Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

Akif Paksoy;Anayasaya değişikliğine neden evet diyoruz…

03.03.2017
A+
A-

Paksoy, MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığında, MHP Onikişubat İlçe Başkanlığında, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığında, MHP Türkoğlu İlçe Başkanlığında ve Türkiye EĞİTİM-SEN’ de ‘niçin evet’ adlı bilgilendirme toplantısı yaptı.

Paksoy Teşkilatlarda yaptığı bilgilendirme toplantısında : ” Bizim kıstasımız KİŞİ değil SİSTEMDİR. Bizim kıstasımız ÜLKE, MİLLET ve DEVLETTİR. Bizim kıstasımız yalan ve iftiralar değil hak ve hakikatlerdir. MHP Anayasa değişiklik teklifine bu çerçeveden bakmaktadır. Paketin muhtevasına bakıldığında bizim ilkelerimizin korunduğu görülecektir. Hepimiz biliyoruz ki Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinden sonra uygulamada sıkıntılar yaşanmaktadır. Bir tarafta Anayasa ve yasalar, diğer tarafta seçilmiş Cumhurbaşkanının bir kısım fiili tasarrufları ikilem oluşturmaktadır. Genel Başkanımız bu ikileme son vermek için bir çağrıda bulunmuş ve bu çağrı TBMM’de olumlu karşılık bularak MİLLETE gitmenin yolu açılmıştır. Mesele bundan ibarettir.” dedi.

Paksoy sandıktan ‘evet’ oyu çıkarsa Türkiye’nin sınırlarının değişmeyeceğinin, ülkesi ve milletiyle bölünmezliği ilkesinin zedenlemeyeceğinin, ağızlarda sakız etmekten utanmadıkları rejimin değişmeyeceğinin altını çizdi.

Paksoy, ” Sayın Genel Başkanımızın şahsında Partimize yöneltilen iddia ve isnatlar yersiz, insafsız hatta gayri ahlaki ve art niyetlidir. Madem egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Madem nihai kararı MİLLET verecektir. Millet iradesine karşı direnç oluşturmak isteyenler Don Kişot değilse kesinlikle art niyetlidir. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle “Elbette biz devlet için evet, millet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet, Türkiye için evet diyeceğiz, millet-devlet kaynaşma ve kenetlenmesine seve seve destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Paksoy, “Evet demeyip ne yapacaktık, FETÖ’nün yanında mı duracaktık? Evet derken, dünkü sözlerimizle çelişmiyor muymuşuz; niye çelişelim, PKK’nın, CHP’nin, EMEP’in, ÖDP’nin, TKP’nin, elinde Ülkücü kanı olan Aydınlıkçıların kuyruğuna takılmak asıl çelişki ve çürüme değil midir? Biz Türkiye diyoruz, vatan, millet, bayrak ve devlet için elimizi taşın altına koyuyoruz.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRÜNDEN TARİHİ MEKANLARA İNCELEME! VAKIFLAR GENEL MÜDÜRÜNDEN TARİHİ MEKANLARA İNCELEME!
Belirttiğimiz gibi asıl kararı verecek olan MİLLETİMİZDİR. Sandıktan çıkan sonuca hepimiz saygılı olacağız. Sayın Genel Başkanımız bu konuda Partimizin tavrını net bir şekilde açıklamıştır: “Hayır diyen vatandaşlarımıza, vatan evlatlarına sözüm yoktur, bilakis iradelerine, demokratik seçimlerine saygım vardır. Bunu tartışmak bize göre abestir. Fakat hayırsızlardan oluşan, hayır cephesi kurarak müfterilik ve fesatlık yarışına giren yalancı siyasilere, emekli siyasetçilere, eski tüfeklere, bazı siyasi partilere, terör ve bölücülük taşeronlarına kesinlikle itibarımız yoktur, sırtımız da bunlara dönüktür. Çıkan sonuca herkes bağlı, saygılı ve hürmetkâr olmalıdır.” dedi.

Paksoy konuşma yaptığı konferans salonundan herkese “Devlet İçin EVET, Millet İçin EVET, Cumhuriyet İçin EVET, Türklüğün Bekası İçin EVET, Türkiye İçin EVET” mesajını verdi.

Haber: Kaan Çakıroğlu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.