına süreç dediği ihanet serüveninin ulaşacağı yerde bebek katilinin de aralarında bulunduğu PKK’lılara af, Türk Milleti’nin de millet olmaktan uzaklaştırılıp, bir arada yaşayan topluluklar olarak kabul ettirme ve özerklik gibi gelişmeler Türkiye’nin gündemine sokulabilmek için fırsat beklemektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.