DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Parçalı Bulutlu

AKIL HASTALARI

27.04.2015
81
A+
A-

Yaklaşan seçimlerle birlikte AKP ile geçen 13 karanlık yılın sona ereceğinin daha net ve kesin biçimde anlaşılması, yanaşma ve besleme takımında, yalan, talan ve ihanet güruhunda, büyük bir telaş oluşturmaya başladı.Panik halinde oradan oraya saldırıyor, akıl, vicdan, iman, hukuk gibi insanlık değerlerini ayakları altına alarak hücum ediyorlar. İktidar sahipleri ise bir taraftan yıldırmak, susturmak, çarpıtmak için zulüm ve baskıyı daha da arttırıyorlar. Diğer taraftan kandırmak, hazmettirmek ve bu karanlık düzeni sürdürmek için feda etmedikleri hiç, ama hiçbir değer kalmıyor.

BAŞKA TÜRLÜ NASIL ANLATILIR?
MHP henüz seçim beyannamesini açıklamadığı halde, Ardıç kuşlarının büyük bir telaş içinde ve sicillerine yakışan biçimde, nasıl arkadan vurmaya çabaladıklarını, alçaklıkta sınır tanımadıklarını ibretle izliyoruz. İftira güruhu karalamayı ve saldırıyı daha çok koalisyon hesapları üzerinden yapıyor. Çaresiz biçimde çırpınırken, artık iktidar olamayacaklarını da kabul ettiklerinin farkında bile değiller. MHP’nin HDP ile koalisyon kuracağını söyleyecek kadar şaşırmış ve çukura düşmüş durumdalar. Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli, çok net ve kesin biçimde HDP ile koalisyonun akıllara getirilmesinin bile mümkün olamayacağını, bunu düşünen veya söyleyenlerin akıl hastası oldukları için önce doktora gitmeleri gerektiğini söyledi. Başka türlü nasıl anlatılır? Buna rağmen hala çıkmış, üstelik kendi geçmişlerine, kendi ortaklıklarına, kendi koalisyonlarına bakmadan MHP’ye iftira atmaya ve kulp takmaya uğraşıyorlar. Ne koalisyonu beyler, siz de görüyor ve biliyorsunuz ki, MHP gümbür gümbür iktidara geliyor. Uykularınızın kaçması, kimyanızın bozulması, bu tür abuk-sabuk beyanlarla insanların geri zekalı yerine konulması size yakışıyor olsa da, sonucu değiştirmeyecektir.

İŞTE KOALİSYON KURANLAR
Kimi kandırıyorsunuz? HDP’yi bir kenara bıraktık, doğrudan PKK ile koalisyon yapanları bu millet çok iyi tanıyor.Bebek katiliyle şeref masalarının kurulmasını, Kan dillere özel hat çekilip, özel elçi gönderilmesini, Dolmabahçe Sarayında Sevr anlaşması imzalanmasını bu millet görmedi, bilmedi veya unuttu mu zannediyorsunuz? Bebek katilinin yattığı ini, 5 yıldızlı otele kim çevirdi?
Bu caniye arkadaş, spor yapma imkanı, televizyon kimin emriyle gitti? Sonra da çıkıp bunu övünerek anlatmadılar mı? Bu katilin talimatlarının alınıp hükümete iletilmesi için her hafta özel servis yapanları bırakın Türk milletini, bütün dünya ibretle izlemiyor mu? “Ne istedilerse verdik” itirafında bulunmadınız mı? 6-7 Ekim olaylarında gece yarısı bebek katiline ulaşıp, özel beyanat alarak yayınlayan ve devletin güvenlik güçleri yerine bu caniye sığınan hükümeti, bu millet hayret ve şaşkınlıkla takip etmedi mi? Her şey açık ve net biçimde ortada. Koalisyon, ortaklık, işbirliği daha nasıl olur? Siz önce bu ortaklığın hesabını millete verin.

