Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Akileler Şamarı Yedikçe AKP Hırçınlaşıyor

23.04.2013
A+
A-

Fikri Atılbaz

Bir insanın devamlı değişken olması, düşüncelerinin devamlı değişmesi söylediği sözlerin, aldığı kararların değerini düşürmekte, güven problemi oluşturmaktadır. 2010 yılında yapılan referandumda Ülkücülerin evet oyunu almak için, TBMM’de Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun (Şükran, minnet, dua ile anıyoruz) asılmadan önce ailesine yazdığı mektubu – ondan da milliyetçilik yaşayacaktır cümlesini çıkararak- okuyup, ağlayarak tribünlere oynayan. Ülkücü kardeşlerim diye seslenen Başbakan Erdoğan, bebek katilinin verdiği isimleri de katarak oluşturduğu Heyet-i Akile’ye Türk milletinin verdiği tepkiyi lokalleştirmek ve bunu millet değil MHP’liler yapıyor demek için, Ülkücüleri işaret ederek 3-5 çapulcu diyen de Başbakan Erdoğan’dır.

Bu tezat içeren açıklamaların sahibi, güne göre tavır almayı normal gören, düşünce dünyasında çelişki yaşayan, Makyevelist felsefeye göre hareket eden, savunduğu fikirleri değiştirilecek bir gömlek olarak gören zihniyetin erbabıdır.

***

Bu tür düşünce yapısı AKP’de hemen herkeste mevcut. 20 Nisan Cumartesi günü İzmir’de gerçekleştirdiği “Bayrak” mitinginde Lider Bahçeli’nin toplanan muhteşem kalabalığa seslenişi esnasında ses veren, “vur de vuralım, öl de ölelim” diyerek Lider Bahçeli’nin yalnız olmadığını, teşkilatın ve MHP’ye gönül vermişlerin büyük bir kararlılıkla Liderin emrinde olduğunu vurgulayan, kendisine çapulcu diyenlere ses veren, aynı zamanda vatan bölünmesin, bayrak inmesin, ezan dinmesin diye bayraklaşan büyük bir kitleyi militan diye suçlayan M.Ali Şahin, Akilelerin başına bir iş gelirse, bunun sebebi Devlet Bahçeli’dir demiş.

Türk milletinin, Heyeti Nasiha’yı andıran Heyeti Akile’ye gösterdiği tepkinin büyümesinden korkan bu işleri organize sanan bir psikolojik durum içinde olanlar Bahçeli ve MHP’yi suçlamaya devam etmektedirler.

Kullandıkları dilin farkında olmayanlar, çapulcular, militan, tahrik ediyor, Bahçeli yapıyor gibi ifadeler kullanmaları hiç doğru olmadığı halde, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başında olan AKP iktidarına hiç mi hiç yakışmıyor. Son yaşananlardan ve önlerine gelen anket sonuçları nedeniyle saldırganlaştığını ve korkunun dağları sardığı bariz bir şekilde ortaya çıkmıştır.

***

Her fırsatta Türklüğe hakaret edenler, Türkiye Cumhuriyetini önce kurumlardan silme girişiminde olan, Milli Devlet Üniter Yapı, Türk bayrağı, tek dil Türkçe diye haykıranları görünce, kırmızı görmüş boğaya dönenler Bursa’yla şoka girmiş, İzmir’le çarpılmışlardır.

Milliyetçileri, ülkesini sevenleri, Cumhuriyete, bayrağa, tek dil Türkçeye, dinine sahip çıkanları, Türkiye’nin bölünmesine karşı duranları aşağılayıp, tehditler savuran AKP iktidarı kendi kurduğu İmralı destekli Heyet-i Akilerin söylediklerini duymamak için kulaklarını kapatmaktadır.

AKP hükümeti, MHP’yi tehdit etmekte, Akileler de Türk milletini tehdit etmektedir. Bakın ne diyor Akilelerden biri, Türk milletini nasıl tehdit etmiş; eğer süreç istenen şekilde sonuçlanmazsa, ceset parçaları, kan parçaları üzerinize sıçrar, AVM’lere giremezsiniz diyor. Bu nasıl bir akile adamdır. Nasıl bir söylemdir, soru sıran bir vatandaşa böyle bir formatımız yok, soru soramazsınız diyerek içindeki zehri kusmaya kalkan bu adam, adam mıdır? Böyle bir tehdit içeren söylemleri yapan; ancak bir akile olabilir.

***

MHP’ye karşı kuyruğu kesilmiş aslan kesilenler, kuyruksuz da olsa bir kez olsun Türk milletini tehdit eden, korkutmaya çalışan bu nasihadan kişilere cevap vermediler. Lakin bırakın aslan gibi gürlemeyi, ses soluk çıkarmadan ağzını, gözünü, kulağını kapayanlar akileye sen ne diyorsun diyemiyor. Herhalde bu sözleri sarf eden zat bebek katilinin kontenjanından kurulda bulunuyor olmalı ki, hiç kimse bir şey diyemiyor. Hükümet kontrolü elinden kaçırmışa benziyor. Bir akile bayan adam polisin elinden çektiği videokasetlerini alıyor. Bunların yetkisi nedir? Açıklayın biz de bilelim.

PKK’ya ne söz verdiğini açıklamayan, Akilelerin söylemlerine karışmayan, tehditlerine ses çıkarmayan ey hükümet, İzmir’i iyi oku! Yoksa bu gidiş iyi bir gidişat değil.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.