Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

Akp Doğu ve Guneydogu’yu PKK’ya Bıraktı

28.06.2013
A+
A-

İsmail Özdemir

Şırnak Cizre’den birkaç gün önce basına yansıyan görüntüler AKP’nin nasıl bir Türkiye vaadinde bulunduğunun, sözde çözüm sürecinin Türk Milleti’ni nereye götüreceğinin açık bir fotoğrafı olmuştur. Eminim o görüntüleri gören herkes PKK’lı olmadığı sürece eminim yüreğinde derin bir acı yaşamıştır.

Elbet ki bundan AKP iktidarında bulunan isimler ve Başbakan Erdoğan’da hariçtir. Çünkü o görüntülerin baş aktörü PKK olsa da asıl destekçisi ve yol açıcısı AKP iktidarının kendisinden başkası değildir.

Konu basına yansıdıktan sonra AKP iktidarından bazı isimler ve Şırnak Valiliği konunun araştırıldığını açıklamış. Bakın siz şu işe! Demek ki birileri Türkiye’yi bölse, bin yıllık vatan toprakları parçalansa AKP iktidarı hala “araştırıyoruz” açıklaması yapacak.

Bir kere şunun iyi anlaşılması lazımdır. Devlet kendi vatandaşının canına, malına, namusuna ve toprak bütünlüğüne zarar verecek her türlü eylemi “önlemekle” yükümlüdür. Öncelikli vazifesi budur. Bunu ne derecede başarabildiğiniz sizin yine ne derecede büyük ve güçlü bir ülke olduğunuzu gösterir. Ama AKP ile Türkiye Cumhuriyeti her konuda kaybederken sonrasında yapılan sadece araştırmak olmuştur. Kimsenin güya hiçbir şeyden haberi yok. Olan oluyor ve ne olup bittiğini bilemediğini iddia edenler topluma sadece gerçekleşen hadisenin araştırıldığını söylüyorlar. Böyle bir devlet anlayışı olmaz, olamaz.

Cizre’de PKK sözde asayiş birimleri kuruyor, yol kesip kimlik kontrolü yapıyor ama AKP’den gelen açıklama sadece “araştırıyoruz” oluyor. Hatta bunun anlık bir olay olduğunu iddia edenler bile oldu. Peki durum gerçekten böyle mi? Buyurun, bilgilerinize sunuyorum.

Terörist başının daha önce Suriye’de bulunan PYD’ye yaptığı çağrıyı genişletip, genel bir çağrıda bulunarak “öz savunma birliklerinizi oluşturun” çağrısının ardından harekete geçen PKK terör örgütü, sınır dışına çekildiği söylense de öyle görünüyor ki bazı merkezlerde terörist başının bu çağrısına kulak vererek yeni yapılanmalar kurmanın yolunu seçmiş ve bunu uygulamaya koymaya başlamıştır.

Bu doğrultuda Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) adı verilen bir oluşumu haya geçiren PKK terör örgütü 14-25 yaş arasında bulunduğu belirlenen gençleri bir araya getirerek eğitim vermeye başlıyor. Üstelik bu sürenin başlangıcı günler öncesine dayanıyor. Yani PKK terörist başının çağrısına uyarak günlerdir eline aldığı gençleri şehir içinde öz savunma yapma adına yetiştiriyor. Terörist başının BDP’lilerle sözde çözüm süreci döneminde ilk yaptığı görüşme kayıtları içerisinde ifade ettiği “istediğimiz olmazsa 50 bin kişi ile halk savaşı başlatacağız” sözü Cizre’de olan bitenlere bakınca daha da anlamlı bir hal alıyor! Ortada planlı ve programlı ve tümüyle PKK lehine işleyen bir gelişme silsilesi mevcut.

Oysa ki AKP iktidarı Cizre’deki rezalet ile ilgili ne diyor? Sadece araştırdığını söylüyor. Peki PKK ne yapıyor? Günlerdir Cizre’de eğitim veriyor, yol kesip kimlik kontrolleri yapıyor.

Yüreğimiz kan ağlayarak ifade ediyoruz ama demek ki Cizre’yi PKK tümüyle kontrol altında tutmaya başlıyor. Zaten görüntülerde yer alan alçakların yemin töreni adı altında düzenledikleri şaklabanlığın içeriğine bakarsanız bunları çok net bir şekilde görürsünüz. Ancak o görüntülerde bir tek şey göremezsiniz. O da devletin kendisi!

Herhangi biriniz PKK’lılar ilçenin tam da merkezinde yol kesip kimlik kontrolleri yaparken, bağırıp çağırırken hiç bir tane polis yada askere rastladınız mı? Hadi onları da geçin açıkça vatanı bölmeye teşebbüs olan bu girişime engel olma uğraşında olan herhangi bir kamu görevlisini gördünüz mü? Cevabınız elbette hayır. Burada sözüm polisimize yada askerimize değil. Biliriz, onlarda emir kuludurlar. Ne emir verilirse onu icra etmek için hayatları pahasına mücadele verirler ve ne olursa olsun görevi mutlaka ifa ederler.

Ancak ortada böylesi bir durum varken demek ki AKP iktidarı askere ve polise “çekilin ve PKK’ya ne yaparsa yapsın müdahalede bulunmayın” emrini vermiştir. Bu bir başka taraftan PKK’ya Doğu ve Güneydoğu’yu teslim etmek anlamına gelir ki karşı karşıya olduğumuz durumda aynen böyledir.

Bir hafta önce terörist başının çağrısıyla yapılan Diyarbakır’da “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı” adlı rezalete sesini çıkarmayan, bu “Kuzey Kürdistan neresidir?” dahi diyemeyen AKP iktidarı öyle anlaşılıyor ki Türkiye’yi çoktan bölmüştür. Devlet otoritesini PKK’nın istediği tüm alanlardan kaldırmış ve meydanı teröristlere bırakmıştır.

Türkiye bu hal ile devam edemez. Günden güne ve adım adım bölünmeye doğru Türkiye yol alıyor. Tabi bunu başarabilmek adına da birileri iç savaş koşullarına uygun olması, daha da fazla kan dökmek adına hareket ediyor.

Birilerinin çözüm süreci dedikleri gelişmelerin terörün değil Türkiye’nin çözülmesi olduğunu, böyle giderse Türkiye’nin bölüneceğini hala görmeyenler, anlamayanlar varsa açık açık söylüyorum “insanım” diye ortalıkta dolaşmasınlar. Zira Cenabı Allah’ın lütfettiği en büyük nimet olan “aklını” kullanmayanlar benim gözümde insan sınıfında bulunmazlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.