İRADEYİ PKK’YA TESLİM ETTİLER
Açın geçen seçim öncesindeki gazetelere bakın, gerekirse şimdiki HDP, o zamanki BDP ile koalisyon kurabileceklerini söyleyenin kim olduğunu çok net biçimde göreceksiniz. Millet iradeyi tek başına AKP’ye verdi, ama AKP götürdü PKK’ya teslim etti. Bunun sonucunda ülkenin belli bir bölgesi dağdan inen eli silahlı katillerin kontrolüne girdi. Şu an, şu saat itibariyle bu hazin durum, bu ihanet tablosu aynen devam ediyor.
Oralarda devlet yok, bu ihanet güruhu vergi topluyor, mahkeme kuruyor, trafik denetimi yapıyor, asayiş sağlıyor, ayrı bir dil kullanıyor, ayrı paçavralar asıyor, okullarda karne dağıtıyor. Sonra da çıkıp kamu düzeninden dem vuruyorlar. Ağrı’da vahim biçimde görüldüğü gibi Türk askerinin kanı üzerinden seçim kavgaları yapıp, iyi polis kötü polisi oynuyorlar. Ülkeyi bu duruma getirenlerin HDP ile MHP’nin koalisyon kuracaklarını söylemesi, pişkinliğin çok ötesindedir. Bunun adını koymayı ben edebime ve adabıma sığdıramıyorum ve okuyucularımın takdirine bırakıyorum.

3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ
Sayın Başbakanın meydanlarda, milliyetçiliği ayaklar altına alan siciliyle MHP’ye milliyetçilik dersi vermeye kalkışması, çaresizliğin bir tezahürü olsa da, milletin aklıyla dalga geçmenin ötesine geçemiyor. Hiç boşuna çırpınmayın. Çırpınmak, zaten kabarık olan dosyanızı daha da kabartmaktan başka bir sonuç doğurmuyor. Hafta sonunda, yani 3 Mayıs günü yine iki bayram birden kutlanacak. Milliyetçiler günü, 13 yıllık AKP karanlığı sonunda, çok daha anlamlı, çok daha önemli ve çok daha hayati bir hal almıştır. MHP’nin milletle kucaklaşmasının manifestosu olacak olan seçim beyannamesi, büyük bir coşku ve kaynaşma ile bu kutlu günde açıklanacaktır.

BEYANNAMEDE NELER VAR?
Seçim beyannamesinde, Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada yeniden itibarlı, saygın, etkili bir konuma getirmek için yapılacaklar sıralanacaktır. Artan yoksulluğa çare üretmek, temellerinden sarsılan ekonomiyi yeniden rayına oturtmak, iş, aş ve huzur bekleyen millete derman olmak; her yanı saran yolsuzluklara, rüşvete, hırsızlığa dur demek için alınacak tedbirler anlatılacak, ümitler tazelenecektir. Ülkeyi hızla bölünmeye götüren ihanete son vermek, hukuku işletmek, demokrasiye dönmek, Anayasanın ayaklar altına alınmasına, sultanlık hayallerine set çekmek için neler yapılacağı Türk milletiyle paylaşılacaktır. Bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bütün mesele, milli, dürüst, çalışkan, kararlı, ülke ve dünya gerçeklerini iyi bilen, ehil kadroları olan, Türkçe düşünen, Türkçe konuşan, Ankara vizyonuyla bakan, Türk milletinden yetki alan ve Türk milletine hesap veren saygın bir hükümetin iş başına gelmesidir. MHP bu tanımlamaya fazlasıyla sahip tek partidir.

TALANA SON VERMEK YETERLİ KAYNAKTIR
Beyannamesinin açıklanmasından, MHP’nin seçim meydanlarında Türk milletiyle kucaklaşmasından ve iktidar yürüyüşünün hızlanmasından sonra, beslemelerin, yanaşmaların ve düzenbazların yalan, iftira, karalama kampanyalarını daha da arttırması, hatta bir takım provokasyonlar ve kalleşlikler yapılması, bizi şaşırtmaz. Yoksulun, işsizin, borçlunun, emeklinin, köylünün, esnafın derdine nasıl çare olunacağının açıklanmasından sonra, har vurup harman savuranların, milyar dolarları evlerde istifleyenlerin çıkıp, “kaynağı nereden bulacaksınız?” gibi abuk sorular sormaları da, kuvvetle muhtemeldir. Artık akıl ve vicdan sahibi olan herkes çok iyi biliyor ki, AKP’nin yalan ve talan düzenine son vermek, çalınanı yerine koymak, başlı başına bir kaynaktır. Eğitimi, birikimi, çapı, kapasitesi son derece sınırlı olduğu halde, sadece yandaş oldukları için devleti emanet ettikleri bir kenara alır, iş ehline verilirse gerisi kendiliğinden gelir.

 

ORHAN KARATAŞ

 

 

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.