Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Parçalı Bulutlu

Akçay “CHP iki yüzlü ve çelişkili davranıyor”

09.03.2017
A+
A-

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Avrupa’da yeni bir ‘Türk ruhunu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim Cumhurbaşkanı yalnız değil, birlikte Avrupa’ya gidebiliriz” sözlerine yönelik CHP’li Özgür Özel’in ifadelerini eleştirdi. CHP’nin Almanya’ya karşı milli bir duruş sergileyemediğini belirten MHP’li Akçay “CHP’li Özel açıklamalarıyla partisinin tavrını ve yerini netleştirmiştir. CHP’nin bu duruşu Avrupa ülkeleri ile CHP’nin ‘hayırcı’ cephe kurduğunun ispatıdır. CHP, FETÖ, terör örgütleri ve Avrupa’daki Türkiye düşmanı kesimler ‘hayır’ kardeşliğinde birleşik cephe kurmuşlardır. Özel, yerli ve milliliğin karşısında Almanya’nın yanında yer almıştır. Almanya’ya karşıymış gibi yapıp, MHP’yi ve genel başkanını eleştirmek için fırsat kollamaktadır. Her zaman Cumhuriyetin Atatürk’ün partisi olduğunu söyleyen CHP maalesef bu müstemlekeci tavrıyla Atatürk’ün partisi olma vasfını çoktan yitirmiştir. CHP bu tavırlarıyla Kuvâ-yi Milliye ruhundan uzaklaşarak Kuva-i İnzibatiye zihniyetine hizmet edenlerin durumuna düşmüştür. CHP iki yüzlü ve çelişkili davranıyor. Yurt dışına her çıktığında Hanslara Georgelara Türkiye’yi şikayet edenler kendi çelişkilerine bakmadan liderimize söz söyleme cesareti göstermektedirler.” dedi.

“DİL SÜRÇMESİ DEĞİL, BİLGİSİZLİK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir radyo programında anayasa değişikliği sonrasında gelecek yönetim sisteminden bahsederken “yeni sistemle birlikte Başbakan ile Cumhurbaşkanın farklı partilerden olması durumunda asıl kavganın o zaman çıkacağı” ifadelerini de eleştiren MHP’li Akçay Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu ifadesini örtbas etmek için CHP sözcülerinin “dil sürçmesi” yakıştırması yaptıklarını ifade etti. Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın Kılıçdaroğlu’nun sözleri dil sürçmesi ile açıklanamayacak kadar önemlidir. Ana muhalefet partisi genel başkanının bu sözleri kullanması kabul edilebilir değildir. Günlerdir meydanlarda, televizyonlarda anayasa değişikliğini, hükümet sistemini eleştiriyorlar ancak değişikliğin ne getirdiğinden haberleri yok! Bunun adı dil sürçmesi değil bilgisizliktir. Sayın genel başkan ve CHP sözcüleri anayasa değişikliğini hiç mi okumadılar ki yeni sistemde başbakandan bahsetmektedirler! Referandumda “evet” demek de “hayır” demek de meşrudur, haktır. Elbette her iki kararın kampanyasını yürütmek de haktır. Ancak eğer ana muhalefet partisiyseniz kararınız ne olursa olsun bu kararınızı doğru temeller üzerine inşa etmelisiniz. “Hayır” diyebilirsiniz ama neye “hayır” dediğinizi bilmelisiniz! Anayasa değişikliğinin rejim değişikliği getirdiğini, tek adam yönetimine sebep olacağını, federasyon getireceğini iddia edenlerin daha anayasa değişikliğinin içeriğinden haberlerinin dahi olmaması ne büyük bir trajedidir! Sayın Kılıçdaroğlu’nun bunca gün yürüttüğü ‘hayır’ kampanyası için anayasa değişikliğine bilmeden karşı çıktığını itiraf ederek vatandaşlarımızdan özür dilemesi gerekmektedir. CHP’li sözcülere tavsiyem; madem vatandaşlarımızla bir araya gelip görüşlerinizi zikrediyorsunuz; “bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunamayacağı” gerçeğinden hareketle lütfedip bu değişikliği hem madde madde, hem de bir bütün olarak iyice okuyun!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.