Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Akp İçin Terörist Başı, Pkk Ve Kck’nın Anlamı

03.02.2014
A+
A-

İsmail Özdemir

PKK terör örgütü AKP için hangi anlamı ifade ediyor? Bu soru önemli.

17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk soruşturmalarının ardından yaşananlara ve söylenenlere bakılırsa, PKK terör örgütü AKP için varlıklarının teminatı olarak anlam bulmuştur.

Önceleri terörist başının, hırsızlığı gün yüzüne çıkan AKP’ye verdiği destek içeren mesajlar karşısında neredeyse ağlamaklı bir hale bürünen AKP’li kadrolar, bugünlerde ise bambaşka bir ruh haline bürünmeye başladı.

Akıl, fikir, ahlak, ölçü ve hassasiyet namına zerre kadar bir şey taşımadığı anlaşılan kimi AKP’liler, şuurlarını yitirmişçesine konuşmaya başladılar. Bu süre içinde bir bakan çıkıp “Beğenin yada beğenmeyin Abdullah Öcalan Kürtlerin lideridir” deme mesnetsizliğini ve fütursuzluğunu gösterebildi.

Duruma bakılırsa AKP’liler yeni bir ruh haline evriliyorlar. Daha doğrusu dış koşulların değişmesiyle beraber AKP’liler de kabuk değiştirip, üzerlerinde emanet olarak taşıdıkları kimliklerini bırakıp, asıllarına, asıl kimlik ve kişiliklerine dönmeye başladılar. Bu kimlik ve kişiliklerinin esasında terörist başı başlarının tacı, PKK terör örgütü ise kadim yol arkadaşlarıdır.

Uzun süredir bunu söylüyor ve zaten her hali ile sizlere ulaştırıyoruz. Sözde çözüm sürecinin başlaması ile beraber yaşanılanlara bakınca da ortaya bundan başka bir sonuç çıkmıyor. Çözülenin terör değil Türkiye olduğu gerçeği, bitirilenin terör değil milli birliktelik olduğu durumu her haliyle ortaya çıkmıştır.

Terörist başı ve PKK’nın hırsızlıkla kirli yüzü düşen AKP’ye gönderdiği destek mesajlarının ardından da AKP’liler kendilerine son derece mutlu hissetmeye başlamış görünüyor. Herkesin AKP’yi yolsuzluklar ve hırsızlıklar yüzünden eleştirdiği bir dönemde sadece İmralı ve Kandil’den destek mesajları gelmesi manidar olmuştur.

Gerek terörist başı ve gerekse PKK’lı diğer yöneticilerin AKP’ye verdiği destek mesajlarının ardından, öyle görünüyor ki AKP içerisindeki PKK ortakları, paydaşları ve uzantıları da harekete geçmiştir. Onlar da bu destek karşısında boş durmak istemediklerini, son günlerdeki açıklamalarıyla beraber gösterdiler. Bunların başında da bir dönem Recep Tayyip Erdoğan’a danışmanlık yapmış olan, PKK’nın eski siyasi uzantısı HADEP’de Genel Başkan Yardımcılığı yapmış, şimdilerde ise AKP’de milletvekili olan Mehmet Metiner geliyor.

PKK’nın bölücülüğü hayata geçirmek, yani Türkiye’nin bölünmesi için kurduğu KCK konusunda yaptığı açıklamalar ile Mehmet Metiner, AKP’nin nerede durup, nereye ulaşmak istediğini adeta itiraf etmiştir.

“Biz KCK’yı paralel devlet olarak görmüyoruz. Çünkü paralel devlet, devlet içinde devlet yapılanmasıdır. KCK devlet içindeki bir devlet yapılanması değildir. KCK, mevcut devlete alternatif bir devlet yapılanmasının yaratılmasını isteyebilir. Kendi tüzüklerinde de var bu zaten. Dolayısıyla KCK’nın paralel yapılanmasıyla, bizim sözünü ettiğimiz yapılanma birbirinin tam tersi.” diyen Mehmet Metiner’in bu açıklamayı hangi kimlikle yaptığını düşünerek boşuna vaktinizi harcamayın. İster PKK’lı isterse AKP’li olsun far etmez. Sonuçta aynı hedef için AKP ile PKK’nın bir araya geldiğini anlamaya tek başına bu açıklama yetiyor.

Bu noktada PKK’nın oluşturduğu KCK’nın ne olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. KCK, PKK’nın kendi oluşturduğu ve fiiliyata geçiremediği sanal bir devlet yapılanmasıdır. Bir başka deyişle PKK’nın kurmayı hedeflediği sözde devletin yapılanmasının adıdır. Bu yapılanmanın ebedi önderi olarak terörist başı kabul ediliyor. Kendi kendilerine sözde yargı ağları oluşturulmuş durumda. Hatta AKP-PKK arasındaki müzakere sürecinin başlamasıyla beraber, AKP’nin bölgede devlet otoritesini kaybetmesinin ardından bölge ahalisi içerisinde kimilerinin mahkemeler yerine, PKK tarafından oluşturulan bu sözde yargı ağlarına başvurmak zorunda kaldığına dair haberler de gelmişti.

Devam edelim, bu yapı içerisinde sözde parlamento işlevi görecek adına “Kongra Gel” denilen bir yapı var. “Yürütme Konseyi” adı verilen bir yapı da bunun başında bulunuyor. Ayrıca bu yapının kendine özgü silahlı kanadı, ideolojik yapılanması da mevcut. KCK kendi “hukuku” ile çalışıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukukunu şartlı olarak kabul ediyor. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti, “konfederal hukuku” kabul ettiği ölçüde, KCK da Türkiye Cumhuriyeti hukukunu o ölçüde kabul ediyor. Şayet Türkiye kabul etmezse, KCK da Türkiye hukukunu kabul etmiyor.

Evet, şimdi kalkmış AKP’liler bunu paralel bir devlet yapılanması olarak görmediklerini açıklıyorlar. Hatta geçmiş dönemde tutuklanan KCK’lıların “yeniden yargılamaya” tabi tutulacaklarına yönelik söylenen sözlere de bakılırsa, AKP’nin KCK’yi hayata geçirebilmenin arayışı içerisine girdiği anlaşılıyor.

Öyle görünüyor ki, Türkiye bütünlüğünün bozulacağı, birliğinin yok olacağı, devlet yapısının yerle bir edileceği özerklikle başlayıp, konfederasyona uzanacak sinsi ve hain bir planla idare ediliyor. Dünün PKK’lısı, bugünün PKK destekli AKP’lisi Mehmet Metiner’in “KCK’yı paralel devlet olarak görmüyoruz” sözüne dikkat edildiğinde iltifattan öte itiraf niteliği taşıyor.

30 Mart büyük bir tercih günü olacaktır. Böylesi kabul edilmesi mümkün olmayan olaylara Türk Milleti’nin ne cevap vereceğini hep birlikte göreceğiz! Kazanan ya hırsızlar, haramiler, haramzadeler ve hainler olacak yada hakkın, halkın, hukuk ve huzurun yolundakiler olacaktır. Kazanan ya AKP ve PKK olacak, yada MHP ve Türk Milleti olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.