Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

AKP çocuk mahkemesinde yargılanır mı?

20.02.2013
63
A+
A-

İktidar işbaşı yaptıktan yaklaşık dört yıl sonra insanımızın ruh sağlığı bozuldu. Neden dört yıl sonra? Diyeceksiniz… Dört yıla kadar iktidarın henüz gözü açılmamış, Ankara’da çöp kamyonlarıyla dolaşıyorlardı. Sonra onların gözlerini açtılar… Açar, açmaz operasyonlara başladılar.

Hikâyeye göre; Yunus Peygamber balığın karnında çıktıktan sonra, sahilde üstü başı açık olduğundan kuma gümülü vaziyette oturuyor. Bakmış bir grup çocuk oyun oynuyor ama bir tanesi onlara katılmadan, put gibi duruyor. Anlamış… Çocuğun gözleri görmüyor.

Dua ederek “Ya rabbi bu Sabi’nin gözlerini aç…” Peygamber duası anında müstecap olduğundan çocuğun gözleri açılır. Açılır açılmaz da “Aha burada bir amca var. Gelin taşlayalım…”Diye Yunus peygamberi taşlarlar.

Yunus Peygamber “Yarabbi sen adili mutlaksın, senin işine karıştım beni affet…” buyurur ve çocuğun gözleri ise yeniden kapanır. Yunus Peygamber de böylelikle gizlenmeye devam eder.

Tabi iktidarın gözlerini Atlantik açtığı için, onlara Yunus’un duası da fayda etmez. Yoksa bunlara da Yunus Peygamberin varislerine “Allah’ım çöp toplamaktan bunların gözleri açılmasın…” duasını sipariş ederdik.

Böylelikle ümmeti Muhammet belki huzur içinde kalırdı.

AKP çocuk mu? Diyeceksiniz… Elbette değil… Keşke çocuk kadar Ak ve sabi olsalar… Ama yaptıkları öyle çocukluklar var ki… Bunların yetiştiricisi merhum hocaları “Yahu bunlar okuldan kaçan çoluk, çocuk…” demişti de inanmamıştık.

“Çocukluk” konusuna girmeden önce şu tespiti yapmak lazım:

Bunlar hocalarının elinden kaçmışlardı ya… Allah’tan ki kaçmışlar… Ya bir de kaçmayıp eğitimlerini tamamlamış olsalardı, İslam âleminin vay haline…

Yarım eğitimle bu kadar Amerikan ve İsrail taşeronu olmayı başardılarsa, tam eğitimle neler yapacaklarını düşünmek bile istemiyorum.

Çocuk sahibi her insan yaşamıştır…

Çocuğunuz bir yaramazlık yaptığında, mesela bardak kırdığında “Oğlum bu bardağı neden kırdın” diye sorarsınız “Ben kırmadım elim kırdı “diye cevap verir. Sizde ebeveyn olarak “Elbette benim oğlum bardak kırmaz” diye şefkatinizi ifade ederek onun büyümesini beklersiniz.

AKP yetkilileri herkesin bildiği gibi “Öcalan”la “öç alma” şartlarını müzakere ediyor. “Neden teröristle masaya oturuyorsunuz” sorusuna verdikleri cevap “Biz müzakere etmiyoruz, devlet ediyor”

Bardak kıran çocuk gibi…”Ben kırmadım elim kırdı…” Çocuğa “el senin değil mi?” diye sormuyoruz, çünkü çocuk… Ama bunlar çocuğa da benzemiyor. “İktidar sen değil misin” diyince “Evet ama iktidar başka, devlet başka…” cevabını alıyorsunuz.

Geçenlerde bir yetkili “Türkiye’nin dış borcu yoktur, hatta otuz iki milyar alacağımız var” demişlerdi. Bu mantığa göre borcu, devletin yetkili kurumları yaptığından borç devletin!

Testere ile genç kızı başını kesen Cem Garip oğlu “Ben kesmedim, ha bu testere kesti…” diye kendini savunmadı. Savunsaydı bu anlayışa göre suçsuz(!)…Cem Garip oğlu “Ben yaptım…” dediği halde, çocuk mahkemesinde yargılandı ama kemik yaşı testine tabi tutularak…

Ülke topraklarını Müzakere konusu yaparak masada teröristle oturan, Generalleri hapislere dolduran bir iktidarın yetkilileri “Ben yapmadım devlet yaptı…” diyorsa, ileri de hangi mahkemede yargılanır?

Savunma çocukça olduğu ve yetiştiricileri tarafından çocuk oldukları iddia edildiği için, çocuk Mahkemesinde yargılanabilir.

Kemik testine gerek yok sanırım, oldukça yetişkin görünüyorlar. Belki zekâ testi gerekebilir!

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.